מהי מערכת SAP?

תוכן עניינים

SAP הוא תחום רחב

ניתן למצוא מגוון רחב של הכשרות קצרות או רחבות, עבור מתחילים ומתקדמים. לקטלוג קורסי SAP לחצו כאן >>

ניהול משאבי הארגון בדרך הטובה ביותר

מערכת SAP היא מערכת המאפשרת לארגון לנהל תהליכים עסקיים מקצה לקצה לרבות חשבונאות, מכירות, לוגיסטיקה וייצור והכל באינטגרציה המסייעת בקבלת פרספקטיבה רבה תוך מקסום יעיל במיוחד של משאבי הארגון.
ל-SAP פתרונות שונים לניהול ההון האנושי, לתכנון הייצור, פרויקטים, הפצה, מימון, בקרה, ניהול איכות וחבילות תוכנה רבות.
המערכת בבסיסה מורכבת ממודולים שונים בשלושה תחומים עיקריים: לוגיסטיקה, משאבי אנוש ופיננסים. כלומר, המערכת מספקת פתרונות לניהול חומרים, ביצוע לוגיסטיקה, שרשרת אספקה, שכר וגיוס וכן שירותים עסקיים כמו ניהול נסיעות.
מערכת סאפ מורכבת מ-3 שכבות: שכבת המצגת המספקת ממשק גרפי ידידותי שהינו הממשק בין המשתמש למערכת, שכבת היישום שהיא ליבת המערכת האחראית על ההיגיון העסקי ועיבוד העסקאות כמו הפקת דוחות והתממשקות ליישומים אחרים ושכבת מאגר המידע המתייחס לנתונים שנוצרו על ידי העסק ובתוכנות היישום של SAP.

SAP כמנוע צמיחה לכל ארגון

למערכת יתרונות רבים שמיצבו אותה כמובילה בתחום: היא בעלת גמישות רבה לה כה זקוקים ארגונים היום בעידן הדינאמי המשתנה. כלומר, ניתן לקבוע את הפרמטרים לעסקאות בהתאמה אישית, להקצות הרשאות לכל אזור בסביבת SAP, לבצע שילוב נתונים עם בסיסי נתונים. המערכת בעלת יכולות יוצאות דופן לניהול עסקאות וניתוח מעמיק המסייע בקבלת החלטות. מחקרים מצביעים על כך שיש קשר ישיר בין השימוש במערכת ובין עלייה בפריון העבודה, כיוון שבלעדי מערכות סאפ ארגונים רבים היו נאלצים להשתמש בתוכנות מרובות בפלטפורמות שונות והיו עשויים להחמיץ את “התמונה הגדולה”, שלא לדבר על בזבוז משאבים. המערכת חוסכת עלויות ומאפשרת לבצע מעקב שוטף אחר ההתנהלות העסקית ולפי זה להגדיר אסטרטגיה אפקטיבית. יישום והטמעת המערכת מעניק לכל חברה יתרון תחרותי המבוסס על פתרון טכנולוגי מתקדם. המערכת מאפשרת לבצע חיזוי מדויק יותר של המציאות העסקית, לייצר שיתוף פעולה אסטרטגי בין מחלקות המשלבות ידע וכך מאפשרת תהליכי עסקיים יעילים יותר כולל אוטומציה של תהליכים שונים. המערכת מאפשרת גישה למסד הנתונים מכל מקום והתאמה אישית לפרויקטים שונים ולצרכים הייחודיים. עם מערכות SAP קל יותר לספק שירות לקוחות איכותי והמערכות מספקות אבטחת מידע ברמה גבוהה. המערכת מספקת דיווחים בזמן אמת כך שהיא מראש מפחיתה סיכונים ומאפשרת להגיב בהקדם לשינויים שונים בענף ובארגון. SAP מרבה לחדש במודולים ובפלטפורמות טכנולוגיות מתקדמות בתחום ה-BI כדי לנתח נתונים ולקבל החלטות מהירות ומושכלות יותר הניתנות ליישום כולל פתרונות ענן המאפשרים גישה מכל מקום ובכל עת בגמישות מקסימלית.

SAP לקריירה מצליחה

מערכות SAP השפיעו משמעותית על הזירה התעסוקתית עם מגוון תפקידים שקשורים לעבודה עם המערכת. היתרון הוא שניתן להשתלב בתחום גם ללא רקע טכני קודם ולמעשה, מתאימות לכל סוגי הארגונים והעסקים ולמגוון בעלי תפקידים. כך למשל, מיישם SAP אחראי על הטמעה, התקנה וניהול של מערכת SAP בחברה כאשר הוא זה שמאפיין את התהליכים ומגדיר את המודולים השונים בהתאמה ישירה לצרכי החברה, לרבות מעקב אחר ביצועים, מתן תמיכה טכנית והטמעת שדרוגים. קיים גם תפקיד מאתגר נוסף של מדריך מערכת SAP האחראי על העברת הידע לעובדים בכל הנוגע לשימוש אפקטיבי במערכת. ישנם ארגונים המחפשים לשכור את שירותיהם של תומכי SAP הפותרים תקלות, מעניקים הרשאות למשתמשים, מובילים תהליכים הקשורים במערכת. כמו כן, התמחות של בודקי SAP ועוד. בעולם ה-SAP יש גם התמחויות כאשר יש מי שבוחרים להתמקד ב-SAP מההיבט הפיננסי, מערכות לוגיסטיות או מודולים שונים כמו BI/BW.
כדי להשתלב בעולם ה-SAP שלא מפסיק להתחדש לרגע, מומלץ ללמוד לימודי SAP במוסד המציע מרכז הדרכה רשמי של חברת SAP העולמית. קיימים מגוון קורסים עם התמחויות כולל הכשרות מתקדמות למי שעוסקים ב-SAP ומעוניינים להרחיב את הידע. הלימודים כוללים מגוון מודלים כמו .MM-PUR ,PM, PS FI, SD,CO  כמו כן, שילוב בין תיאוריה לפרקטיקה, פרויקטים מעשיים וכן התייחסות לאספקטים שקשורים לרגולציה וחידושים. הקורסים מכינים גם לבחינות ההסמכה היוקרתיות הבינלאומיות של SAP – הסמכות שפותחות דלתות בתעשיות רבות בכל העולם!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...