שפות תכנות שכדאי ללמוד ב-2023

תוכן עניינים

שנת 2023 יצאה לדרך וזה הזמן להתעדכן בשפות התכנות שמשתלם ללמוד בשנה הקרובה העומדות במרכזם של יישומיים יומיומיים, מערכות מתקדמות ועוד.

שליטה בשפות תכנות אלה מקנה את הידע הדרוש היום להשתלבות בפרויקטים ופיתוחים מעניינים ולפלס את הדרך למעלה בזירת ההייטק.
לפניכם סקירה קצרה של שפות התכנות המובילות לשנת 2022 בקורסי התכנות והפיתוח השונים:

Python צוברת תאוצה
פייתון אתנו מזה שנים רבות, אבל בשנה הקרובה התחזית היא שבעקבות הגדילה בתחומים של בינה מלאכותית, למידת מכונה ומדעי הנתונים הביקוש לפייתון רק ילך ויגדל. אז אל תישארו מאחור.
הכירו – זוהי שפת קוד פתוח, קלה לשימוש, יציבה ורב תכליתית שניתן להשתמש בה לצרכים רבים: יצירת אפליקציות לשולחן העבודה ולאינטרנט, שרתים, מטרות מחקר ועוד. לפייתון יש מסגרות רבות, חבילות, תמיכה רבה ככל הנראה הגדולה ביותר בתחום מדעי הנתונים ולמעשה, רוב הספריות המשמשות ללמידת מכונה מיוצרות בפייתון. השפה פשוטה יחסית ללימוד והיא אידיאלי לבניית אב טיפוס מהיר יחסית.

אי אפשר בלי JAVA
JAVA היא אחת משפות התכנות הפופולאריות ביותר בתעשיית ההייטק ומי שייקח קורס תכנות בוודאי ילמד אותה. משתמשים בה לפיתוח של יישומים רבים: אפליקציות, אתרי אינטרנט, מנועי חיפוש, מערכות לארגונים.
הפופולאריות המרשימה של שפת תכנות זו מעלה את הסיכויים של מי שלומד אותה להיחשף לכמה שיותר הזדמנויות קריירה רבות בתחום הטכנולוגי.
JAVA הינה שפת תכנות מונחית עצמים בקוד פתוח פשוטה יחסית ללמידה המאפשרת גמישה למתכנתים ובעלת מערכת API עשירה במיוחד. לאור הריבוי הגובר באיומי סייבר, בולטת במיוחד שפת JAVA שנחשבת למאובטחת . בנוסף זו שפה נוחה לתחזוקה מתמשכת ויציבה למדי.

JavaScript לתוכן דינאמי ואינטראקטיבי
שפת JavaScript היא שפה רב תכליתית נפוצה בפיתוח לצד לקוח והיא מאפשרת להגדיר תוכן דינאמי ואינטראקטיבי, מפות אינטראקטיביות, וידאו לגלילה, הנפשות שנפוצות מאוד היום באתרי אינטרנט ופלטפורמות שונות. יש לה שימושים רבים כמו למשל בהפעלת אפליקציות עבור IOS ואנדרואיד, טלוויזיה חכמות, יישומים לאינטרנט של הדברים, פיתוח משחקי מחשב ומשתמשים בה גם במסדי נתונים.
המפתחים בג’אווה סקריפט נהנים מתמיכה גבוהה בקרבת קהילת המפתחים, מגוון רחב של ספריות לפיתוח. היא נחשבת פשוטה ללמידה וככל שמתרבים הפיתוחים לדיגיטל כך עולה גם הביקוש למתכנתים ב- JavaScript. שלא תגידו שלא ידעתם…

מי אמר מיקרוסופט? לומדים C#
שפה מונחית עצמים בקוד פתוח שלא מפסיקה להשתכלל ועדיין רלבנטית לשימושים רבים כמו פיתוח אפליקציות לאינטרנט ושולחן העבודה, פיתוח משחקים. השפה אשר פותחה על ידי מיקרוסופט משמשת גם לבניית אפליקציות לטלפונים ניידים של Windows. היא ניתנת להרחבה ולעדכונים אוטומטיים ואידיאלית עבור כל סוגי הפיתוח של Windows . כשמחפשים מקצוענים לתחום מחפשים את מי שבין היתר למד C#.

R ללמידת מכונה וסטטיסטיקה
שפה וותיקה, אך נפוצה במיוחד בתקופת הביג דאטה בה קריטי נושא ניתוח הנתונים ופיתוח למידת המכונה היא שפת R. זוהי שפה שימושית מאוד בפיתוח אלגוריתמים לתחום למידת מכונה וכן ניתוחים וחישובים סטטיסטיים ולכן מרבים לחפש לה מתכנתים ומפתחים בחברות שעוסקות בתחומים אלה.
R היא שפה בקוד פתוח חינמי המאפשרת לבצע שינויים לפי הצורך והיא ניתנת להרחבה ומציעה מגוון גדול של ספריות לשיפור סביבת הפיתוח. באמצעות R ניתן לבצע פעולות על וקטורים, מטריצות ואובייקטים שונים של נתונים מרובים.

תמיד טוב לדעת – ++C
שפה זו מיישמת עקרונות של תכנות פרוצדורלי, תכנות מונחה עצמים ותכנות גנרי . היא נחשבת לשפה יעילה, נוחה ללימוד ולשליטה ומתאימה ליישומים ב-Windows, אנדרואיד ו-iOS. ניתן למצוא אותה במגוון מסדי נתונים ומערכות הפעלה ודפדפנים דוגמת  Chrome, Firefox, Safari וכו’ והיא מאופיינת במהירות גבוהה ויתרון משמעותי – ניתן להעביר תוכניות שפותחו ב-C++ מפלטפורמה אחת לאחרת.

PHP לפיתוח קצה אחורי
רבים בוחרים לימודי תכנות ולומדים PHP, שפת תכנות פופולארית בקוד פתוח לפיתוח קצה אחורי ומשתמשים בה בעיקר לכתיבת סקריפטים בצד שרת. היא פשוטה יחסית ללמידה ונחשבת ליעילה בפיתוח יישומים מבוססי אינטרנט מהירים. בעלת קהילה גדולה תומכת ומגוון רחב של כלי אוטומציה לבדיקה. בין היתר משתמשים בשפה זו אתרים כמו Facebook, Wikipedia  ועוד.

מוזמנים להתחיל עם שפות התכנות הטרנדיות ולפתח קריירה בתחום.

אם אתם בעלי ניסיון בתכנות ומעוניינים להמשיך להתמקצע לחצו כאן

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...