טסלה מגיעה לישראל

תוכן עניינים

יתכן ולא רחוק היום בו תוכלו להיכנס לרכב והוא ייקח אתכם לאן שתרצו מבלי שתצטרכו אפילו לגעת בהגה. תעשיית הרכבים האוטונומיים נותנת גז בפיתוח דגמים שיעשו את דרכם לכביש ואחת המובילות בחום היא ללא ספק חברת טסלה האמריקאית המזוהה עם רכבים חשמליים, שהחלה סוף סוף אחרי ציפייה ממושכת, לספק את דגמיה גם בישראל.

מי היא טסלה ומה חשוב לדעת על הרכבים שלה?

טסלה מייצרת אך ורק רכבים חשמליים, היא החלה את דרכה בשנת 2003 ושם המותג הוא מחווה לממציא ניקולה טסלה.
טסלה, של המיליארד אילון מאסק, העלתה למודעות את הנושא של פיתוח אנרגיה נקייה בתחום הרכבים החשמליים, ועם השנים שחררה מודלים בהיקף ייצור קטן כמו ROADSTAR וטלסה מודל S ו-X ועברה בהמשך למודל הדגם השלישי בייצור נרחב יותר.
היא נחשבת לשחקנית פורצת דרך אשר החדירה לתודעה את נושא הרכבים החשמליים ומעבר לזה, משקיעה רבות בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות של נסיעה אוטומטית ואף נחשבת לחברה שמרבה לקחת סיכונים. כך למשל היא השיקה לאחרונה גרסת בטא של רכב עם תכונות של נהיגה אוטונומית לחלוטין בארה”ב.
אילון מאסק הוא האיש העשיר בעולם עם הון שמוערך ב-185 מיליארד דולר, וטסלה נחשבת למותג נחשק במיוחד ברחבי העולם וזו הסיבה שבישראל חיכו לרגע שניתן יהיה לרכוש את הדגמים של החברה.
מאסק עצמו אומנם לא הקים את טסלה, אבל במהלך האבולוציה של החברה הוביל את סבב המימון לטסלה, הצטרף לדירקטוריון ובהמשך הפך ליו”ר ומאוחר יותר למנכ”ל התאגיד.
טסלה עוררה עניין מלכתחילה, אבל אין ספק שעלתה על המפה כששחררה את ה- Roadster בשנת 2017 שנחשבה למכונית החשמלית המהירה בעולם בעלת תאוצה וביצועים גבוהים במיוחד בהשוואה לסטנדרטים שהונהגו בשוק הרכב החשמלי לפני הופעתה.
מודל S של טסלה הוא מודל מוערך ועטור פרסים עם תארים כמו גג השמש הפנורמי הגדול ביותר וגם מבחינת מבחני ריסוק, הוא נחשב למודל חזק ועמיד במיוחד.
טסלה השפיעה על הענף גם מהבחינה של תחנות טעינה רבות, כדי לאפשר נסיעות ארוכות יותר עם רכבים חשמליים ובאופן כללי, הרכבים ידידותיים יותר לסביבה בשל היותם רכבים חשמליים והמנהל הלאומי לבטיחות בכבישים גם מעניק לדגמים בעקביות ציונים גבוהים בכל הנוגע לבטיחות.
טסלה מודל 3 נחשב לאחד המודלים האהובים על הנהגים, הוא רכב משפחתי, יוקרתי בגודל בינוני המגיע בדגם בסיסי עמו ניתן לנסוע לטווח של 354 ק”מ ודגם לטווח ארוך עמו ניתן לנסוע למרחק של 500 ק”מ בטעינה בודדת של המצבר. המכונית אף מצוידת במערכת מלאה לנהיגה אוטונומית שטסלה מתכננת להפעיל בעתיד. כמו כן, הדגם מאפשר טעינה מהירה בעמדות הטעינה של טסלה כדי להשיג עוד 120 ק”מ של טווח בחמש דקות. המכוניות של טסלה נחשבות סופר פרקטיות עם מקום אחסון גדול בתא המטען, תאוצה ומהירות, ישיבה נוחה וטעינה חשמלית להפחתת זיהום אוויר וחיסכון כספי לאורך זמן.

איך אנשי QA רלבנטיים לטסלה?

טסלה, כאמור, שוקדת באינטנסיביות על אוטומציה ועל רכבים אוטונומיים הפועלים על אוטו פיילוט כמו פיצ’רים של זיהוי שלטים, הגבלת מהירות, ניווט עצמאי של הרכב גם בכבישים מהירים, חנייה אוטומטית. למעשה, טסלה צופה שכבר השנה יהיו פונקציות בסיסיות לרכב אוטונומי דרגה 5 ובהחלט מדובר בבשורה מרעישה, שהחלה את דרכה כבר במכוניות של החברה בארה”ב.
בעתיד של רכבים אוטונומיים אין ספק שתעלה הדרישה לבוגרי קורס אוטומציה – בודקי תוכנה קורס QA אוטומציה שיוכלו ללוות את תהליך הפיתוח מתחילתו עד סופו.
מדוע כה חשוב שיהיו אנשי QA מעורבים בתהליך הפיתוח והייצור של רכבים אוטונומיים כמו אלה של טסלה? לבודקי תוכנה חשיבות גבוהה בבדיקת הפרמטרים הבטיחותיים שבאים לידי ביטוי במכוניות, כולל זיהוי באגים בתוכנה לפני שהמכונית יוצאת לייצור ועולה על הכביש, פעילות המכ”מים והחיישנים, בדיקת מערכות AI ועוד.
לבדיקות אוטומציה יש השפעה משמעותית על חוויית הנסיעה וכמובן התנהלות הרכב האוטונומי ובטיחות הנסיעה – כיצד הרכב יתגבר על מכשולים, האם יוכל לזהות מצבי חירום ולהגיב נכון וכולי. כל הפרמטרים נבדקים באמצעות כלי בדיקה ידניים ואוטומטיים בשיטות שונות על פי התקנים והיעדים שנקבעו בפרויקט ולפי רגולציה וסטנדרטים. בואו ללמוד קורס בדיקות תוכנה כדי להיות חלק מתעשיית הרכב של העתיד.

 

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...