עבודה מהבית

תוכן עניינים

אם לפני הקורונה היו אנשים שתהו האם הם בנויים לעבוד מהבית וחשבו שאולי הפורמט הזה לא בשבילם, הרי שמגפת הקורונה פקחה את עיניהם.
לפתע מה שנראה כאופציה לא רלבנטית הפך לאלטרנטיבה המועדפת ויש מי שגילו עולם תעסוקתי חדש ונוח במיוחד. הימנעות מעמידה בפקקים, חיסכון בדלק ושמירה על סביבה ירוקה יותר, הזדמנות לשלוט בשעות, לעבוד מ”אזור הנוחות”, להתפקס על מה שחשוב ללא רעשי רקע והסחות דעת של עמיתים (בעיקר כשהילדים במסגרות).
עבודה מהבית החלה להתאים גם למי שהתרגל לעבוד באופן ספייס, לאכול ארוחות צוהריים מסובסדות באזור התעשייה ולקשקש עם קולגות ליד מכונת הקפה.
יותר חברות מחפשות כיום עובדים שמעוניינים לעבוד מהבית או במתכונת היברידית של עבודה מהבית משולבת בעבודה במשרד, בעלי משמעת עצמית גבוהה ויש חברות שמחפשות ספקים שיעניקו את השירותים המבוקשים בלי להגיע למשרד.
אפשר להבחין בביקוש לטכנולוגיה שמאפשרת לשמור על פרודקטיביות גבוהה יותר בעבודה מהבית וכן שינויים פיזיים במרחבי העבודה כמו מתכונת של עבודה בשיטת “עמדה חמה”, כשאין מקומות קבועים לעובדים אלא רק עמדות פנויות למי שמגיע פיזית למשרד באותו היום.

ממשיכים לעבוד מהבית גם אחרי הקורונה

סקר שנערך על ידי החוקרים כריסטופר סטנטון, זואי קולן ומייקל לוקה בין 1,800 איש בעסקים קטנים וגדולים, מעלה שלפחות כ-16% יישארו לעבוד מהבית גם אחרי סיום משבר הקורונה. החוקרים ציינו שהנתון מייצג שינוי דרמטי ומתמשך בנורמות במקום העבודה בסביבת עבודה מרחוק. נראה שמי שחושב לטווח הארוך ושוקל הסבה מקצועית או שינוי או פשוט מעוניין לעבוד מהבית גם פוסט עידן הקורונה, יוכל למצוא מגוון הכשרות מקצועיות לעבודה בתחומים שניתן לבצע גם מהבית.
עבודה מהבית יכולה להתאים למי שמחפש לעבוד בקצב שלו, מתרכז טוב יותר בסביבה הטבעית לו, מעדיף להיות “הבוס של עצמו” אם הוא עצמאי או רוצה שיתנו לו את המרחב לעבוד גם אם הבוס לא חולק עמו את אותו החלל.
בניגוד למה שהיה נהוג לחשוב בעבר, שעבודה מהבית פוגעת בתפוקה, סקר שנערך על ידי Founders Form מוכיח אחרת: כ-55% מהנשאלים דיווחו שבעקבות המעבר לעבודה מרחוק הם עובדים יותר שעות מהרגיל ו-53% ציינו שהתפוקה שלהם אפילו גדלה בעבודה מהבית בהשוואה לעבודה במשרד.

אילו מקצועות מתאימים לעבודה מהבית? לפניכם המלצה על מספר תחומים אידיאליים לעובדים מהבית:

לעצב את העתיד אחרי הקורונה

עיצוב גרפי הוא תחום שלא מפסיק להתפתח ולהתחדש הודות לכלים מתקדמים. מעצבים גרפיים יודעים היום לעצב הן לפרינט והן לדיגיטל, עיצוב באנרים, ניוזלטרים, אתרי אינטרנט, חומרים לרשתות החברתיות ואפילו עיצוב אפליקציות.
קורס עיצוב גרפי מסייע בהרחבת התפיסה היצירתית והקניית הידע המעשי בשימוש בתוכנות הנפוצות בתחום כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין וכדומה. לימודי עיצוב גרפי מתייחסים גם לאפיון ממשק המשתמש וכולל פרויקט סיום שיכול להשתלב בתיק עבודות. ניתן להשתלב במגוון עבודות בעולם העיצוב הגרפי עם סיום הקורס וכל עוד יש את התוכנות ניתן לעבוד מרחוק מכל מקום ובכל עת.

מריצים טסט להצלחה

אופטימיזציה היא שם המשחק וכיום גובר הביקוש לאנשי QA, בודקי תוכנה שיוכלו לבדוק את התוכנה טרם יציאתה לאוויר. בודקי תוכנה משתמשים הן בכלים ידניים והן בכלי אוטומציה לבצע את הבדיקות הנדרשות, ניפוי באגים, התאמה למפרט הטכני, מעקב אחר מדדים של אבטחת איכות וכל מה שנדרש בתהליך על מנת לספק פתרונות שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. קורס QA מכשיר את הבודקים לביצוע בדיקות שונות, תיעוד, מעקב, יישום תהליכי בדיקה על מנת לענות לצרכי הלקוח וזהו בחלט תחום שניתן לעבוד בו מהבית.

להתקדם בלי לצאת מהבית

בעידן התחרותי בין אם הוא לפני, במהלך או אחרי הקורונה, לדירוג האתר חשיבות משמעותית וכאן נכנסים לתמונה מקדמי אתרים, שיודעים כיצד לתכנן אסטרטגיה לקידום מוצלח במנועי חיפוש. נוכחות האתר ברשת ומיקומו קריטית לקידום המותג, העלאת תנועה והעלאת המכירות במיוחד בכל הנוגע לאתרי סחר.
מדובר בעבודה שמתאימה מאוד לביצוע מהבית כל עוד יש אינטרנט ואת הכלים ובעיקר את הידע הדרוש לאופטימיזציה של תוכן ומבנה, חקר מילות מפתח, בניית תמהיל קישורים ושיווק אורגני וממומן למינוף אתרים.

מפתחים ומתפתחים בסביבה הטבעית

עולם הפיתוח לא עוצר לרגע וכיום מפתחים יכולים לשבת בכל מקום בעולם ולעבוד ביחד מרחוק ולהיות חלק מאותו פרויקט בלי שהם ייפגשו אי פעם. לימודי תכנות כמו למשל לימודי JAVA מהווים מקפצה נהדרת למי שרוצה לעבוד בתחום ולתכנת לאתרי אינטרנט, אפליקציות, מערכות ולהשתלב בפרויקטים שונים שמבוססים על שפת JAVA.
בעידן הקורונה אפשר גם ללמוד וגם לעבוד מהבית. הכשרות היברידיות המשלבות למידה מרחוק ולמידה פרונטאלית או לימודים מקוונים בלבד לפי בחירתכם בדרך לעבודה מתגמלת ומעניינת שאפשר לבצע גם מהבית!

 

 

לג’ון ברייס הדרכה דרושים מרצים למגוון תחומים, לחצו על הקישור לעוד פרטים.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...