איך תדעו מה מסלול לימודי ההייטק האולטימטיבי עבורכם

תוכן עניינים

לפניכם סקירה של תחומים מבוקשים ומי הם המועמדים הטיפוסיים לכל תחום, כדי שתבינו יותר מקרוב מה דורש מכם כל מסלול ואם באמת זה מה שחיפשתם בעבודה:

תכנות ופיתוח

מה עושים בתחום: תחום התכנות והפיתוח לא עוצר לרגע ומחפש מועמדים שיתמחו בקידוד ובתהליכי פיתוח לרבות, זיהוי צרכי הלקוח, תכנון והתקנת התוכנות וכן תחזוקה שוטפת באמצעות כלים מתקדמים, פתרון בעיות ויצירת תיעוד טכני לתהליך. ניתן להתמחות בפיתוח למגוון תחומים כמו למשל, פיתוח אפליקציות וכן FULL STACK
סגנון העבודה: העבודה היא בעיקרה מול מחשב אך יתכנו פגישות צוות ושיחות עם לקוחות.
כישורים מקצועיים: הכרות עם שפות קידוד כמו JAVA ו-++C, ממסד נתונים, הכרת Spring וידע וניסיון בתשתיות תוכנה.
מאפיינים אישיותיים: מפתח תוכנה נדרש לתכונות שונות כמו למשל, יכולת ריכוז גבוהה לתכנון ופיתוח על פי צרכי המשתמש, חשיבה ביקורתית, חשיבה אנליסטית, התמדה ועקביות בכל שלבי הפרויקט.
העבודה נחשבת לתובענית ולכן, המועמדים האידיאליים הם בעלי יכולת להתמודד עם לחצים וריבוי משימות. בשל האינטראקציה עם מפתחים אחרים ולקוחות יש חשיבות גם ליכולת עבודה בצוות.  מעסיקים מחפשים מתכנתים עם יכולת תושייה בפתרון בעיות ותשומת לב לפרטים ותפיסה מערכתית.

עיצוב גרפי

מה עושים בתחום: מעצבים גרפיים לוקחים חלק במגוון תהליכי עיצוב ומיתוג מעיצוב לוגו דרך עיצוב אתרי אינטרנט, באנרים, ניוזלטרים ומוצרי פרסום למיניהם לפרינט ולדיגיטל. המעצב בוחר את השפה החזותית, פלטת הצבעים ואת הדרך הויזואלית להעברת המסר ואפיון חוויית משתמש טובה יותר.
סגנון העבודה: עיצוב גרפי הוא תחום המשלב בין מחשוב ליצירתיות ברובו מול מחשב תוך שימוש בתוכנות מחשב לעיצוב גרפי.
כישורים מקצועיים: נדרשת הכרות עם תוכנות עיצוב שונות על מגוון הפיצ’רים שהן מציעות כפי שילמדו בקורסי עיצוב גרפי. ביניהן: photoshop, illustrator, Indesign. כמו כן, ידע בהבאת תוצרים לדפוס ושליטה גבוהה ביישומי OFFICE.
מאפיינים אישיותיים: לתחום זה יתאימו מועמדים יצירתיים בעלי חוש אסתטי מפותח, חשיבה מחוץ לקופסה, שיודעים כיצד לתרגם את המסר למוצר מעוצב, שירותיות.

מערכות מידע

מה עושים בתחום: מי שעוסק במערכות מידע אחראי על איסוף, עיבוד, אחסון וניתוח נתונים כולל הטמעה ויישום של פתרונות אוטומציה ואופטימיזציה והפקת ערך ומשמעות מהנתונים הרבים המתקבלים בארגון בעידן ה-BIG DATA.
סגנון העבודה: העוסקים בתחום מתמקדים בעבודה עם מחשב ומערכות לניהול מידע וניתוח נתונים, כתיבת מסמכי אפיון וליווי תהליכי פיתוח והטמעה כחלק מפרויקטים בתחום תשתיות המידע.
כישורים מקצועיים: אפיון תהליכים עסקיים ובחירת מערכות טכנולוגיות, הטמעת מערכות לפי הצרכים, בקרה וניהול, הכרות עם SQL, קבצי XML, שליטה גבוהה ב Excel ועוד.
כישורים אישיותיים: לתחום זה יתאים מי שהנו בעל כושר אנליטי מפותח, בעלת יכולת תכנון ודיוק גבוהה, מחויבות למשימה וחריצות תוך עמידה בלחץ בסביבה מרובת משימות.

בדיקת תוכנה

מה עושים בתחום: בודקי תוכנה אנשי QA נדרשים לבצע טסטים לתוכנות באמצעות עלי בדיקה ידניים או אוטומטיים על מנת לאתר באגים ולבחון את מהירות ואיכות המוצר לפני שהוא יוצא לשוק.
סגנון העבודה: העבודה בבדיקות תוכנה היא עבודת Hands On מול מחשב המחייבת דיוק, הקפדה על הפרטים הקטנים וחשיבה יצירתית במציאת הבעיה תוך שימוש בכלים שעומדים לרשות בודק התוכנה.
כישורים מקצועיים: הכרות עם כלי בדיקה ידניים ואוטומטיים, מסדי נתונים ושאילתות SQL, כתיבת תסריטי / מסמכי בדיקות  – STR,STD,STP. שליפת נתונים, הרצה ותכנון בדיקות ועוד.
כישורים אישיותיים: בעלי כושר אנליטי, תשומת לב רבה לפרטים הקטנים, עבודה עצמאית, הגדלת ראש.

בבואכם לבחור את לימודי ההייטק הנכונים לכם שאלו את עצמכם מה מעניין אתכם לעשות בתעשייה: האם להתנסות בפיתוח ותכנות או בבדיקות תוכנה, נמשכים לצד היצירתי או חושבים מערכתית? מעדיפים מינימום אינטראקציה עם אנשים או מקסימום אינטראקציה ומאילו תפקידים תוכלו לגדול ולהתפתח.

בג’ון ברייס מציעים לכם הליך הכוונת לימודים עם יועצים שיוכלו להציג בפניכם את כל האלטרנטיבות הרלבנטיות על בסיס נתונים אישיים, סיכויי קבלה ותהליך הרשמה תוך הכרות עם תוכנית הלימודים, המרצים ואפילו מבדק מקצועי ושיעור צפייה ללא עלות.  בוחרים חכם!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...