page up
envelopeלהשארת פרטים

אי אפשר להתעלם מכך שפעולת הניווט קריטית לעתיד המקצועי שלנו. יש מגוון מסחרר של אפשרויות לימוד ותעסוקה וכדי למצוא את התחום הנכון לנו ביותר עם התחשבות בכללי המשחק – תנאי קבלה, ביקוש במשק ופוטנציאל להצלחה, מומלץ לעבור הכוונה מקצועית שתאפשר לכם לקבוע איזה לימודי מקצוע יתאימו לכם מכלל האופציות הקיימות.
כדי להחליט על לימודי מקצוע, ניתן לבחור בצוות מומחים בנושא, פסיכולוגים תעסוקתיים או יועצי הכוונה מיומנים שבקיאים במגוון התחומים שידעו בתהליך התאמה ממוקד לכוון אתכם למשבצת המתאימה לכם ביותר ולבחור נכון או לעבור בעצמכם תהליך של הכוונה מקצועית שיעניק לכם מושג לאן פניכם מועדות.
לפניכם מספר נקודות למחשבה בדרך להחלטה תוך כדי הכוונה מקצועית עצמאית.


מה סגנון העבודה שלכם

בעת בחירת לימודי מקצוע חשוב מאוד שתכירו את עצמכם ככל שניתן מבחינת הכרות עם החולשות והחוזקות שלכם. מפו את עצמכם לפי סגנונות: האם מתאימה לכם עבודה יחידנית או עבודה קבוצתית, האם אתם שחקני צוות או נוטים להוביל, מתחברים לעבודה משרדית מול מחשב או לעבודת שטח דינאמית, אוהבים להדריך או קשובים וסובלניים. כמובן שיתכן שאתם מתאימים למגוון רחב של סגנונות, בחרו את הסגנון שמדבר אליכם יותר מכל כולל נטיות טבעיות למשל לעבודה עם מספרים או עבודה עם מחשב, כישרון כתיבה, אהבה רבה להדרכה, עבודה עם ילדים, כל דבר שיסייע לכם להבין איזה מקצועות יוכלו להתאים לכם בעת בחירת מקצוע לעתיד.

הכירו את העבודות במשק

עברו על מקצועות לימוד במוסדות לימוד שונים מאתרי או ידיעוני מכללות ועד אוניברסיטאות, בתי ספר מקצועיים כדי לקבל פרספקטיבה רחבה ולהבין מה מוצע לכם בשוק, לפי דרישות קדם או מידע ורקע על סוג הלימוד והתפקידים שנגזרים מתחום הלימוד. תוכלו להסיק מכך איזה מקצועות מתאימים לכם יותר, מה מעניין אתכם לעשות.
זכרו שאומנם יש השפעה רבה למקצוע שתבחרו ללמוד אך פעמים רבות מדובר במסגרת של לימודי מקצוע שתאפשר לכם לעבוד בתחומים משיקים כמו למשל, אם תלמדו מדעי המחשב תוכלו לעבודות בעבודות תכנות ופיתוח מגוונות. במקבל, בדקו במודעות הדרושים במקצועות נבחרים שקורצים לכם, איזה דרישות מעסיקים מתנים לראיון עבודה בתחום מבחינת תעודות מקצועיות, הכרות עם תוכנות מובילות בשוק, תכונות נדרשות ויהיה לכם קל יותר להבין את סיכויי הקבלה שלכם, האם אתם עונים על הקריטריונים או כיצד לבחור מסלול שיוביל אתכם לענות על הקריטריונים הנדרשים.
כמו כן, ישנם מבדקים ON LINE שיכולו לסייע לכם לקבל פרספקטיבה רחבה יותר על ההתאמה שלכם למקצועות קונקרטיים.

מדד היצע וביקוש

מומלץ ללמוד מקצועות מבוקשים במשק כדי שתוכלו בהמשך לאתר עבודות ולא למצוא את עצמכם עוברים שוב ושוב הסבות מקצועיות כדי להתקבל לעבודה. ניתן לבדוק מה הם מקצועות מבוקשים כיום לפי מודעות הדרושים ולפי טבלאות שכר לקבל מושג כמה מרוויחים בתחומים המועדפים עליכם.

התחילו בקורס מקצועי

במידה ואתם מתקשים להחליט עכשיו על לימודי תואר ארוכי טווח, התחילו בקורסים מקצועיים לימודי מקצוע, כדי שתוכלו להכיר את התחום מקרוב ואף ליהנות מתעודה מקצועית שתסייע לכם למצוא עבודה בתחום לעת עתה ואם התחום יוסיף לעניין אתכם, יתכן ותיהנו מנקודות זכות לתואר בתחום.

הקלק כאן לרשימת הקורסים >

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.