מה זה Frontend?

תוכן עניינים

המפגש של המשתמש עם אתר, מערכת או יישום קריטי להצלחה וכדי שאלה יהיו ידידותיים למשתמשים ויעילים, נדרש פיתוח חזיתי שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הקפדה על אינטראקציה חיובית.
מפתחי צד קדמי המכונים גם מפתחי צד לקוח או באנגלית – Frontend  – אחראים בעיקר על ההיבטים הגרפיים ועל חוויית המשתמש.

מה עושים מפתחי פרונטאנד (frontend)?

הידע של מפתח פרונט אנד מגוון והם נדרשים להכיר שפות תכנות רבות כמו HTML להצגת האתר בדפדפן, Javascript אשר מאפשרת הוספת אלמנטים דינאמיים וכן CSS שנחשב לכלי דקורטיבי שמפיח חיים וויזואליים ומסייע למתכנתים לשלוט בצבעים, בפריסה, בפונטים.
הם נדרשים גם להבנה וויזואלית ולעיצוב UX, תכנון תהליכי הניווט כך שיהיו אינטואיטיביים, התצוגה שתהיה מרשימה ואטרקטיבית וכן לביצוע בדיקות ואיתור באגים.
במסגרת התפקיד אחראי מפתח חזיתי, בין היתר, לאופטימיזציה של חוויית המשתמש, שיפור האינטראקציה שלו עם עמוד, ניהול זרימה, הטמעת עיצוב ועוד.
מלבד שפות תכנות, מפתחים אלה משתמשים במגוון ספריות ומסגרות  דוגמת , jQuery ו-React וכלים ליצירת אב טיפוס של האתר או הפלטפורמה, לומדים כיצד מתבצעת האינטראקציה עם ארכיטקטורה, תחזוקה ושיפור האתר וכן עיצוב תכונות לניידים, כתיבת מסמכי דרישות פונקציונאליים, יצירת מוקאפים ועוד.
בפועל מתכנתים אלה מבצעים משימות חשובות מאוד כמו תרגום של ה-Wireframes של UI/UX לקוד ליצירת אלמנטים ויזואליים, פיתוח תכונות שקשורות לחוויית המשתמש ועוד משימות המשלבות בין עיצוב לפתרונות טכנולוגיים.

 

מדוע כדאי לפתח גם לקצה קדמי וגם לקצה אחורי?

בימינו המגמה שהולכת וצוברת תאוצה היא לשכור את שירותיהם של מפתחים מקצה לקצה, אלה מפתחי פול סטאק, שיודעים למעשה לבצע פיתוח הן לצד האחורי והן לצד הקדמי ומיומנים בשלל דיסציפלינות ויכולים לפתח חלק שלם מקצה לקצה. מדובר בתפקיד מאתגר, דינאמי, מרתק, מתגמל מכל הבחינות שיכול להזניק את הקריירה שלכם קדימה.
פיתוח צד קדמי וצד אחורי נלמדים בקורס פול סטאק web בו ילמדו אתכם איך לבנות אתרים, לעצב אותם, לתכנן את “מאחורי הקלעים” שלהם ואת מה שהמשתמש רואה ופוגש, כל פעם מחדש.
היתרונות של קורס זה הם רבים ויכולים להתאים לכל מי שמתעניין בתחום היות והקורס אינו דורש ניסיון קודם או רקע בתחום ומקנה ביצועים לעבודה בסביבה מהירה ומתפתחת שמצריכה הסתגלות, קבלת החלטות זריזה ונבונה, עבודה יעילה.
פול סטאק WEB מבצע בפועל פיתוח חזיתי ופיתוח עורפי בעל ידע יסודי מקיף ומיומנויות בשפות פיתוח ומסגרות, סביבות שרת, מסדי נתונים, תכנון ופיתוח. בין תחומי האחריות של פול סטאק ניתן למנות עיצוב ארכיטקטורה של אפליקציות או אתרי אינטרנט, בניית דפי אינטרנט אינטראקטיביים, הבנה ויישום של אבטחה והגנה על נתונים, הגדרת אחסון, אופטימיזציה לטלפונים ניידים, עיצוב אינטראקציות של משתמשים עם דפי אינטרנט ועוד.

בואו ללמוד בקורס פול סטאק WEB את כל הספקטרום הנדרש היום כולל הטכנולוגיות העדכניות ביותר ולאחד בין שני התחומים המרתקים הללו בג’וב מבוקש אחד!

 

 

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...