כיצד לבחור קורס UX UI?

תוכן עניינים

בעידן הנוכחי בו הדגש הוא על המשתמש, לא פלא שחברות, עסקים ואנשי מקצוע משקיעים ב-UX וב-UI של המוצר הדיגיטלי.
UX מתייחס לעיצוב חוויית המשתמש בעוד UI לעיצוב ממשק המשתמש והסינרגיה בין שניהם קריטית לפיתוח המוצר.
מעצבי UX/UI הפכו לנחשקים היום בשוק העבודה כאשר יש מי שמתמחים רק ביצירת חוויית משתמש ואחרים בעיצוב ממשק המשתמש, אך לומדים את שני התחומים על מנת לקבל את התמונה המלאה ולשלוט ברכיבים לאורך התהליך.
הכוונה היא שבמסגרת הנגיעה ב-UI לומדים לעצב את הפריסה הגרפית, הלחצנים, המעברים וכל אלמנט חזותי ובמסגרת העיסוק ב-UX שואפים לגבש אינטראקציה טובה של המשתמש עם הממשק שנוצר בעת עיצוב הממשק.
אם החלטתם שאתם מעוניינים להיכנס לאחד התחומים המבוקשים היום ולהיות אחראים על יצירת חוויית המשתמש תוך שימוש בכישורי UX ו-UI להובלת תהליך העיצוב, חשוב שתלמדו קורס UX UI מקצועי במוסד לימודים נחשב, שיענה על הצרכים ועל המטרות שלכם.
יתכן שתחליטו להתעמק ב-UX או דווקא להגיע מזווית של עיצוב גרפי כולל אפיון ועיצוב UX ו-UI.
כך או כך, לפניכם מספר נושאים שיש לבדוק לפני שנרשמים להכשרה מקצועית בתחום:

הקונספט של הקורס

כדאי לברר מה הקונספט של הקורס ועל מה יוצב הזרקור. למשל, יש קורסים שמתמקדים ב-UX בעוד אחרים ב-UI ואחרים משלבים בין השניים, אבל גם בשילוב צריך לבדוק היכן הפוקוס.
לדוגמא, קורס UX הוא קורס אפיון ועיצוב חוויית המשתמש ומטרתו להכשיר את אלה המעוניינים להשתלב באופן מעשי במקצוע של מאפייני חוויית משתמש ובמסגרת הקורס עוסקים בעיקר בחוויית המשתמש ופחות בעיצוב הממשק בעוד שבקורס UI המשלב UX לרוב האוריינטציה היא על עיצוב גרפי ו-UX UI הוא מודול בתוך הקורס ולא קורס שלם שמתבסס רק על UX.
סוג ואופי הקורס שתבחרו בעל השפעה על הכיוון המקצועי שלכם, כי אם אתם רוצים לעסוק בעיצוב גרפי עם התמחות בדיגיטל ועיצוב ממשק וחוויית משתמש בוודאי תבחרו את הקורס שמהותו עיצוב גרפי בעוד אם מעניין אתכם בעיקר להתמקד בחוויית המשתמש על כל המשתמע מכך – תבחרו קורס UX מורחב.

מהם תנאי הקבלה

כדאי לבדוק אם אתם עומדים בדרישות לקורס, כדי להבין אם יש רקע שאתם צריכים להביא עמכם על מנת להיות מועמדים אידיאליים לקורס.
למשל, לקורס עיצוב גרפי כולל UX UI יתכן שלא תצטרכו כלל רקע מקדים בעוד לקורס UX יש להגיע עם רקע מעולמות הדיגיטל או עם ניסיון של מספר שנים ביזמות הייטק, ניהול מוצר, שיווק, עיצוב גרפי וכדומה. כמו כן, יש לבחון כיצד ניתן להתקבל לקורס – האם יש לעבור ראיון התאמה אישי וכדומה.

מי מעביר את הקורס

אין ספק שלמרצים של הקורס חשיבות רבה בהעברת החומר הנלמד וגם הרקע והמוניטין שלהם בתחום קריטיים להצלחה שלכם.
אתם הרי רוצים ללמוד מהטובים ביותר ולכן, כדאי לבדוק מראש מי מעביר בפועל את הקורס, מהי המומחיות שלו, כמה שנות ותק יש לו, פרויקטים שהוביל בתחום, פרסים שקיבל.
שתדעו שאתם בידיים הטובות ביותר ויש לכם גם מרצה מעורר השראה, מודל לחיקוי ללמוד ממנו את רזי התחום.

מהו סגנון הלימוד

ידע תיאורטי חשוב להצלחה בעיצוב חוויית משתמש וממשק משתמש, כולל ניתוח קהל ומחקר משתמשים, מבוא לקוגניציה ולהנדסת אנוש, האנטומיה של המסך, ארכיטקטורת מידע ועוד,
אולם ללא הטכניקה ושיטות היישום והביצוע בפועל יהיה לכם קשה להתקבל לעבודה בתחום או להוביל פרויקטים. לכן, יש לוודא שהקורס משלב בין רקע תיאורטי להכשרה מעשית ולבחון גם אילו מיומנויות יהיו לכם בסיום הקורס על מנת שתוכלו לפצוח בקריירה בתחום.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...