page up
envelopeלהשארת פרטים

מי שמבצע את תהליכי הבדיקה בפועל הוא איש QA – בודק תוכנה. תפקיד נחשק שניתן ללמוד במסגרת מקצועית מסודרת, כולל להכנה קראת הסמכה בינלאומית ISTQB אשר פותחת דלתות בתעשייה בארץ ובחו"ל.

לפניכם כמה דברים שחשוב לדעת על עבודה בבדיקות תוכנה עם הפנים לעתיד:

מה עושים אנשי QA?

אנשי QA מהווים חלק ממחלקת הבטחת איכות בארגון, שתפקידה לדאוג לכך שהמוצר יעמוד בכל הקריטריונים, התקנים והדרישות ויתמודד בכבוד עם המתחרים בשוק.

בודקי התוכנה הם אלה שמבצעים בפועל סבבים של בדיקות שנועדו מחד, לזהות פגמים בתהליך הפיתוח ומאידך, להצביע על דרכים לשיפור הביצועים של המוצר. 

המטרה היא להריץ את הבדיקות ולבצע בדיקות איכות לפני שהמוצר נכנס לתהליך הייצור ולכן, אנשי QA מעורבים בתהליך הפיתוח של מוצר כבר בשלב האפיון והתכנון. בהמשך הם יבצעו את תהליכי הבדיקות, יעריכו את מידת ההצלחה על פי המפרט הטכני והדרישות המוגדרות של הפרויקט ועל סמך התוצאות, יציעו אופציות לשיפור וייעול.

 

כלים לבדיקות תוכנה

הרעיון של הבטחת איכות הפך לנפוץ כבר במלחמת העולם השנייה עת השקיעו בבדיקת פגמים של כלי נשק. מאז רצו הרבה טסטים בעולם הבדיקות ואלה השתכללו פלאים. כיום מקובל לשלב בין בדיקה ידנית בה הגורם האנושי משחק תפקיד מרכזי, מבוסס על הידע והניסיון והמיומנות שיש לאנשי QA ועל כלים אוטומטיים, שנועדו לזהות באגים ולבצע אנליזה ואופטימיזציה במגוון פלטפורמות בו זמנית ועל כמות גדולה של נתונים.

 

למי מתאים?

תחום של בדיקות תוכנה מתאים מאוד לאנשים שאוהבים לבדוק, לחקור, מאורגנים, מדויקים ודקדקנים, שמים לב לפרטים הקטנים ביותר אך גם לתמונה השלמה.

 

מה לומדים כדי לעבוד בתחום?

ניתן ללמוד קורס בדיקות תוכנה – קורס QA בג'ון ברייס, שמכשיר בודקי תוכנה לעבודה בתחום. תכנית הלימודים כוללת, בין היתר, הכרות של שפות תוכנה, ניתוח מערכות, מתודולוגיות בדיקה, שימוש בכלי בדיקה אוטומטיים, עבודה עם בסיסי נתונים, הכרות עם לינוקס ויוניקס, תכנון תסריטים והרצתם באופן אוטומטי, ביצוע שאילתות בשפת SQL ועוד. בנוסף, הקורס מכין לבחינת ההסמכה היוקרתית – ISTQB, בחינת ההסמכה היחידה בעולם הבדיקות. מעבר בהצלחה של בחינה זו נחשב כתנאי סף בחברות בינלאומיות רבות ומכאן חשיבות ההכנה וההצלחה בבחינה.

 

בשורה התחתונה, בודקי תוכנה נהנים מתנאים מתגמלים, מעבודה דינאמית ומעניינת וממגוון הזדמנויות ואפיקי קידום בתעשיית ההייטק. חשוב ללמוד קורס בדיקות מעשי שיכשיר אתכם לעבודה בתחום על פי הדרישות העדכניות, כולל שימוש מושכל בכלי בדיקה אוטומטיים מתקדמים ויקנה את הידע הדרוש להצלחה בבחינת ההסכמה הבינלאומית ISTQB.

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס בדיקות אוטומטיות

140 שעות אקדמאיות

כיום התנהלות השוק מצריכה עדכונים ושדרוגי מוצר שוטפים ואינטנסיביים. לעובדה זו השפעה מכרעת על יישום תהליכי אוטומציה בפרוייקטי תוכנה ומוצרי הי-טק. אחד הבולטים מבין תהליכי פיתוח תוכנה הינו שלב ה-QA והמוטיבציה ליישום בדיקות תוכנה באופן אוטומטי גבוהה מאוד. פרויקטים המתרכזים באוטומציה של כל התהליכים שבין הפיתוח לתפעול, מספקים פתרונות, כלים ושיטות עבודה לטובת יישום בדיקות אוטומטיות כחלק מהחבילה הכוללת לביצוע. תמיכה בתהליך הפיתוח וחבילת פתרונות המאפשרת אוטומציה של שלבי האיכות הינן מרכיב יסודי בפרוייקטי Agile ויישום מוצלח יכול לשפר באופן משמעותי את היכולת לשחרר גרסאות באיכות גבוהה. עם הכניסה לעידן האוטומציה, רבים מאנשי הבדיקות המסורתיים נעים לכיוון האוטומציה ומגלים גם את השיטות לשילוב האוטומציה שלהם בתהליך הפיתוח הכולל. המשמעות היא שאנשי הבדיקות מתחילים לעסוק יותר בפיתוח. פיתוח האוטומציה חשוב לביצוע שתי המטלות העיקריות: ביצוע בדיקה אוטומטית משמעותו כתיבת קוד (תכנות מקרה בדיקה - TC). שילוב כולל בתהליך פיתוח המוצר. קורס אוטומציה של מכללת ג'ון ברייס יסייע לאנשי הבדיקות לבצע את המעבר לסביבות אוטומטיות. הקורס מתרכז בנושא ההיבטים באוטומציה וביצוע בדיקות אוטומטיות בסביבות Java לטובת אפליקציות WEB  (APIs). מכיוון שאנשי הבדיקות נדרשים כיום לתכנת – קורס בדיקות אוטומטיות כולל לימוד תכנות בשפת JAVA על מנת להפוך מאיש בדיקות קלאסי למפתח OOP. לאחר מכן, הקורס נוגע בעולמות הפיתוח באופן כללי וב-WEB תוך שימת דגש על ההיבטים הרלוונטיים לבדיקות. כמו כן, הקורס מתייחס לשילוב הבדיקות כחלק מתהליך האוטומציה הכולל של הפרוייקט באמצעות כלים פופולריים בעולם הבדיקות.

ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.