איך לשדרג את חווית המשתמש באמצעות AI

תוכן עניינים

כלי ה-AI (Artificial intelligence)  – בינה מלאכותית – הפכו לחלק בלתי נפרד מהסצנה הטכנולוגית והם כובשים כל תחום.
היה זה רק עניין של זמן עד שמעצבי ממשק משתמש וחוויית משתמש ייהנו מהיתרונות הרבים שטמונים בכלי AI לשדרוג הפלטפורמות והמסע של המשתמש ביישומים השונים.
בינה מלאכותית מחקה את האינטליגנציה האנושית ומאפשרת לבצע אוטומציה שתחסוך בזמן ובמשאבים ותמקסם תוצרים ובכל הנוגע לעולם חוויית המשתמש, היא יכולה ליצור מוצרים מתקדמים במיוחד מהפרספקטיבה של המשתמש.
על פי סקר שנערך על ידי חברת Adobe כ- 62% ממעצבי UX כבר משתמשים בבינה מלאכותית, כדי להפוך משימות חוזרות ונשנות ולשפר את הפרודוקטיביות.

כיצד מעצבי חוויית משתמש מרוויחים מכלי AI?
נראה שמעצבי UX ו-UI יכולים ליהנות מכלי AI במגוון רחב של דרכים ושימושים. ראשית, כלים אלה מאפשרים לחסוך סריקה של נתונים ויכולים ללקט נתונים במסה אדירה ולהציע תובנות מעניינות שיעזרו למעצבים לתכנן ממשקים מבוססי נתונים.
הרי חלק נרחב מעבודתם של מעצבי UX ו-UI כפי שתלמדו במסגרת קורס חווית משתמש היא לבצע מחקר משתמשים, ליצור אבטיפוסים ודרך תהליכי למידה אלה ליצור חוויית משתמש טובה וחדשנית וכעת יש כלים שיכולים לקצר באופן משמעותי את שלב המחקר ואפילו להציע תשתית נבונה יותר לבנות עליה ממשקים מבוססי העדפות משתמשים.
שנית, באמצעות כלי AI ייעודיים לתחום ניתן ליהנות מאוטומציה של תהליכי תכנון ועבודה, ליצור תבניות ולהרכיב אלמנטים עיצוביים להגברת האינטראקציה עם הממשק כולל בהתאמה אישית ותוכן דינאמי ולבצע אופטימיזציה של העיצוב.
בנוסף, צ’טבוטים של AI יכולים לעזור למשתמשים לנווט ביישומים ומנועי המלצות לשפר ולהעלות את שביעות רצון המשתמשים.

הכירו את כלי ה-AI הבולטים לעיצוב חוויית משתמש?
כפי שתלמדו במהלך קורס חוויית משתמש במכללת ג’ון ברייס, קיימים מגוון כלי AI אשר יכולים לסייע בעיצוב חוויית משתמש. לפניכם הכרות קצרה עם הבולטים מבינם ששווה להכניס לארגז הכלים בעבודה השוטפת בתחום: Chat GPT שחולל מהפכה בתחום יכול לסייע בהעלאת רעיונות, מחקרים, תיאורי מוצר.
uizard היא פלטפורמה פופולארית המאפשרת להבין ממשקים גראפיים מהראייה האנושית ובאמצעותה ניתן ליצור יישומים על פי סקיצה ולבחון זרימה.
השימוש פשוט מאוד – באמצעות גרירה ושחרור – הוא גם כלי מבוסס ענן וניתן לתקשר רעיונות שונים והכלי גם יחיל אותם על הפרויקט.
Khroma הוא כלי שיכול לסייע בתהליך בחירת הגוונים היות והאלגוריתם שלו מאומן לזהות גוונים שונים ולייצר שילובים של אפשרויות עיצוב שונות ולספק גם ערכות צבעים למצבי שימוש שונים.
Galileo AI הוא כלי נוסף שיוצר עיצובי ממשק משתמש מענגים הניתנים לעריכה מתיאור טקסט פשוטים. הכלי אומן על אלפי עיצובים הניתנים לעריכה ב- Figma כולל יצירת תצוגה מקדימה של כל תמונה ואכלוס העיצובים.

לסיכום, באמצעות כלי AI מעצבי ממשק משתמש וחוויית משתמש יכולים להשקיע פחות זמן במשימות מסוימות ולמנף את הפתרונות המעוצבים שלהם ליצירות מרתקות מותאמות משתמשים.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...