5 סיבות עיקריות למה כדאי להיות בודק תוכנה

תוכן עניינים

בודק תוכנה הפך לאחד הג’ובים המבוקשים בהייטק, לדריסת רגל בתעשייה הנחשקת. מי שלא מכיר מקרוב את התחום אולי תוהה למה כדאי ללמוד בדיקת תוכנה ומה יש בשילוב שבין בדיקות לתוכנה שכה קוסם לרבים במיוחד למי שמחפש עניין, אתגר וזינוק לעתיד.
נתחיל בהסבר מה כולל התפקיד של אבטחת איכות בעולם התוכנה. תפקידו של בודק תוכנה כולל ביצוע בדיקות לאורך חיי מחזור התוכנה על ידי ביצוע בדיקות ידניות ובדיקות בכלים אוטומטיים.
בודק תוכנה חוקר את איכות התוכנה על מנת להציע שיפורים לביצועים טובים יותר. התפקיד כולל סקירה וניתוח הדרישות, אפיון מסמכים טכניים, תכנון פעילויות הבדיקה, זיהוי ודיווח על באגים ומעקב אם הבעיות נפתרו, ביצוע בדיקות רגרסיה.
בין היתר, כולל התפקיד כתיבת סקריפטים, תיעוד הבדיקות, פיתוח תוכניות בדיקה, תכנון אסטרטגיות ולוחות זמנים לביצוע הבדיקה.
המועמדים האידיאליים לתפקיד של
QA בודק תוכנה הם מי שיש להם עין חדה לפרטים הקטנים ביותר, חיבה לעבודה בצוות (כי נדרש שיתוף פעולה עם צוותי שטח או לקוחות), יכולת אנליזה היות והעיסוק דורש חקירה מעמיקה, ידע בסיסי טכני בשפה האנגלית ועוד.

שוקלים ללמוד קורס QA? לפניכם 5 סיבות שעוד לא חשבתם עליהן מדוע כדאי ללמוד בדיקות תוכנה ולעבוד בתחום:

כי מדובר בתחום יצירתי וחדשני

על אף שיש פרוטוקולים מובנים לעיתים לביצוע בדיקת תוכנה, הרי שלהצלחה דרושה יצירתיות רבה. עליכם לחשוב מחוץ לקופסה וגם להביא חדשנות לתחום בבחירת כלי הבדיקה ופתרונות הבדיקה המתקדמים.
רבים מדמים את עבודת בדיקת התוכנה לסוג של עבודת בילוש במסגרתה מתחקים אחר הפעילות ומפענחים את הבאג ובודקים מהם המקומות בהם יש חוסר עקביות וכדומה.

 

כי מדובר בתחום מאתגר ודינאמי

QA הוא אחד התחומים המאתגרים שמשתנים ומתפתחים בקצב מהיר הודות לאתגרים הרבים שטמונים באיתור בעיות ובהפקת מוצר איכותי ואמין וכן בהתפתחות הטכנולוגית המתקדמת של כלי בדיקה ובעיקר כניסתה של האוטומציה לתחום, התאמה למכשירים סלולריים וכדומה.
בודקי תוכנה נדרשים להתעדכן בחידושים וליישם את הלמידה במבחן המציאות על מנת לשפר את כוח הניתוח, להתמודד עם באגים ולהשיג תוצרים טובים.
בשל הקדמה הטכנולוגית המואצת העבודה היא דינאמית הן בהטמעת כלים חדשים והן בהתמודדות עם בעיות. בודקי תוכנה מדווחים שהם מספרים בלמידה מתמדת ולאורך הקריירה מגלים דברים חדשים תוך כדי תנועה. כמו כן, בודקי תוכנה בודקים את התוכנה מכל ההיבטים ומכאן גם הגיוון: פונקציונאליות, תקלות גרפיות, שמע ועוד על מנת להביא אולי להפחתת עלויות, לשביעות רצון הלקוחות ולביצועים טובים ובהמשך גם למכירות ועסקאות גדולות יותר.

כי מדובר בתחום משמעותי בעל השפעה

בדיקת תוכנה משלבת בין מספר פרספקטיבות: הבנת צרכי הלקוח, הבנת צרכי השוק והמטרות העסקיות שעומדות מאחורי התוכנה ובניית אמון במוצר עצמו, כי אם יהיו לתוכנה באגים האמון ייפגע ובודקי תוכנה הם חלק חיוני בשחרור התוכנה ובאמינותו. כלומר, מי שחשב שמדובר בביצוע מכני של מקרי בדיקה צריך להבין שיש חשיבות רבה להבנת הדרישות, לניתוח ולביצועי הבדיקה בהשפעה על התוצאות.
בודק תוכנה בהחלט מקבל הכרה והערכה על עבודתו וחיוני למצוא באגים לפני הפצת התוכנה והוא זה שיסייע לכך שהלקוח יקבל מוצר איכותי ושהחברה תשמור על המוניטין שלה.
אגב, גישה ביקורתית היא חלק בלתי נפרד מההצלחה בתחום ותחשבו שבתור בודקי תוכנה אתם יכולים למתוח ביקורת (בונה ובריאה כמובן) על עבודתם של אנשים אחרים ולהיות אלה שלפעמים מצילים את המצב, עולים על הבאג המסתורי ומאפשרים את הוצאתו לשוק של מוצר טוב יותר כמובן תוך שיתוף פעולה מלא של הגורמים השונים.

כי מדובר בתחום שיתופי וקהילתי

ואפרופו שיתוף פעולה – בתור בודקי תוכנה אתם עשויים לעבוד עם מגוון אנשים ובעלי תפקידים ממפתחים דרך בעלי מניות, מנהלי פיתוח, מנהלי פרויקטים בסביבה זריזה והעבודה מתאימה מאוד למי שמחפש גם עבודה טכנית וגם אינטראקציה אנושית. בנוסף, בודקי תוכנה נהנים גם מקהילה חזקה ותומכת שמעדכנת על כל החידושים, שיטות עבודה מומלצות ומגמות בתעשייה.

כי מדובר בתחום מבוקש ומתגמל

חברות מחפשות היום בודקי תוכנה כי מדובר בתחום שנמצא בצמיחה מתמדת וחיוני לכל תהליכי הפיתוח. קל יותר למצוא עבודה בסיום לימודי QA או לימודי בדיקות תוכנה ובמגוון חברות בתעשיות שונות: טכנולוגיה, הייטק, קמעונאות, פיננסים, בריאות ועוד. כמו כן, השכר מתגמל וניתן להתקדם לתפקידים מגוונים בעולם התוכנה.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...