מה הן הסמכות CCNA ו-CCNP ואיך יעזרו לכם בתחום התקשורת?

תוכן עניינים

פעילות בולטת של CISCO קשורה לאקדמיית סיסקו המציעה תוכניות הסמכה ייחודיות בתחום ניהול רשתות. הסמכות אלה נחשבות לכרטיס כניסה חשוב למגוון חברות בארץ ובעולם ומעידות על המיומנויות והכישורים שיש למועמדים, ולכן מומלץ לבחור קורס שמכשיר לקראת מבדקי הסמכה אלה. בכתבה זו נדבר על שתי ההסמכות הפופולאריות מבית סיסקו CCNA ו-CCNP.

כל מה שחשוב לדעת על הסמכת CCNA

CCNA – ראשי התיבות של Cisco Certified Network Associate, היא הסמכה טכנולוגיות מבוקשת של החברה, והשגת הסמכת CCNA היא הצעד הראשון בהכנה לקראת קריירה בטכנולוגיות IT. כדי לקבל הסמכת CCNA, יש לעבור למעשה בחינה אחת המכסה מגוון רחב של יסודות המבוססים על טכנולוגיות הרשת העדכניות ביותר, כישורי פיתוח תוכנה ועוד.
הבחינה בודקת את הידע והמיומנויות של המועמדים הנדרשים להתקנה, הפעלה ופתרון בעיות של ארגונים קטנים ובינוניים. בחינה זו מכסה מגוון רחב של יסודות, כולל יסודות רשת, גישה לרשת, קישוריות IP, שירותי IP, יסודות אבטחה, אוטומציה ותכנות.
ההסמכה הזו מתאימה למנהלי רשת, טכנאים, מהנדסים ואנשי פיתוח הנדרשים להשלים פערי ידע בנטוורקינג, אנשי QA הנדרשים להשלים פערי ידע בתחום התקשורת, צוותי תמיכה האחראים על רשתות בסיסיות או בינוניות או על Help Desk, מי שרוצה להשתלב בעולם הסייבר ולכל מי שמחפש ידע בהפעלת ציוד IT בדרך מקצועית. היתרון הבולט בקורסים לקראת הסמכה זו הוא שאין דרישות סף מעבר להכרות טובה עם עולם המחשבים והאינטרנט או אנגלית ברמה טובה ומבחן התאמה.
קבלת הסמכת CCNA דורשת הכשרה מתאימה ועמידה בבחינה הנדרשת. הבחינה מורכבת מ-75 שאלות בפורמט של שאלון אמריקאי, גרירה ושחרור, וסימולציות.
תוקף ההסמכה הוא ל-3 שנים והחידוש של ההסכמה מחייב לעבור בחינה כל שלוש שנים. כמו ההסמכות האחרות של סיסקו, ההסמכה היא בינלאומית ולכן, יכולה לפתוח דלתות רבות לקריירה בעולם התקשורת גם מעבר לים. העבודה עם הסמכה זו מאפשרת לכם להשתלב במתן שירות לתקשורת במרכזי המחשוב (DATA CENTER), טיפול בבעיות ברשתות תקשורת, עבודה עם ציוד תקשורת, תפעול מערכות טלפוניה ועוד.

מה כדאי לדעת על הסמכת CCNP?

הסמכה פופולארית נוסף מבית סיסקו היא CCNP – Cisco Certified Network Professional  המעידה על היכולת לתכנן, ליישם, לאמת ולפתור בעיות ברשתות ארגוניות מקומיות ורחבות, וכן בעבודה בשיתוף פעולה עם מומחים בנושא פתרונות אבטחה, קול ועוד.
הסמכה זו רלבנטית לאנשי מקצוע בתחום ה-IT עם ניסיון של לפחות שנה ברשת מקצועית המחפשים תוכנית הכשרה מתקדמת או ייעודית ביישום, תחזוקה ותכנון של מגוון רחב של פתרונות רשת מתקדמים. במסגרת ההכשרה נלמדים תכנים כמו ניתוב מתקדם, אופטימיזציה של רשת ממוחשבת, פתרון בעיות, התקנה ותחזוקה של רשתות WAN ורשתות LAN עבור מערכות שבין 100-500 צמתים, התמחות במגוון רחב של תכונות רשת ופרוטוקולים.
ההגשה לבחינה אפשרית רק למי שכבר יש הסמכת CCNA, והסמכת CCNP מורכבת משלוש בחינות הנחלקות ל-ROUTE – יישום ניתוב IP של סיסקו, SWITCH – יישום רשתות מיתוג IP של סיסקו ו- TSHOOT – פתרון בעיות ותחזוקת רשתות IP של סיסקו. המטרה היא להכין את הלומדים להתמודד עם פתרונות רשת מורכבים, אוטומציה, הטמעה ותמיכה טכנית של מערכות שונות ועוד.
חשוב לעבור קורס במכללה המציעה קורסי הכשרה ללימודי הייטק והכנה מקיפה ומעמיקה לקראת מבחני ההסמכה של סיסקו, כך שיהיו לכם סיכויים גבוהים יותר לעבור את הבחינה ולקבל את ההסמכות הנחשקות. המרצים בג’ון ברייס בקורסים אלה הנם בעלי הסמכות של שותפי הדרכה כגון Cisco- CCIE וכן בעלי תואר מדריכים מוסמכים Cisco – CCAI / CCSI ותארי הסמכות מתקדמות של יצרני תקשורת מובילים נוספים. בואו ללמוד מהמומחים בכיתות מתקדמות בפורמט פרונטאלי או וירטואלי ולצאת לקריירה מבוקשת עם הסמכה מבוקשת!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...