לא רק שפה מדוברת

תוכן עניינים

כוח המוח – הגרסאות הטכנולוגיות

אומנם עוד לא ניתן למצוא מוצר טכנולוגי מפותח כמו המוח האנושי, אבל אפשר בהחלט להבחין בהתפתחות משמעותית גם בשפות התכנות המנסות לחקות את דרכי המוח האנושי.
IBM למשל, פיתחה שבב מחשב קוגניטיבי בהשראת אדריכלות עצבית אנושית כחלק  מפרויקט SyNAPSE .
השפה בנויה סביב “corelets” – הפשטה מונחית עצמים של כל ליבה נוירו סינפטית והמטרה של שפות תכנות השואבות השראה מהמוח האנושי כמו זו של IBM היא להבין למעשה את הנתונים הנאגרים בחוץ ולהפיק מהם ערך באמצעות התקרבות לתפקוד ולחשיבה של המוח האנושי ככל שניתן.
IBM לא לבד. פרויקט המוח האנושי (HBP) הוא מיזם מחקר מדעי אשר מטרתו היא לבנות גישה חדשה לחקר המוח – לדמות את המוח באמצעות מחשבי על.
המיזם פועל לתכנון ובנייה של מחשבי העתיד בהשראת המוח ומשתתפים בו מאות חוקרים ברחבי העולם. החידושים של המיזם הולכים יד ביד עם פיתוח תשתית המחקר הדיגיטלי למחקר מוחי שיתופי, EBRAINS, משאב רב עוצמה שנוצר על ידי ה- HBP לקהילה המדעית בכלל.
על פי אתר המיזם, סוג זה של מחקר מוחי מציג מערכת יחסים סימביוטית בין מדעי המוח לבין טכנולוגיית המידע והתקשורת (ICT), שבה חוקרים ומהנדסים ‘מעצבים’ יחד פתרונות טכניים המותאמים לצרכים מדעיים.
תשתית המחקר EBRAINS, כולה, בנויה על שלושה עמודים: נתונים, מודלים ותשתיות מחשוב.

מדברים אליך בקוד – מהן שפות התכנות שכדאי ללמוד?

חברות טכנולוגיה רבות עוסקות היום ביישום מודלים מוחיים במוצרים טכנולוגיים ועל מנת להיכנס לתחום חשוב להבין את רזי הפיתוח וכמובן, לשלוט היטב בשפות מחשב.
שפות המחשב הן שלוחה נוספת של הקשר שנחקר בשנים האחרונות בין תכנות למוח האנושי. באמצעות השפה המתכנת נותן הנחיות פעולה למחשב. לכל שפה יש אוצר מילים משלה וככל שהמחקר על מחשבים המחקים את מבנה המוח מתקדם, כך נראה שיותר ויותר שפות מחשב יחקו את הפעילות האנושית.
אם ברצונכם להיות חלק מהחידושים ו”עתיד” שפות תכנות, כדאי לבחור קורס פיתוח ותכנות שיקנה לכם את הידע המבוקש.
לימודי שפות מחשב הם השער לקריירה בהייטק ולא מכבר אתר Stack Overflow הציג תוצאות סקר שבוצע בין 100 אלף מפתחים ובדק העדפות של מתכנתים בנוגע לשפות תכנות.
מהסקר עולה ששפות התכנות האהובות ביותר הן קוטלין (Kotlin) וראסט (Rust) של מוזילה.
שפות תכנות נוספת שמועדפות על המתכנתים הן פייתון, טייפסקריפט של מיקרוסופט, גו של גוגל, סוויפט, ג’אווה סקריפט, סי שארפ ו-אף שארפ.
שפת התכנות הפופולארית ביותר היא JAVASCRIPT ואחריה בדירוג – HTML, CSS, SQL ו-Java. הסקר בחן גם את ההעדפה של סביבות פיתוח ונראה שמיקרוסופט ויזואל סטודיו היא סביבת הפיתוח הפופולרית ביותר ולינוקס היא האהובה ביותר.
עולם הטכנולוגיה משתנה, מתפתח ומתאים את עצמו למגמות השוק העולמיות מהר יותר מאי פעם. על פי מאמר של פורבס, בכירים רבים בטכנולוגיה מנבאים שינויים גדולים בפיתוח תוכנה, כגון פיתוח ממשק משתמש מרובה משתמשי משתמש (UI), מודולי ניתוח מקומיים, אינטליגנציה מלאכותית. חשוב שמפתחי תוכנה היום יהיו מודעים וידעו ליישם בפועל את שפות התכנות המובילות כיום, שהינן חלק מהותי בעבודת הפיתוח.
נראה ששפות התכנות של העתיד הן Go, Kotlin, Python, TypeScript, R, Scala, Swift, Rust, Ruby ו- Haskell, כפי שדווח על ידי TechRepublic.
מיומנויות מתקדמות בשפות תכנות אלה יעלו את היכולות הטכניות של איש מקצוע ואולי יפתחו הזדמנויות רבות יותר בחיפוש אחר מקומות עבודה.
שפות תכנות מאפשרות למתכנתים לבצע פיתוח חוצה פלטפורמות שרלבנטי למחשבים שולחניים, ניידים, סמארטפונים ואפילו שעונים חכמים, אפליקציות ומערכות לפלטפורמות שונות.
על פי TechBeacon.com, מתכנתים צריכים להיות בקיאים ביישומי פיתוח חוצה: Adobe, Xamarin, Appcelerator, iFactr, Kony, SAP, Alpha, 5app, FeedHenry ו- Sencha.
מלימוד JAVA, SQL ופייתון ניתן להגיע גם לתפקיד פולסטאק נחשק ולהיות חלק מעולם המחשבים במודל החדשני של 2021 ואולי אף לתרגם את פעילות המוח לפיתוח תוכנה מתקדם יותר.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...