עבודה בהייטק כקריירה שנייה

תוכן עניינים

חשוב לדעת לבחור את מוסד הלימודים שמציע קורסים מקצועיים בעלי מוניטין בתעשייה, המציע מסגרת לימודים גמישה אך פרקטית, נבחרת מרשימה של מרצים שיוכלו לקחת אתכם קדימה וכן הכוונה תעסוקתית ועזרה במציאת עבודה.

אבל אין ספק שההחלטה המאתגרת ביותר עבור מי שבוחרים להתחיל קריירה בהייטק בגיל מאוחר קשורה בתחום הלימוד. יש תחומים מבוקשים יותר מאחרים, שאינם מבוססים על ידע קודם ולא בהכרח מסתמכים על ניסיון ואלה מהווים נקודת פריצה לתעשיית ההייטק. כלומר, תוכלו להגיש מועמדות למגוון רחב של משרות מעניינות ולהתקדם מהן גם לתפקידים אחרים. כיצד לגבש החלטה מה ללמוד ואילו קורסים מקצועיים מומלצים למי שמחפש תנאי פתיחה מצוינים להמשך הדרך?

אפיון הצרכים והיכולות

בשלב הראשון כדאי לבחון מקרוב מהם הכישורים שלכם ובמה יעניין אתכם לעסוק בשלב זה של חייכם. ישנם תחומים שרלבנטיים יותר למי שהנם בעלי כושר ניתוח אנליטי או מיומנויות של תקשורת בינאישית, יצירתיות, חשיבה וויזואלית ומקצועות שמתאימים למי שמחפשים לנהל אורח חיים גמיש – לעבוד לפי פרויקטים או בעבודה מהבית, מתעניינים בתחום השיווק או הבדיקות.
ניתן לגשת לייעוץ לימודים כדי לקבל מושג על המקצועות הנדרשים כיום שעונים על הקריטריונים השונים וכן לבדוק בטבלאות השכר באילו תחומים תוכלו להרוויח שכר נאה וגם ליהנות מהעשייה.

שינוי מידי או הדרגתי? זו השאלה!

ההחלטה השנייה היא האם לעזוב לחלוטין את העבודה הנוכחית לטובת עבודה חדשה או לשלב בין השתיים עד שתצברו ביטחון או תקבלו הצעה אטרקטיבית במיוחד. אם החלטתם ללכת על כל הקופה – תוכלו להתחיל מיד בסיום הקורס בעבודה ולהתמסר לבניית קריירה חדשה בהייטק. יש לקחת בחשבון שכמו כל התחלה, גם במקרה זה רוב הסיכויים שתתחילו בקטן בתור ג’וניור או בתפקיד שהמטרה שלו היא לצבור תאוצה, ניסיון ורזומה  לתפקיד הבא או כדי להתקדם באותו מקום עבודה.

מנטורינג להצלחה

תמיד טוב שיש תמיכה בביצוע השינוי. נסו לגייס תמיכה מצד החברים והמשפחה ואפילו מקום העבודה, שמאמין בכם ומאפשר לכם ללמוד, למשל, על חשבון יום עבודה או לצאת מוקדם לטובת לימודים. אפשר גם לגייס מנטור מהתחום שיוכל לכוון אתכם שלב אחר שלב מבחירת מסלול הלימוד דרך כתיבת קורות חיים מרשימים ועד הכנה לראיונות עבודה, כולל סימולציות ופידבקים.

הקורס שייקח אתכם רחוק

אם תבצעו סקר מקיף תגלו שיש קורסים שמובילים בדירוג של קורסים מקצועיים פופולאריים בקרב מי שמבצעים הסבה מקצועית במיוחד כקריירה שנייה. אם אתם מעוניינים בתחום העיצוב, קורס עיצוב גרפי בדגש דיגיטלי יוכל להקנות לכם את הידע המבוקש בשימוש בתוכנות גרפיות מתקדמות לעיצוב מוצרים דיגיטליים ומוצרי פרינט, לבניית תיק עבודות מרשים שיאפשר לכם להשתלב בפרויקטים בזירת העיצוב. המתעניינים בתחום השיווק יוכלו לבחור בקורס קידום אתרים שהוא המפתח לקידום אתרים במנועי חיפוש. היום כל אתר שיוצא לאוויר העולם זקוק למקדם אתרים שיתמוך בו כך שיעלה גבוה ברשימת הדירוגים ויוכל למשוך לקוחות פוטנציאליים ואף לרשום מכירות. מי שמעוניין להשתלב במקצועות טכניים יותר, יתעניין בוודאי בקורס תכנות JAVA המקנה ידע בשפת התכנות הנפוצה ביותר כיום, שיכולה לסלול את הדרך לתכנות ותפקידי פיתוח בצד שרת ובצד לקוח, בניית אתרים ופיתוח אפליקציות ורבים שמשתלבים בתחום זה מגיעים גם לתפקידים של – Full Stack Development. איש טכני המסוגל לתת מענה בתכנות מקצה לקצה ולהיות אחראי על חלק בפרויקט מתחילתו ועד סיומו. בבחירת קורס מקצועי, כדאי להתייחס לשינויים בתעשיית ההייטק ולמדד הביקוש. למשל, תחום הסייבר סקיורטי צובר תאוצה וחברות מחפשות מומחי אבטחת מידע שסיימו קורס מגן סייבר ויוכלו להתמודד עם איומי סייבר למיניהם ולהגן על המידע של הארגון. כדאי לבדוק מה נותן כל קורס מבחינת הסמכה וידע. למשל, קורס בדיקות אוטומטיות כשלעצמו מספיק כדי לעבוד בתחום הבדיקות ולבצע בדיקות ידניות ובדיקות עם כלים אוטומטיים משלב התכנון ועד המסירה.

אל תשנו קריירה לפני שבדקתם את כל האופציות שעומדות לרשותכם ובחרתם קורס מקצועי לקריירה שנייה.

לעמוד המשרות לחצו כאן

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...