היתרונות הבולטים בבחירה בלימודי QA

תוכן עניינים

סקרנים מטבעכם ואוהבים לחקור? בודקים הכל לפני שיוצאים לדרך? לימודי QA (Quality Assurance) הם בדיוק מה שחיפשתם.
חשבו על פיתוח של מוצר, שכדי לספק חוויית משתמש טובה, ביצועים מרשימים, חיסכון בעלויות הייצור, חייב לעבור תהליך הבטחת איכות לפני שהוא מגיע ללקוח.
איך מבטיחים שזה יקרה בדרך המקצועית והטובה ביותר? מסתמכים על בודק תוכנה, שאחראי לבצע את הבדיקות הנכונות כדי לאתר באגים, בעיות אבטחה, תקלות ולספק למפתחים משוב מפורט עם תוצאות הבדיקה שלפיהן הם ידעו כיצד לשפר את המוצר.
ענף בדיקות התוכנה לא מפסיק להתרחב ולצמוח ובודקי תוכנה מהווים היום פונקציה קריטית להצלחה העסקית בתהליך של הבטחת איכות של מחזור החיים בעת פיתוח התוכנה.

מה עושים בודקי תוכנה?

עבודת בדיקת התוכנה מבוססת על בדיקות שמתבצעות לאורך כל שלבי הפרויקט.
ישנם כלי בדיקה ידניים וכלי בדיקה אוטומטיים המאפשרים לאנשי QA לייעל תהליכים.
הם נדרשים לסייע בהגדרת דרישות הפרויקט, לזהות חוסר עקביות, נקודות תורפה, כתיבת תוכניות ומסמכי בדיקה, קריאת מסמכי אפיון, ביצוע בדיקות מסוגים שונים – אבטחה, רגרסיה, עומס, נגישות ועוד. העבודה היא מול מגוון ממשקים וכוללת גם טיוב נתונים.

מדוע כדאי ללמוד קורס QA?

הביקוש היום לבודקי תוכנה הוא גבוה במיוחד, כי כבר ברור לכולם שעבודה זו יכולה לחסוך עלויות בטווח הארוך ולשפר את איכות המוצר, כך שמלכתחילה אתם נפתחים בפני הזדמנויות קריירה מגוונות.
בודקי תוכנה יכולים להשתלב במגוון חברות כולל מערכות פיננסיות, חברות טכנולוגיה, קמעונאים, משרדים ממשלתיים ועוד בפרויקטים מסוגים שונים בבדיקות שונות – מערכות, תוכנות, אפליקציות.
השכר הממוצע במשק לבודק תוכנה מתחיל נע בין 10-12 אלף שקלים לחודש ונמצא במגמת עלייה ככל שצוברים וותק.
מדובר בעבודה מרתקת, כיוון שכל בדיקה יכולה להיות שונה מהקודמת ויש לחפש את אסטרטגיית הבדיקה המתאימה ביותר והכלים הנדרשים להשגת הביצועים הטובים ביותר.
על אף שהתפקיד הוא במהותו טכני, הרי שנדרשת חשיבה יצירתית כדי לנתח את השלבים השונים, להכיר מגמות בשוק על מנת לשפר את טיב הבדיקות, להבין את צרכי הלקוח ולדייק עבורו את הבדיקה, כדי שהמוצר יהיה אופטימאלי.
היום גם רבים מאמצים את מתודולוגיית Agile ובודקי התוכנה מתאימים את תהליכי הבדיקות לפיתוח בצורה זריזה.
התפקיד יאפשר לכם ליהנות מלמידה מתמשכת הודות לפיתוחים הטכנולוגיים התכופים בתחום.
העבודה יכולה להיעשות בפורמט היברידי לפי מדיניות החברה בה עובדים, כשלרוב היא משלבת בין עבודה פרטנית לעבודה קבוצתית בשיתוף פעולה עם מפתחים ואנשי פיתוח עסקי.
היום ישנה חשיבות רבה לתפקידי בדיקות תוכנה ומעסיקים מעניקים את ההכרה הנדרשת על העבודה המתבצעת כך שתזכו גם בתפקיד מוערך בתעשייה.
בודקי תוכנה נהנים מקהילה חזקה ותומכת שמשתפת בשיטות עבודה מומלצות, טיפים לשיפור הביצועים ומגמות בולטות בתעשייה שלא מפסיקה להתפתח.

איך נכנסים לתחום?

קורס QA בדיקות תוכנה מתאים לכל מי שמתעניין בתחום, בעל חשיבה ביקורתית, תשומת לב לפרטים הקטנים, שמחפש עבודה שהיא גם עבודה פרטנית וגם עבודה בצוות, יודע לנהל את הזמן ובעל יכולת למידה גבוהה.
הקורס יכשיר אתכם לעבודה בתחום הבדיקות כולל כתיבת שאילתות ב-SQL, בדיקות מחסן נתונים, בדיקות WEB,  עבודה עם כלי ניהול כמו JIRA, עבודה במתודולוגיית Agilie ועוד.
מומלץ לעבור הכשרה מקצועית אשר תכין אתכם גם לקבלת ההסמכה הבינלאומית ISTQB המשקפת את השליטה שלכם במיומנויות הנדרשות במגוון תחומי בדיקת תוכנה ותפתח בפניכם יותר אפשרויות תעסוקה בארץ ובעולם.
חשוב שכבר בעת הלימודים תקבלו את הביטחון ואת הפרקטיקום הנדרש כדי לעסוק בתחום כך שתוכלו להשתלב בעבודה כבר עם סיום הלימודים וליהנות מקריירה מעניינת ומתגמלת.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...