השער לחדשנות – החידושים הטכנולוגיים במונדיאל 2022 בקטאר

תוכן עניינים

גביע העולם בקטאר 2022 בפתח ורגע לפני שהכל מתחיל, יצאנו לבדוק על הטכנולוגיות המתקדמות שישולבו במהלך המשחקים.

המונדיאל ייערך ב-8 אצטדיוני כדורגל שונים במדינה – שישה מתוכם נבנו לגמרי מאפס במיוחד עבור התחרות שתימשך 28 ימים, עד ה-18 בדצמבר.

זו לא הפעם הראשונה שקטאר מארחת אירועי ספורט בינלאומיים. בשנת 2006 היא אירחה את אליפות אסיה וב-2019 אף השיגה זכייה היסטורית בתואר אלופת אסיה, אבל זה יהיה המונדיאל הראשון אותו היא מארחת.

נציין גם שהועלו כמה חששות לגבי התאמתה של קטאר כמקום לאירוח אירוע כזה ונשמעה ביקורת רבה בסוגיות כמו הפרת זכויות אדם ומותם של אלפי מהגרי עבודה.

לכן בקטאר מנסים למזער את הנזק התדמיתי באמצעות השקעה חסרת תקדים של כ-300 מיליארד דולרים.

מעבר לאיצטדיונים החדשים שנבנו בקטאר, התשתיות, שדות התעופה וההתאמה שנעשתה לקראת גביע העולם, נעשתה חשיבה חדשנית שמטרתה להפוך את האירוע למהנה יותר עבור הקהל הרב שצפוי להגיע.

החידושים כוללים חיישנים על הכדור, טכנולוגיה חצי אוטומטית לזיהוי נבדל, אצטדיונים חכמים שיכולים להתאים את עצמם לתנאי מזג אוויר שונים ואפילו תחבורה אוטומטית שתוכל לסייע גם במישור הבטיחותי.

הכדור הוא העגול ומלא חיישנים

אחד הדברים החדשניים ביותר במונדיאל קטאר הוא הכדור המהפכני של המונדיאל. “אל ריהלה”, כדור המשחק הרשמי למונדיאל 2022, הוא מוצר מגה חדשני.

כדור המשחק כולל טכנולוגיית כדור מחוברת שתעביר נתונים בזמן אמת לאנשי VAR. טכנולוגיה זו תשתף פעולה עם טכנולוגיית הנבדל, אותה כבר הכרנו בשנים האחרונות.

הכדור של חברת אדידס ובמרכזו חיישן תנועה.

זו הפעם הראשונה אי פעם שכדור משחק של גביע העולם יכלול את טכנולוגיה מהסוג הזה.

טכנולוגיית נבדל חצי אוטומטית

פיפ”א כבר הודיעה כי טכנולוגיית נבדל חצי אוטומטית תופעל במהלך המונדיאל בקטאר.

זה יהיה כלי תמיכה לשופטים שיעזור להם לקבל החלטות אופסייד מדויקות, מהירות וניתנות לשחזור במהלך הטורניר. לטכנולוגיה החדשה יהיו 12 מצלמות מעקב ברחבי האצטדיון מלבד חיישן בתוך הכדור החדש.

טכנולוגיה זו תספק התראת אוטומטית לשופט הווידאו בכל פעם שהכדור נמסר לשחקן בעמדת נבדל וכך לא יהיה צורך בשידורים חוזרים ובדיקות ממושכות של אנשי מערכת ה-VAR, שפתאום מרגישה מעט ישנה.

 

מערכת קירור חדשנית באצטדיונים

קטאר היא מדינה חמה מאוד

ב-7 מתוך 8 האצטדיונים של האליפות, שאגב עוצבו עם מוטיבים אותנטיים וייחודיים למדינה, הותקנה מערכת קירור חדשנית שתפקידה לשמור על טמפרטורה אופטימלית ונעימה של 26 מעלות, שימו לב, גם עבור האוהדים וגם עבור השחקנים.

הגג המיוחד של האצטדיונים יסייע לשמור על הטמפרטורה אחידה. זו הפעם הראשונה שטכנולוגיה כזו תהיה בשימוש במהלך מונדיאל.

אצטדיון מודולרי חדשני שניתן לפרק

כן כן, קראתם נכון.

אצטדיון 974 נבנה באמצעות מכולות משלוח ומסגרות פלדה מודולריות. מעבר לעובדה שהוא מרהיב ביופיו ברמה הויזואלית, נעשה בו שימוש בפחות חומרים בהשוואה לאצטדיון מסורתי סטנדרטי.

זה הוא האצטדיון הראשון אי פעם הניתן לפירוק מלא בכל ההיסטוריה של גביעי העולם. באצטדיון יתקיימו שבעה משחקי גביע העולם, עד לשלב שמינית הגמר.

הטכנולוגיה שמתפרצת בכל תחום, לרבות בענפי ספורט מתחילה בעולמות הייטק: איפיון UX/UI, דרך פיתוח באמצעות קוד PYTHON ועד QA.

הצטרפו לטכנולוגיה של המחר, לחצו כאן למבדק התאמה חינם >>

 

 

 

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...