האם לימודי הייטק יבטיחו לכם עבודה

מעסיקים היום מודעים לאנרגיות ולחדשנות שמביאים עמם מועמדים שעברו ממש לא מזמן הכשרה מקצועית מעשית ומקיפה במוסד לימוד נחשב ולתרומה הרבה שהם יביאו לארגון בחשיבה "מחוץ לקופסא" ובידע התואם לדרישות העכשוויות.
בתעשייה בה הדברים זזים בקצב מהיר – עדכניות היא שם המשחק. מי שמכיר את הטכנולוגיות המתקדמות ויש בידיו את ארגז הכלים שיאפשר לו להוציא את החזון אל הפועל, יוכל להשתלב בחברות הייטק ולהצליח בגדול.

מה כדאי ללמוד היום כדי להעלות את סיכויי ההצלחה, מדוע חשוב לבחור את מוסד הלימודים הנכון ואיך להגדיל את הזדמנויות התעסוקה כבר בסיום הלימודים? מידע חשוב לפני שהתחלתם.

המקצועות שעושים הבדל גדול

הבחירה במה ללמוד היא קריטית לעתיד, כיוון שיש מקצועות שמלכתחילה נחשבים ליותר מבוקשים מאחרים ומקצועות בהם קיים סיכוי גבוה יותר להשתלבות מהירה בשוק.
איש
QA, למשל, הוא בין המקצועות שמאפשרים לכם לזנק קדימה בארגונים מסוגים רבים בין אם בחברות הייטק או ארגונים פיננסיים. מדובר בתחום מרתק של בדיקות QA – בדיקות תוכנה שחיוני לכל חברה המפתחת מוצר כלשהו. קורס QA יעניק לתלמידים את הכלים הדרושים לביצוע של אותן בדיקות תוכנה.
המצב הוא כזה: היום כל מוצר טכנולוגי לפני שהוא יוצא לאוויר העולם עובר תהליך ארוך של בדיקות. כדי לוודא שהוא אכן עומד בקריטריונים של איכות, מהירות, התאמה למפרט הטכני ולצרכים העסקיים של החברה מבצעים סט של בדיקות ועל פי התוצאות, משפרים בהתאם או קובעים אם המוצר יכול לצאת לייצור, השקעה וכדומה.

מי שמבצעים בפועל את הבדיקות הללו הם בודקי תוכנה והם משתמשים הן בכלים ידניים מסורתיים והן בכלי אוטומציה מתקדמים. לחברות בענף חשוב לגייס בודקי תוכנה שיהיה להם את הידע הדרוש בביצוע בדיקות QA כמו למשל, כתיבת מסמכי בדיקות, SQL, MTM. ביצוע וולדציה ובדיקות תקינות, שאילתות SQL ועוד. הכרות עם אוטומציה נחשבת לאטרקטיבית במיוחד כי תהליכי בדיקה רבים היום עוברים אוטומציה והיות והחומר הנלמד הוא פרקטי במהלך הקורס אפשר כבר בסיום הלימודים לעבוד בתחום.

תחום נוסף שיכול להתאים מאוד למועמדים שמגיעים מהרקע הנכון אך ללא ניסיון ממשי בעבודה הוא JAVA. פיתוח בקוד פתוח נדרש היום למגוון תחומים בין אם בניית אתרי אינטרנט, מערכות מידע, פיתוח אפליקציות – ההזדמנויות התעסוקתיות הן רבות ומגוונות וכל שצריך זה רק לבחור.
כמובן שחשוב לדעת מה לומדים ולבחור קורס לימודי
JAVA מקיף ומעשי שאכן יאפשר לכם לפתח ב-JAVA לצד לקוח ולצד שרת, לתחום ה-BI ועוד.
אגב
BI, מי שמחפש לימודי הייטק שיכניסו אותו לתחום הביג דאטה שגדל מיום ליום יכול ללמוד את המקצוע הנחשק – דאטה אנליסט. זהו תחום מרתק העוסק בביצוע מחקר של בינה עסקית ותהליכי BI במטרה לייעל את מערכת הבינה העסקית של הארגון ולקדם את הביצועים העסקיים.
תחום נוסף שאינו מצריך ניסיון אלא רק ידע מעשי הוא קידום אתרים – הזדמנות להיכנס לשיווק באינטרנט ולאמץ מקצוע המשלב בין טכניקה ליצירתיות. קורס שיווק דיגיטלי, קידום אתרים (SEO), קידום ממומן (PPC) ורשתות חברתיות, מקנה את הכלים כיצד לקדם אתרים במנועי חיפוש בדרך האפקטיבית ביותר, מבניית מערך קישורים דרך אופטימיזציה של מבנה ותוכן. זהו ללא ספק תחום שמאפשר למי שרוצה לעבוד בהייטק מהצד השיווקי להגשים את החלום.

ללמוד היכן שדואגים לכם לעתיד

בבואכם לבחור לימודי הייטק חשוב מאוד שתשימו דגש על מוסד הלימוד. כיוון שהתעשייה מחפשת בוגרים של מוסדות לימוד ספציפיים בעלי מוניטין, המוכרים בשוק כ"חממות לדור הבא של עובדי ההייטק". אלה הם בתי ספר שמראש מחזיקים צוות מרצים מקצועי שמגיע מהתעשייה עצמה ומעדכנים את תוכנית הלימודים כך שתמיד תוכלו להיות בחזית הטכנולוגיה וכן מערך תמיכה וסיוע במציאת עבודה והשמה מקצועית. בין אם מדובר בייעוץ מקדים בבחירת תחום הלימוד שעונה על השיקולים האישיים בבחירת מקצוע מתאים להייטק ובין אם בגישה למעסיקים פוטנציאליים בסיום הקורס.

מכללת ג'ון ברייס המובילה בתחום לימודי הייטק מציעה מגוון קורסים שלא בהכרח דורשים ניסיון קודם או רקע בתחום ואלה הם מקצועות נדרשים בתעשייה. הסילבוסים מקיפים את התחום ומועברים על ידי מרצים מהשורה הראשונה בכיתות מודרניות מצוידות במחשוב המתקדם ביותר. כמו כן, מציעים בג'ון ברייס ליווי בדרך למציאת עבודה כמו סדנאות הכנה בכתיבת קורות חיים, ראיונות עבודה וחשיפה להזדמנויות קריירה אטרקטיביות בהתאם לתחום הלימוד. אתם בידיים הטובות ביותר! 

מחפשים עבודה? לחצו כאן!

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...