כלים למפתחים שכדאי להכיר

תוכן עניינים

כלים למפתחים שכדאי להכיר

תחום הפיתוח הוא תחום מרתק ובין אם אתם מפתחים בשפת פייתוןJAVA או שבחרתם להתמקד במקצוע כמו fullstack או בפיתוח אפליקציות, חשוב שתכירו את הכלים והתוספים המיועדים למפתחים ויכולים לייעל ולשדרג את עבודת הפיתוח, בניית האתר ועיצובו, אוטומציה בעת בדיקת באגים וכן שיווק דיגיטלי ו-SEO.
חלק מהכלים חינמיים לחלוטין וחלק מציעים התנסות חינם או מסלולים נוחים. בדקו מה אתם אוהבים. אספנו בסקירה שלפניכם כמה מהכלים המועדפים על מתכנתים בעידן הדיגיטלי:

כיצד בודקים את הרספונסיביות?

עיצוב רספונסיבי הוא היום אחד הדברים החשובים ביותר כאשר גולשים באתר ממגוון מכשירים – נייד או טאבלט ומדגמים שונים, יש לוודא שהאתר מופיע בתצוגה מותאמת אישית בכל מכשיר.
כלי Responsive Design Checker הוא כלי המאפשר את התאמת האתר ברזולוציות מסך שונות.
הוא מאפשר להזין את כתובת האתר על מנת להציג כיצד האתר יראה על סוגים שונים של מכשירים. הכלי בודק את התגובה וניתן לבחור גם את סוג המכשיר שברצונכם לבדוק מבין רשימת המכשירים הפופולאריים. הכלי רלוונטי גם לבדיקת חוויית המשתמש, אינטראקציה עם אלמנטים שונים באתר והצגת המבנה והניווט באתר.  

איך מנקים את המטמון של הדפדפן?

Cache Killer הוא תוסף לגוגל כרום המנקה את המטמון של הדפדפן לפני הפעלת כל עמוד. ניקוי זיכרון מטמון מאפשר לבחון שהאתר אכן נטען בצורה חלקה ומהירה. התוסף שימושי למפתחים אשר מעוניינים לבדוק את התקדמות האתר בצורה רציפה. 

איך תוכלו להריץ בדיקה מהירה?

מחפשים בכל הנוגע לאוטומציה כלי בדיקה ויזואלי מהיר? מוזמנים לגלות את .cypress הכלי משרת מפתחים ואנשי QA בודקי תוכנה שבונים יישומי אינטרנט למי שמשתמש ב-JavaScript והוא עוזר לכתוב טסטים שונים כולל מבחני קצה לקצה, מבדקי אינטגרציה ומבדקי יחידות כמעט לכל מה שרץ בדפדפן. להפעלת הכלי אין צורך בשינויים בקוד ואפשר לכתוב בדיקות בקלות ובמהירות ולצפות בהן מתבצעות בזמן אמת בעת בניית היישום וניתן גם להקליט את התוצאה ולהציג תובנות מצטברות בלוח המחוונים. 

ה-כלי לניהול פרויקט קוד 

בחרתם קורס בניית אתרים? לא יתכן שלא תשמעו על פלטפורמת האינטרנט המארחת מאגרי קוד GitHub נחשב לשירות אחסון הקוד הפופולארי ביותר למיזמי קוד פתוח ונרכש על ידי מיקרוסופט בשנת 2018 תמורת 7.5 מיליארד דולר. שירות האירוח כולל ממשק גרפי מבוסס אינטרנט והוא מציע אלמנטים שונים לניהול משימות ופרויקטים. ראשית, הוא מארח פרויקטים במגוון שפות ומסייע מאוד בניהול פרויקט בקוד פתוח ובמיוחד הופך את בקרת הגרסאות לפשוט לביצוע.
אחד מסימני ההיכר של הכלי הוא ממשק הגרפי האינטואיטיבי שלו והשימוש בעורך טקסט פשוט לכתיבת מסמכים מעוצבים, כולל מעקב אחר בעיות ותגובות משתמשים.
בנוסף, ניתן לעקוב אחר השינויים בקוד בין הגרסאות, לבצע אינטגרציה עם פלטפורמות שונות ולהציג את הפרויקט במאגר. ניתן ליצור זכויות גישה לקוש וליצור עותק של המאגר במחשב של המפתח על מנת לעבוד על העותק מבלי להשפיע על העותק שבמאגר הראשי ולאחר מכן למזג את הקוד עם המאגר הראשי.  

איך אפשר לשפר את ה-SEO של האתר?

עבודת הקידום של האתר חיונית להצלחתו לאחר בנייתו ולרוב משולבת בעבודת הפיתוח. כלי שיכול לסייע לכם במשימה הוא – Screaming frog.
זהו למעשה סורק אתרים המחלץ נתונים ומבצע בקרב לבעיות נפוצות זאת על ידי ניתוח התוצאות בזמן אמת. הכלי מהיר, פשוט וקל וניתן לבצע סריקות שונות ולבצע ביקורת טכנית, לדוגמא על קישורים שבורים שפוגעים בדירוג בגוגל וגם פוגעים בחוויית המשתמש. הכלי מאפשר גם לנתח את כותרות הדפים ולדווח על כותרות קצרות או ארוכות או משוכפלות, לזהות תוכן כפול ועוד. כמו כן, ניתן לייצא דוח אקסל מסודר עם כל הנתונים. 

כלי לביצוע עבודת פיתוח משותפת

מחפשים כלי שיכול לסייע לכם בשיתוף הפעולה בין מפתחים או עמיתים? ליניארי מסייע לייעל פרויקטים שונים, מעקב אחר משימות ועוד. אפשר להגדיר כיוון באמצעות מפתח דרכים על מנת להתמקד בתמונה הגדולה, אך גם לקבוע אבני דרך עבור פרויקטים גדולים.

סביבת פיתוח בקוד פתוח

על NetBeans שמעתם? סביבת פיתוח תוכנה חינמית שנכתבה בג’אווה המאפשר לפתח יישומי אינטרנט, דסקטופ ומובייל ברמה גבוהה תוך שימוש בשפות תוכנה שונות כמו JAVA, PHP ועוד.
הכלי תומך בפלטפורמות שונות ועובד על מערכות הפעלה רבות כמו ווינדוז ולינוקס ומאק. כמו כן, ניתן לעדכן באמצעותו בקלות יישומים שונות. הוא שימושי גם בכל הקשור בניפוי באגים, בניית GUI ועוד. 

כיצד מסירים תווים מיותרים בקבצים?

תהליך המיניפיקציה הוא תהליך של צמצום קוד וסימון בדפי האינטרנט ובקבצי הסקריפט להפחתת זמני טעינה ושימוש ברוחב פס להשגת חוויית משתמש טובה יותר. תוכלו להשתמש למשל ב- Javascript Minifier להעלאת מהירות האתר וביצוע דחיסה יעילה. כלי מזעור נוסף הוא CSS Minify לדחיסת CSS המסיר את המרווח, ההערות והשורות החדשות ולהגדיל את המהירות של האתר.
קיימים עוד כלים רבים שתוכלו לגלות במסגרת קהילת הפיתוח המקומית והעולמית ובעת לימודי פיתוח, בניית אתרים וקידום אתרים. 

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...