יהיה בסגר עבודה בתקופת סגר

תוכן עניינים

מי עבד בסגר ומה יהיה עם הבידוד של הילדים?

במהלך הסגרים היתה אפשרות בעיקר לעובדים חיוניים להגיע למקום עבודתם ומקומות עבודה התנהלו תחת מגבלות שונות. חברות רבות שינו את אופי הפעילות, הוציאו עובדים לחל”ת והחלו לעבוד במודל היברידי של הגעה במתכונת של קפסולות למשרד או עבודה מרחוק בלבד.
עובדים רבים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה, וגם אלה שנשארו בעבודה התקשו להגיע פיזית למקום העבודה בשל סגירת מערכת החינוך.
מעבר לסגר, חלה חובת בידוד על הימצאות עם חולה מאומת, אלא אם כן העובדים חוסנו בשתי מנות ועבר פרק הזמן הדרוש לכך. אבל הורים רבים מצאו את עצמם בבית עם ילדים שנשלחו לבידוד ולא מסוגלים לדאוג לעצמם בהיעדרות ההורים.
אין ספק שהקורונה שינתה את כללי המשחק בזירה התעסוקתית ויותר ויותר עובדים, במיוחד הורים, החלו לחשוב על מה יהיה בסגר הבא ולחפש הכשרה ותעסוקה שיאפשרו להם לשמור על יציבות כלכלית, גם בסגרים וגם בתקופה בין הסגרים, לצלוח את הבידוד של הילדים ומגבלות שונות.
עבודה מהבית הפכה מבוקשת ואפילו מי שבעבר סבר שלא יצליח לעבוד מסביבת המגורים, שהוא חסר משמעת עצמית או זקוק לבוס מפקח וקולגות ואווירה חברתית, גילה תחת האילוצים שהוא מסוגל ולעיתים אפילו נהנה ומשגשג בעבודה מהבית.
בניגוד לסברה הרווחת שרק עצמאים יכולים לעבוד מהבית, הרי שבעקבות המצב והסגרים, חברות רבות הכריזו שהן לא יחזרו בקרוב לעבודה מהבית או יציעו מודל היברידי ומושבים “חמים” לעובדים שיגיעו למשרד לסירוגין, לפי תור או הרשמה מראש.
המשמעות בטווח הארוך היא שמקצועות בהם ניתן לבצע את העבודה גם מהבית ובתקופת סגר, יהיו נדרשים יותר במידה ולא קיימת תלות פיזית בין ביצוע העבודה למקום העבודה עצמו, למעט עובדים המוגדרים חיוניים.

מה ללמוד כדי לעבוד בסגר הבא

רכישת מקצוע בו ניתן יהיה לעבוד מהבית בעתיד יכולה למנוע פגיעה כלכלית במצב של סגרים. אז מה הם המקצועות שכדאי לשקול ואפשר לבצע מהבית ואפילו מכל מקום אחר?
לעצב מחדש את המציאות התעסוקתית
אנו פועלים בעידן ויזואלי של שלטי חוצות ורשתות חברתיות, באנרים באתרי אינטרנט, ניוזלטרים ודפי נחיתה, המסרים השיווקיים מציצים אלינו מכל עבר והתחום רק מתפתח ומתחדש. מעצבים גרפיים שעומדים מאחורי העבודות הויזואליות יכלו להמשיך לעבוד גם בתקופת הסגרים, כי כל מה שצריך זה מחשב ותוכנות. מי שלמד קורס פוטושופ והיה לו את התוכנות הנדרשות יכול היה להמשיך לעבוד על פרויקטים מהבית.
לימודי גרפיקה מקנים את הכלים הנדרשים לעבודה בתחום הגרפיקה והמדיה הדיגיטלית: עיצוב לדפוס, שילוט, פרסום, איור ממוחשב, חוויית משתמש ועבודה עם כל התוכנות הפופולאריות בתחום – פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ועוד. בעיצוב גרפי ניתן לעבוד מכל מקום ובכל זמן.

להתקדם גם במסגרת הסגר

בתקופת הקורונה עסקים שהצליחו להמיר את הפעילות הפיזית שלהם לפעילות דיגיטלית, ובעיקר חנויות אונליין, הצליחו לשרוד ואפילו להרוויח ולגדול. חלק בלתי נפרד מהנוכחות הדיגיטלית קשורה לקידום האתר במנוע החיפוש של גוגל ומי שיכול לסייע בתחום הוא מקדם אתרים. קורס קידום אתרים מכשיר מקצועני קידום שיודעים כיצד לייצר תמהיל קישורים נכון, לבצע אופטימיזציה של מבנה ותוכן לאתר, מסעות פרסום ולקדם את האתר על מנת להעלות אותו בדירוגים ולהגביר את התנועה וההמרות. מקדמי אתרים הם חיוניים בתקופות אלה ובכלל ויכולים להמשיך בעבודתם גם בעת סגרים.
לא רוצים להישאר מאחור בסגר הבא? חפשו עוד היום הכשרה שתאפשר לכם להיות רלבנטיים בכל תקופה!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...