קורסי הייטק ללא ניסיון בכלל? יש חיה כזאת?

תוכן עניינים

קורסי הייטק ללא ניסיון

הבשורות הטובות הן שכיום יש הרבה מאוד קורסים ייעודיים להייטק שאינם דורשים ידע מוקדם או לחילופין, מסתפקים בדרישות סף נמוכות שלא קשורות כלל לידע מקצועי ובוודאי שלא אקדמי, כך שכמעט כל אחד בעל מוטיבציה יכול היום לבצע הסבה או לרכוש מקצוע באמצעות קורס שמהווה מקפצה להשתלבות בעולם ההייטק במגוון תפקידים מבוקשים.

הרעיון שעומד מאחורי קורסים מסוג “כל אחד יכול” הוא שהייטק היא תעשייה דינאמית וכל הזמן יש צורך באנשים יצירתיים שיאיישו תפקידים שלא היו קיימים בעבר, חלקם מבוססים על יוזמה ויכולת למידה מהירה.

הקורסים עוצבו בדרך בה מערכי השיעור שנבנו על ידי המומחים בתחום יקנו לכם את הכישורים הבסיסיים והמתקדמים לתפקידים שונים בהייטק ותעודת הסיום מסתמנת בעיני המעסיקים הפוטנציאליים כהוכחה לכך שיש לכם את המיומנויות הנדרשות להצלחה בתפקיד.

קורסי הייטק ללא ניסיון קודם הם דרך מצוינת לפרוץ לעולם הטכנולוגי ולהתחיל קריירה בתחום המבוקש והמתפתח הזה. קורסים אלה ממוקדים בדרישות המקצוע ואינם נכללים במסגרת לימודי תואר ומתאימים לחיילים משוחררים, סטודנטים או בוגרי תואר שמחפשים קורס ממוקד המעניק מענה נגיש ומהיר למקצוע.

  1. קורסי פיתוח תוכנה/הנדסת תוכנה: אלו קורסים שמלמדים את יסודות התכנות בשפות תכנות נפוצות כמו Java, Python, C# או JavaScript. הקורסים כוללים לרוב הבנה בסיסית של אלגוריתמים, מבני נתונים, פיתוח ווב ועוד.
  2. קורסי ניתוח נתונים (Data Analysis): קורסים אלה מתמקדים בניתוח נתונים ובשימוש בכלים כמו Excel, SQL, Python, וכלים סטטיסטיים. הם מתאימים למי שמתעניין בניתוח נתונים, סטטיסטיקה ויישום תובנות מנתונים בעסקים.
  3. קורסי בינה מלאכותית ולמידת מכונה (AI & Machine Learning): אלו קורסים מתקדמים יותר שדורשים בדרך כלל ידע בסיסי בתכנות. הם מכסים נושאים כמו רשתות נוירונים, למידת מכונה, עיבוד שפה טבעית וראייה ממוחשבת.
  4. קורסי תשתיות וענן (Cloud & Infrastructure): קורסים אלה מתמקדים בלימוד תשתיות IT, ניהול מערכות, ועבודה עם פלטפורמות ענן כמו AWS, Azure או Google Cloud.
  5. קורסי אבטחת מידע (Cybersecurity): מתמקדים בהבנת איומים סייבר, הגנה על מערכות מידע, פרוטוקולים של אבטחת מידע ועוד.

קורס הייטק מומלץ להסבה להייטק

לקורס Full Stack המכשיר מפתחי אינטרנט, לא נדרש ידע מקצועי בתחום מלבד 12 שנות לימוד ויכולת עבודה מול מחשב. כמו כן, קורס JAVA יקנה לכם יכולת תכנות תוכנה ברמה גבוהה מבלי דרישות סף מופרזות וכדי להתקבל אליו, תתבקשו לעבור רק מבחן פנימי של המכללה באנגלית ומתמטיקה.

כמובן שאם יש לכם זיקה כלשהי לתחום הלימודים מדובר ביתרון משמעותי, אבל הרקע הוא לא בהכרח תנאי קבלה מחייב. לקורס כמו פיתוח אפליקציות בסביבת אנדרואיד, ניתן להתקבל רק על סמך יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב, ראיון אישי ו-12 שנות לימוד בלבד.

כמו כן, קיימים קורסים שמחייבים ידע בסיסי מאוד בתחום, אבל למי שלא מגיע עם הידע המבוקש, ישנה אפשרות לעבור מכינה מקצועית קצרה וממוקדת, המקנה למשל ידע ב-html בסיסי לקורס שיווק דיגיטלי או ידע בסיסי לקבלה לקורס הכשרת מנהלי בסביבת בסיסי נתונים DBA.

צוות יועצי הלימודים של ג’ון ברייס יוכלו לסייע לכם בראיון הכרות בהכוונת הקורס המבוקש על פי דרישות הקדם וכן יוכלו לנווט אתכם על פי נטייה אישית, סגנון עבודה מועדף וציפיות תפקיד להתאמה מקסימלית לקורס המתאים ביותר.

במקרים ייחודיים, תוכלו לעבור מבחן התאמה חיצוני של מכון אדם מילוא לבדיקת ההתאמה שלכם לקורס גם אם אין לכם את הידע הבסיסי הנדרש. כמו למשל, כדי להתקבל לקורס בדיקות תוכנה QA, דרושה הכרות בסיסית מאוד במערכת הפעלה Windows ברמת המשתמש וגם מבדק התאמה כדי לוודא שאתם מתאימים לתחום ותעמדו בדרישות שיעלו במהלך הלימודים. כל זאת לטובתכם ולמען הצלחתכם המקצועית בתחום.

בחירת הקורס הנכון תלויה בתחום העניין שלך, רמת הידע הנוכחית, והיעדים המקצועיים שלך. חשוב לבדוק את המוניטין של המוסד המלמד את הקורס, תכנית הלימודים, והאם הקורס מציע פרויקטים מעשיים או הזדמנויות לנסיון עבודה, שיכולים להיות חשובים מאוד להשגת תעסוקה לאחר הסיום.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...