קורס לוחמת רשת – לוחמה מתוחכמת

תוכן עניינים

אתרי אינטרנט בישראל ובעולם נמצאים תחת מתקפות טרור 24/7, בין אם על ידי האקרים בודדים ובין אם על ידי קבוצות “מאורגנות”, דוגמת אנונימוס: האחרונה יצאה לעימות חזיתי מקוון נגד הממשל האמריקאי בשנת 2012, ונגד שלל אתרים ישראלים שנה מאוחר יותר.
נראה כי כיום, אף אתר לא בטוח. בשנים האחרונות נעשו פריצות לאתרי כמה מהמוסדות והגופים החשובים בעולם כולו, כשהדוגמאות הנפוצות הן אתר הפנטגון, אתר סוכנות החלל האמריקאית נאס”א ועוד. ב-2015 התבשרנו על כך שגורמים סיניים פרצו לאתרי חברות ביטוחי בריאות בארצות הברית ונחשפו לתיקים רפואיים של מאות מיליוני אמריקאים.

קווים לדמותו של טרור הסייבר

מתקפות סייבר הן מתקפות טרור אימתניות. הרציונל כאן הוא שבאמצעות פריצה למחשבים ניתן ליצור נזקים כלכליים עצומים בעולם, מה שמסביר מדוע דו”ח שהוכן לקראת הפורום הכלכלי העולמי (WEF) הגדיר את הסייבר כאחד האיומים הגדולים על כלכלת העולם בעת הנוכחית. מבחינה ביטחונית, תרחיש במסגרתו משבשים באמצעות סייבר טרור את פעילותם של רשתות ההצלה במדינה מסוימת, חברות החשמל, מערכות הרמזורים וגופים אחרים הם ממש לא נחלתם של סרטי האקשן בלבד, אלא משהו שעלול להתגשם לדעת כל המומחים הטכנולוגיים כבר בשנים הקרובות. למעשה, כמעט בכל יום נעשים לכך ניסיונות, שנכשלים רק עקב עבודתם של מומחי הגנת הסייבר הנמצאים מן העבר השני של המתרס.
כבר לא ניתן להתעלם מתרחישי ריגול ברמה בינלאומית באמצעות האינטרנט, שעלולים לשנות את מאזן הכוחות בעולם. בחודשים האחרונים שמענו על ריגול של מדינות אחרות אחר גורמים ישראליים רשמיים, ולצד זה גם ריגול בכיוון ההפוך. אין ספק שריגול וירטואלי הוא כלי צבאי ומדיני בעל כוח עצום, כך שברור מדוע כל מדינה, גורם רשמי או אפילו חברה עסקית יהיו מעוניינים לצמצם עד למינימום האפשרי את הסבירות לו.

אז מה עושים?

כל ארגון, מוסד או אפילו אתר אינטרנט פרטי נוקטים באמצעי ההגנה המחמירים ביותר על מנת להקשות על פעילותם של ההאקרים, ולעיתים אף להפוך אותה לבלתי אפשרית. מאחורי כל אתר או ארגון שכזה עומדים מומחי סייבר ואבטחת מידע, שמבצעים בשלל פעולות שמטרתן ליצור “חומה” עבור כל מי שמנסה להיכנס לאתר, לשבש את פעילותו, לשנות את תכניו וכיוצא בזה. עבודתם של אלה נעשית תוך שימוש בכלים מתוחכמים במטרה להתאים עצמם לדינמיות שבה התחום משתנה, או אפילו לעובדה שגם ההאקרים ואלה שמנסים לנצל לרעה את האינטרנט רק משתפרים משנה לשנה בתחכום וביכולות שלהם. זהו מעין משחק שחמט בו פועלים אינספור גורמים, מחכים לטעות של הצד השני.
בתנאים האלה, נוצר למעשה במהלך השנים מקצוע חדש, אשר נחשב כיום לאחד המבוקשים והחשובים ביותר בתחום האינטרנט. קורסי אבטחת מידע וקורס מגן סייבר המכשירים את המשתתפים בהם כמומחי וכלוחמי סייבר לכל דבר ועניין מאפשרים לקחת חלק באחד המאבקים החשובים ביותר של האדם בשנת 2016 – המאבק להבטיח שהאינטרנט לא ינוצל לרעה במטרה לשנות סדרי עולם, או אפילו כפלטפורמה למעשי טרור במלוא מובן המילה. לימודי לוחמת סייבר הם בבחינת הקדמה של תרופה למכה, כאשר אלה הלוקחים בהם חלק יכולים להשתתף במאבק חשוב, בו אפילו אינטרסים לאומיים: חשבו על האפשרות להגן על מדינת ישראל, אתריה ומוסדותיה באמצעות הירתמות למאבק המקוון.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...