התוכנות הפופולאריות בתחום העיצוב הגרפי

תוכן עניינים

כל מעצב גרפי המשתלב היום בתעשייה נדרש לשלוט במיומנות גבוהה בתוכנות המקצועיות המובילות בתחום באמצעותן הוא יוכל להגיע לביצועים הטובים ביותר.
אילו תוכנות נחשבות לכלי המפתח של המעצבים ומהם הפיצ’רים המיוחדים של כל אחת מהתוכנות? לפניכם הכרות קצרה עם קולקציית הכלים הגרפיים הנפוצים הנלמדים במסגרת קורס עיצוב גרפי.

PHOTOSHOP – מלכת עיבוד התמונות

פוטושופ נחשבת לנפוצה מבין התוכנות הגרפיות בשוק עיבוד תמונות מפה סיביות. התוכנה בגרסתה הראשונה פותחה בשנת 1987 על ידי אדובי מערכות. פוטושופ מבוססת על עבודה עם שכבות, כך שאפשר להחיל שינויים על חלקים מהתמונה ולבצע מניפולציות גרפיות שונות ברמה השכבתית, כמו למשל, להעלים אובייקטים, להזיז שכבות, להוסיף שכבות וכדומה.
ניתן לבצע עריכה בשכבות בדרכים שונות: שינוי מידת האטימות, להוסיף לכל שכבה רמות למשל, לשיפור אפקט התאורה, לבחור מבין מגוון פילטרים, להוסיף מסכות, להשתמש במברשת, להחליף צבעים, לטשטש או להעצים חדות. בין הכלים המפורסמים של PHOTOSHOP, ניתן ללמוד את כלי מעבר הצבע למילוי רקע על ידי מעברי צבע, כלי מברשת הריפוי המאפשר לתקן חלקים שונים בתמונות, כלי הבחירה עמו ניתן לבחור חלקים בשכבות, כלי המחיקה, כלי חותמת הגומי להדבקת חלקים מסוימים בתמונה ועוד. פוטושופ מאופיין בממשק ידידותי למשתמש המאפשר להציג מספר פונקציות בו זמנית בהתאמה אישית, להגיע לתוצאות האיכות גבוהה לרבות תיקוני צבע, שינוי גודל, הדמיה. הקבצים שנוצרים בתוכנה ניתנים להעבירה בין תוכנות שונות של אדובי והודות לפופולאריות הרבה של התוכנה, יש קהילה גדולה המציעה תמיכה ושיתוף ידע בתוכנה כך שגם לאחר הלימודים תוכלו ליהנות מהיצע מסחרר של טיפים וחידושים.

INDESIGN  – הפריסה מתחילה כאן

התוכנה הפופולארית ביותר לסידור טקסטים ותמונות בתהליך המכונה “הוצאה לאור שולחנית”. התוכנה, שגם היא מבית היוצר של אדובי מערכות, מאפשרת למשתמשים לייצא מסמכים בפורמט PDF והיא תומכת ביוניקוד, טיפוגרפיה מתקדמת וניתנת להפעלה באמצעות סקריפטים. התוכנה שימושית במיוחד להכנת פוסטרים, פליירים, כתבות למגזינים וספרים, חוברות ועוד מוצרים לפרינט. ניתן לערוך עמה בקלות את החומר השיווקי בפריסות שונות אטרקטיביות באמצעות כלים הנלמדים במהלך לימודי עיצוב גרפי. Adobe InDesign  מתאים גם לעיצוב גלויות, מדבקות, כרטיסי ביקור ותומכת במגוון פורמטים של קבצים שניתן לפתוח ולשמור בתוכנה.

ILLUSTRATOR – נפלאות השיטה הוקטורית

תוכנת גרפיקה וקטורית מבית אדובי, שהחלה את דרכה בשנת 1986 והיא מהווה את אחד הכלים הבולטים בשימוש בידי מעצבים גרפיים. באמצעות התוכנה, ניתן לעצב אובייקטים תלת ממדים, סמלילים, שלטי חוצות ועוד.
הייחוד הטמון בשיטה הוקטורית הוא שהתמונות לא מורכבות מפיקסלים ולכן, אפשר להגדיל ולהקטין אותו בלי לפגוע בחדות התמונה. כלומר, גמישות היא שם המשחק ואפשר עם התוכנה להתאים באופן אישי את סביבת העבודה ולעבוד על פרויקט בדרך הנוחה ביותר, לערוך מספר תמונות בבת אחת לפרודקטיביות מקסימלית והקבצים קטנים יחסית כך שאפשר לשתף ולשלוח אותם בקלות. התוכנה מתאימה למערכות מחשוב שונות ומכינה את הקבצים מותאמים לדפוס רק יש לקחת בחשבון שהשיטה הוקטורית דורשת שינוי תפיסתי עיצובי, כיוון שהיא עובדת מעט שונה ודורשת הסתגלות.

DREAMWEAVER – לעיצוב אתרי אינטרנט

הפלטפורמה האהובה ליצירת דפי אינטרנט מבית אדובי משמשת מעצבים גרפיים לעיצוב אתרי אינטרנט, דפי נחיתה ועוד. היא פותחה על ידי חברה שנרכשה על ידי אדובי ומוצעת בגרסה למערכת הפעלה חלונות ומערכת הפעלה MAC OS. היתרון הבולט של התוכנה הוא ב”מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל” והיא משקפת בדיוק את התוצאה הסופית כפי שתראה אונליין. היא מאפשרת לערוך בשפות רבות כמו ג’אווה סקריפט ו-HTML, CSS, JSP, XML, PHP. היא מתאימה לפיתוח לשולחן עבודה, טאבלט וסלולר כולל אפליקציות למכשירי מכשירי iOS ו- Android. באמצעות התוכנה אפשר לבצע את השלבים השונים בעיצוב וזרימת האתר, להגדיר מבנה של דפי אינטרנט, לפרוס דפי אינטרנט, לבצע תצוגה מקדימה של האתר בדפדפנים השונים ובמכשירים הניידים והכל בממשק יעיל ונוח לשימוש. המשתמשים בתוכנה יכולים לבחור להציג רק את קוד ה-HTML של הדף או תצוגת עיצוב המשקפת נראותו בדפדפן.

בשוק העבודה היום מחפשים את מי שסיימו לימודים מקצועיים בעיצוב גרפי ובעלי הידע הנחוץ בשימוש בתוכנות המובילות בשוק. חשוב לצאת עם תיק עבודות הכולל פרויקטים שבוצעו במגוון התוכנות ומשקף חשיבה יצירתית, טביעת חותם בשילוב מיומנויות טכנולוגיות מתקדמות.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...