מה תפקידו של מפתח Full Stack ?

תוכן עניינים

מפתח Full Stack למעשה בקיא בכל פרטי התכנות – ידע המאפשר לו לפתח הן לצד לקוח והן לצד שרת ולעבוד באופן עצמאי על פיתוח של רכיב.כלומר, אם בעבר היה נהוג לעבוד בשיטת פיתוח מונוליטית הרי שהתהליך היום הוא להעדיף לפתח בשיטת MICROSERVICE. אומנם מפתח פול סטאק לא יוכל לפתח בעצמו אפליקציה בנקאית מורכבת, אבל הוא בהחלט בעל היכולת לפתח רכיבי תוכנה קטנים מא’-ת’. בין אם בהוספת פיצ’רים למערכת הליבה או ביצוע התכנון המפורט של רכיבי היישום ורכיבי הארכיטקטורה הטכנית.

מה יש למפתח פול סטאק שאין לאחרים?

למפתח פול סטאק יש את הידע הנדרש לפיתוח מקצה לקצה: כלומר, הוא מכיר פלטפורמות שונות, מסדי נתונים, יודע לפתח בשפות שונות הן בשכבת הלקוח והן בשכבת השרת. מעסיקים בהייטק מחפשים היום מפתחים שיש להם את הידע הדרוש לפיתוח Front-Endל-Back End. לעיתים מדובר בפיתוח מאפס ולעיתים בפיתוח הנוטה לצד לקוח.
בכל מקרה, מתכנת זה רלבנטי יותר לתעשייה העכשווית ויודע לתת מענה מידי ומהיר. פול סטאק הוא מולטי טכנולוג. יש לו את היכולת לאבחן ולזהות בעיות בצד לקוח ובצד שרת ולתפור פתרונות לשני הצדדים כמו גם לראות את הפרויקט מפרספקטיבה רחבה הן מהמבנה והן מהתצוגה והמומחיות שלי היא רב תכליתית. לרוב מצופה ממנו להכיר שפות תכנות כמו , NodeJS, Python, Ruby.NET, מסדי נתונים כמו MySQL, SQL, להיות בקיא ב-HTML / HTML5, CSS / CSS3JQuery ובממשקים כולל חוויית משתמש UX/UI. הידע במגוון שפות, טכנולוגיות ופלטפורמות מאפשר לו לפתח רכיב שלם. אפילו אם בפועל לא מצופה ממפתח זה לבצע הכל, הרי שחשוב שהוא יבין ככל שניתן כדי לתרום להצלחת הפרויקט.

כיצד מתמקצעים בתחום?

קורס Full Stack מאפשר לבוגרי הקורס להשתלב בעולם הפיתוח  הדינאמי ולהתמקד בצד לקוח או בצד שרת בדרך מעמיקה. עם הידע הרחב בפיתוח יכול מפתח זה לספק עם מענה יצירתי והוא גם חוסך עלויות למעסיקים על מפתחים המתמקדים רק באספקט מסוים  בעוד הוא יכול לעבוד בעצמו על פרויקט. ניתן בקורס או לאחריו להתמקצע בפיתוח ב C#, C++ בסביבת.NET.בעבודה בענן, פיתוח ממשקים, בצד שרת או בצד לקוח, פיתוחWeb Servies ועוד.
בסופו של דבר, הידע הרחב של מפתח פול סטאק, בלי קשר למה שהוא עושה בג’וב הנוכחי בפועל, מאפשר לו גם להתעדכן ולהשתכלל במגוון נושאים כי מלכתחילה יש בידיו בסיס מצוין להתמקצעות. זו הזדמנות להיות חלק בלתי נפרד מפרויקטים מעניינים ולענות על הביקוש הגובר שיש למפתחי פול סטאק בתעשיית ההייטק. מפתחים אלה נהנים מתנאים מתגמלים וממגוון הזדמנויות קידום בעולם הטכנולוגי.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...