השיטה שמחוללת מהפכה בתחום הפיתוח

תוכן עניינים

כדי להבין את המהפכה שמחוללת השיטה ומדוע כדאי ללמוד ליישם אותה בהקדם (כדי להתמקצע ולהיות אטרקטיביים בעיני המעסיקים והבוסים בארגון), חשוב להכיר את השיטה המסורתית הנפוצה כיום בתעשייה וכיצד Full Stack משנה לחלוטין את הקונספט המוכר ומשדרג את עבודת ויעילות הפיתוח באופן משמעותי.

המגבלות של פיתוח מסורתי

עד היום פיתוח לסביבת ה- Web נחלק לשניים: פיתוח תוכן סטטי ופיתוח תוכן דינאמי.

פיתוח תוכן סטטי בטכנולוגיות כמו הן HTML, CSS, JavaScript הוא למעשה פיתוח של תכנים קבועים באתרי אינטרנט כמו דפי Welcome, תמונות ודפים נוספים בהם ניתן לצפות באמצעות דפדפן. המאפיין של התכנים האלו הוא שהם נראים זהים עבור כל לקוח המבקש אותם ואינם עוברים שינויים. למרבה השמחה, בשנים האחרונות חל שיפור משמעותי באופן בו מוצגים תכנים אלו על מנת לאפשר יכולת תגובה ודינאמיות בצד הלקוח, כך למשל, כאשר לקוח בוחר לקרוא “טוקבק” תספיק לו הקלקה על הכותרת על מנת שהמלל יפתח.

אך למרות הדינאמיות הזו עדיין מדובר בתכנים סטטיים ומוגבלים בהתפתחות מכיוון שלקוח אחר יקבל דף זהה ויקרא את אותו המלל כאשר יקליק על אותה כותרת. החולשה בפיתוח תוכן סטטי היא שהתכנים אינם מיוצרים באופן אישי עבור לקוח ספציפי ומפספסים את “חוויית המשתמש” ואת “הפרסונאליות” שכל כך טרנדית כיום.

כאן נכנס לתמונה פיתוח תוכן דינאמי של דפים המיוצרים באופן המותאם לבקשת הלקוח. כאשר לקוחות מייצרים בקשות שונות דוגמת כניסה לחשבון אישי, צפייה בפרטים אישיים, צפייה בסל הקניות ובהתאם נדרש חישוב בשרת על מנת לייצר (לחולל) את התשובה המותאמת.
לשם כך נעשה שימוש בשפות צד-שרת אשר מסוגלות לשלוף נתונים, לחשב חישובים ולייצר דפי תשובה. באופן מסורתי, הטכנולוגיות המובילות בפיתוח צד שרת הן PHP, .NET ו-Java.

לאורך השנים נחלקו המפתחים בהתמחות בצד הלקוח (טכנולוגיות ליצור תוכן סטטי) ובצד שרת (טכנולוגיות ליצור תוכן דינאמי). כל אחד בעולמו וכל עולם עשיר ביכולות, פקודות, כלים וקונבנציות עבודה נפרדים אבל היה ברור שיש צורך לעלות לשלב הבא ולתת למתכנתים ליצור את השילוב המנצח להגעה לתוצאה הטובה ביותר.

הדבר הבא בפיתוח סביבות WEB

בשנתיים האחרונות הבשילו הטכנולוגיות לידי כך שהפיתוח בצד לקוח הפך ליעיל ומהיר תוך שימוש בספריות מבוססות JavaScript. במקביל, גם בצד השרת נוצרו תשתיות ובכללן פתרונות תכנותיים בענן המאפשרים להתחבר לפתרונות מוכנים ולנצלם לטובת תוכנות מקוריות במקום “להמציא את הגלגל” בכל פעם מחדש. בנוסף, שפת JavaScript עשתה קפיצת דרך והחלה לספק פתרונות ישימים ויעילים לכתיבת קוד דינאמי בשרת. תוספת נכבדה זו נקראת node.js.

כל אלו אפשרו למקצוע חדש לצוף לפני השטח ולסקרן את התעשייה – Full Stack Developer – מקצוע המייצג תפיסה לפיה המתכנת מסוגל לראות את כל התמונה ולספק פתרונות באופן רציף, מקצה לקצה ובזמן יחסית קצר.
לטובת פיתוח מקצה לקצה באינטרנט, הפכה שפת JavaScript למרכזית ביותר. מפתחים בשפה זו זמינים מאוד עקב הוותק שצברה בבניית צד-לקוח במרוצת השנים, וכעת, כאשר היא יכולה לתת מענה גם לצד-שרת היא הופכת להיות מועדפת, שכן בכל ארגון המפתח לאינטרנט נמצא כבר הידע ב- JavaScript.

היכרות מעמיקה עם כל שלב בתהליך הפיתוח

באמצעות קורס מקצועי תוכלו לפתח ל- Web תוך בניית כל רכיבי הפיתוח הכלולים במערכת או במודל באופן רוחבי ולחבר ביניהם – להקים את הכל End-to-End וכך לחסוך לארגון משאבים בחיבור בין המודלים ובפעולות אינטגרציה של המודלים הן מהצד של הלקוח והן מהצד של השרת.

במקצוע זה הפיתוח בידיים שלכם – אתם מעורבים בכל התהליך ללא צורך בגורמים אחרים.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...