דברים שחשוב לדעת על בדיקות תוכנה

מי שמבצע את תהליכי הבדיקה בפועל הוא איש QA – בודק תוכנה. תפקיד נחשק שניתן ללמוד במסגרת מקצועית מסודרת, כולל להכנה קראת הסמכה בינלאומית ISTQB אשר פותחת דלתות בתעשייה בארץ ובחו"ל.

לפניכם כמה דברים שחשוב לדעת על עבודה בבדיקות תוכנה עם הפנים לעתיד:

מה עושים אנשי QA?

אנשי QA מהווים חלק ממחלקת הבטחת איכות בארגון, שתפקידה לדאוג לכך שהמוצר יעמוד בכל הקריטריונים, התקנים והדרישות ויתמודד בכבוד עם המתחרים בשוק.

בודקי התוכנה הם אלה שמבצעים בפועל סבבים של בדיקות שנועדו מחד, לזהות פגמים בתהליך הפיתוח ומאידך, להצביע על דרכים לשיפור הביצועים של המוצר.

המטרה היא להריץ את הבדיקות ולבצע בדיקות איכות לפני שהמוצר נכנס לתהליך הייצור ולכן, אנשי QA מעורבים בתהליך הפיתוח של מוצר כבר בשלב האפיון והתכנון. בהמשך הם יבצעו את תהליכי הבדיקות, יעריכו את מידת ההצלחה על פי המפרט הטכני והדרישות המוגדרות של הפרויקט ועל סמך התוצאות, יציעו אופציות לשיפור וייעול.

 

כלים לבדיקות תוכנה

הרעיון של הבטחת איכות הפך לנפוץ כבר במלחמת העולם השנייה עת השקיעו בבדיקת פגמים של כלי נשק. מאז רצו הרבה טסטים בעולם הבדיקות ואלה השתכללו פלאים. כיום מקובל לשלב בין בדיקה ידנית בה הגורם האנושי משחק תפקיד מרכזי, מבוסס על הידע והניסיון והמיומנות שיש לאנשי QA ועל כלים אוטומטיים, שנועדו לזהות באגים ולבצע אנליזה ואופטימיזציה במגוון פלטפורמות בו זמנית ועל כמות גדולה של נתונים.

 

למי מתאים?

תחום של בדיקות תוכנה מתאים מאוד לאנשים שאוהבים לבדוק, לחקור, מאורגנים, מדויקים ודקדקנים, שמים לב לפרטים הקטנים ביותר אך גם לתמונה השלמה.

 

מה לומדים כדי לעבוד בתחום?

ניתן ללמוד קורס בדיקות תוכנה – קורס QA בג'ון ברייס, שמכשיר בודקי תוכנה לעבודה בתחום. תכנית הלימודים כוללת, בין היתר, הכרות של שפות תוכנה, ניתוח מערכות, מתודולוגיות בדיקה, שימוש בכלי בדיקה אוטומטיים, עבודה עם בסיסי נתונים, הכרות עם לינוקס ויוניקס, תכנון תסריטים והרצתם באופן אוטומטי, ביצוע שאילתות בשפת SQL ועוד. בנוסף, הקורס מכין לבחינת ההסמכה היוקרתית – ISTQB, בחינת ההסמכה היחידה בעולם הבדיקות. מעבר בהצלחה של בחינה זו נחשב כתנאי סף בחברות בינלאומיות רבות ומכאן חשיבות ההכנה וההצלחה בבחינה.

 

בשורה התחתונה, בודקי תוכנה נהנים מתנאים מתגמלים, מעבודה דינאמית ומעניינת וממגוון הזדמנויות ואפיקי קידום בתעשיית ההייטק. חשוב ללמוד קורס בדיקות מעשי שיכשיר אתכם לעבודה בתחום על פי הדרישות העדכניות, כולל שימוש מושכל בכלי בדיקה אוטומטיים מתקדמים ויקנה את הידע הדרוש להצלחה בבחינת ההסכמה הבינלאומית ISTQB.

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...