האגף והקרן לחיילים משוחררים

תוכן עניינים

בתעשיית ההייטק ישנן משרות אטרקטיביות לחיילים משוחררים, שהידע שצברו בצבא רלבנטי עבורן וגם משרות הפתוחות בפני מי שמגיעים עם תעודה מקצועית ממוסד לימודים מוכר וידע עדכני ושימושי לצרכי התעשייה.
רבים בוחרים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי שלהם והמקום לקבל מידע אודות גובה הפיקדון, דרכי מימוש ולקבל הכוונה מקצועית הוא באמצעות האגף והקרן לחיילים משוחררים.

מה חשוב לדעת על היחידה לחיילים משוחררים?

היחידה לחיילים משוחררים במשרד הביטחון היא השער למשתחררים ופועלת משנת 1994 על פי חוק קליטת חיילים משוחררים. היחידה מעניקה מידע וסיוע בכל הנוגע למענק שחרור, פיקדון אישי וסיוע בתחום השלמת הלימודים, הכשרה מקצועית והשכלה גבוהה.
שירותי היחידה כוללים הסברה, ייעוץ והכוונה אודות ההטבות והמענקים. ניתן לקבל ייעוץ בארבעת מחוזות ההכוונה של האגף ובמרכזי הצעירים הפזורים ברחבי הארץ.
היועצים מסייעים לחייל המשוחרר בהקניית כלים מקצועיים לבחירת מסלול לימוד או מקצוע ומידע על השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד, מידע על לימודים אקדמיים והכשרות מקצועיות, מידע על זכויות וסיוע במימוש ההטבות.
הייעוץ אינו בתשלום וניתן בשעות הקבלה. יש להגיע עם תעודת שחרור, תעודת זהות או רישיון נהיגה וחשוב לדעת שניתן להגיע לייעוץ כחצי שנה לפני השחרור ועד חמש שנים אחרי השחרור.

כיצד ניתן לממש את הפיקדון הצבאי ללימודים?

הטבה חשובה מאוד המגיעה למשוחררים היא הפיקדון הצבאי אותו ניתן לממש עד חמש שנים מסיום השירות הצבאי. ניתן להשתמש בו לשש מטרות: רישיון נהיגה, הקמת עסק, רכישת דירה, נישואין או מטרות לימודים. רבים בוחרים לממש את הפיקדון לצורך לימודים על חשבון הפיקדון או קורסים על חשבון הפיקדון. אלה יכולים להיות לימודי פסיכומטרי או לימודים להשלמת בגרויות או לימודים אקדמיים או הכשרות מקצועיות.
עם זאת, בכל הנוגע לקורסים מקצועיים אפשר לממש את כספי הפיקדון אך ורק במוסדות המוכרים לכך על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, משרד הבריאות, משרד התיירות או המשרד לביטחון פנים. יש להחליט מראש היכן יישמרו עבורכם הכספים (באיזה חשבון בנק) ולצורך משיכתו יש להגיע לאותו סניף בנק עם שובר תשלום של מוסד הלימודים והתשלום מועבר למעשה מהבנק למוסד הלימודים בו ברצונכם ללמוד על מנת לממש את צרכי הפיקדון.

מה ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון?

קיימים קורסים לחיילים משוחררים במגוון תחומים וכן קורסים מקצועיים לחיילים משוחררים המעוניינים להשתלב בתעשיית ההייטק. מה כדאי ללמוד על חשבון הפיקדון על מנת לבצע דריסת רגל בתעשיית ההייטק?
אחד הקורסים הנחשבים הוא קורס QA המכשיר בודקי תוכנה, תפקיד נחשק היום בארגונים, שמאפשר להשתלב ללא רקע וידע קודם. בקורס לומדים בדיקות ידניות וביצוע בדיקות בכלי אוטומציה, הבנה של פרויקטים מקצה לקצה, SQL ובסיסי נתונים, תיעוד וכתיבת תסריטי בדיקות, כתיבת שאילתות בדיקה ואפשר להשתלב בסיום הקורס במגוון חברות וארגונים בתחומים שונים – טכנולוגיה, פיננסים, בריאות ועוד.
תכנות בשפת JAVA נחשב לקורס מבוקש נוסף בקרב משתחררים בשל הפופולאריות של שימוש ב-JAVA בפרויקטים שונים כמו פיתוח אפליקציות ומקפצה לתפקידי פול סטאק – פיתוח מקצה לקצה, כשללומדים את התחום יש הבנה הן בפיתוח צד שרת והן בפיתוח צד לקוח ולכן, עומדות בפניהם יותר אופציות והזדמנויות תעסוקה.
קורס קידום אתרים ושיווק במדיה החברתית אף הוא מהווה מקפצה לעבודה עצמאית או בחברות וארגונים – הקורס מקנה כלים כיצד לקדם אתרים במנועי החיפוש ולנהל קמפיינים ללקוחות ומתאים גם למשוחררים שמעוניינים לפתוח עסק משלהם ולקדם אותו בכוחות עצמם.
אם אתם מתעניינים בנושאים טכניים שקשורים לעולם הסלולר – קורס תחזוקה ותיקון סלולר וטאבלטים וניהול מעבדה עשוי לעניין אתכם. הקורס מקנה לכם כלים לתיקון בעיות שקשורות בחומרה ובתוכנה של מכשירי סלולר למיניהם ומאפשר להשתלב בעבודות שונות בתחום, במעבדות או לפתוח מעבדה משלכם.
גשו לייעוץ לימודים באגף להכוונת חיילים משוחררים מטעם משרד הביטחון או לייעוץ לימודים ללא תשלום במכללת ג’ון ברייס בסניף תל אביב, חיפה או ירושלים ובדקו מהו הכיוון המקצועי הנכון עבורכם למימוש כספי הפיקדון הצבאי. נחיתה רכה באזרחות בדרך לקריירה!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...