קורס פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת Android
מק"ט: #51251 | משך קורס: 470 שעות אק'

* הקורס מוכר לפקדון חיילים משוחררים
בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה המתחוללת בתחום המובייל. המכשירים הניידים כיום משלבים יכולות של טלפון סלולרי יחד עם יכולות מתקדמות של מחשבי כף יד. בטלפונים החכמים ניתן להתקין יישומים מתקדמים, בדומה לאלה המותקנים במחשב השולחני, ושילוב טכנולוגיות תקשורת מתקדמות מאפשרת ליצור שירותים ייחודיים כגון שירותים מבוססי מיקום ואפליקציות תוכן מרהיבות.
לתאריכי פתיחה ולסילבוס בסניף חיפה הקלק כאן >

*שדות חובה
PDF version

מבוא

 


לקורס מקצועי קצר בתחום הקלק כאן >


 

אפל הציגו מהפכה בטלפונים הסלולריים החכמים, ובעקבותיהם הגיעה גוגל ופיתחה מערכת הפעלה לכלל הסמארטפונים [מלבד אייפון] – אנדרואיד. המערכת הפתוחה של גוגל תופסת תאוצה ועושה רושם כי היא נושפת בעורפה של אפל בכל הקשור לנושא הסלולר.
מערכת ההפעלה Android פותחה ע"י Google ב-2007 ותוך זמן קצר החלה להופיע במגוון רחב של מכשירים וסוגי חומרה שונים. מערכת ההפעלה Android היא מערכת פתוחה המקנה חופש רב למשתמש ולמפתח. בשנים האחרונות הביקוש לאפליקציות המותאמות למערכת הפעלה זו עלתה מאוד וחנות האפליקציות Google Play מכילה מעל 2,500,000 אפליקציות הניתנות להורדה. הפריסה הרחבה של המכשירים מאפשרת לפתח אפליקציות לנתח שוק מאוד גדול של הסמארטפונים.
יש להתייחס לפיתוח אפליקציות למובייל כפיתוח צד-לקוח, למידה נכונה ומעמיקה של טכנולוגיות אלו תביא לרמת שליטה גבוהה והתמחות בנושאים השונים בבואנו לפיתוח אפליקציה ע"פ דרישות שונות. חברות וארגונים מעוניינים לתת מענה איכותי ונכון לכלל הצרכנים והלקוחות שלהם - ומכאן החשיבות המכרעת בהיכרות טובה של הטכנולוגיות.
ג'ון ברייס הדרכה פיתחה קורס ייחודי רחב הקף להכשרת מפתחי אפליקציות מובייל באמצעות מערכת ההפעלה אנדרואיד. הקורס מתמקד בהקניית הכלים והניסיון בפיתוח אפליקציות תוך שימוש בשפת התכנות Java.
הקורס מכסה את הנושאים המתקדמים ביותר ובנוי באופן אשר מאפשר לתלמידים להתחיל ולהרוויח כסף מהצבת האפליקציות שהם מפתחים למכירה ו/או להשתלב בעבודה בתפקידי פיתוח כבר במהלך הקורס עצמו.
קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד מיועד לחסרי רקע עם נתונים אישיים גבוהים במיוחד אשר יעברו בהצלחה את מבחן ההתאמה. בחלק הראשון של הקורס (היקף של 60 שעות אקדמיות) יילמדו הנושאים הבסיסיים בתכנות מונחה עצמים ו- Java אשר רלוונטיים כאשר מפתחים עבור מערכת ההפעלה אנדרואיד. נושאים אלה יילמדו תוך כדי תרגול ראשוני בכתיבת אפליקציות בסיסיות למערכת ההפעלה אנדרואיד. הידע אשר יירכש במסגרת מפגשים אלה יוכל גם לשמש את התלמידים בלימודי המשך של נושאים מתקדמים אחרים ב-Java, כגון פיתוח אפליקציות צד שרת
ב-Java EE. כמו כן התלמידים ילמדו לפתח אפליקציות ווב בעזרת HTML, CSS ו-JavaScript שיותאמו להרצה על מכשירי מובייל. 

 

כל תלמידי הקורס יקבלו טאבלט מבוסס אנדרואיד שעליו יוכלו להריץ את האפליקציות שיבנו במהלך הקורס במקום להשתמש בסימולטורים. בשיטה זו יוכלו התלמידים לנצל את מהירות המכשיר, הצגה חיה וכמובן את מלוא החיישנים של המכשיר (מה שלא ניתן לבצע דרך סימולטורים).

 

יתרונות המסלול פיתוח אפליקציות בסביבת Android

 • קורס פיתוח אפליקציות בסביבת Android משלב מסלול לימודים מלא המיועד לחסרי רקע בנושא, במהלכו נלמדים כל הטכנולוגיות העיקריות הנדרשות ממפתח מובייל תוך היכרות מעמיקה בטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום.
 • הקורס מעניק ידע רחב בבניית האפליקציות לא רק בצד-לקוח אלא גם צד-שרת, מה שמרחיב מהותית אפשריות התקדמות מקצועית של בוגר הקורס
 • הקורס משלב תרגול מעשי רב ומאפשר לתלמידים לבנות אפליקציות מאפס ובהמשך להציע אותן בשוק האפליקציות ובחנות האפליקציות של Google בפרט.
 • הקורס מציע לימוד מעמיק של כל הנושאים הקשורים לפיתוח אפליקציות, מה שמאפשר למועמדים ללא רקע בתכנות לצאת מהקורס עם ידע רב ומעשי ומעלה את סיכויי ההצלחה להתקבל לתפקידי פיתוח בחברות הייטק ישראליות.
 • מחלקת ההשמה של ג'ון ברייס ג'וב עומדת לרשות התלמידים בסיום הקורס ומכוונת אותם לקראת תהליך חיפוש העבודה. הסיוע כולל קיום סדנאות קו"ח, ליווי בכתיבה נכונה של קו"ח ושליחת קו"ח מתאימים לחברות עימם אנו בקשרי עבודה. 


דרישות מהסטודנט

לצורך ההצלחה במסלול פיתוח אפליקציות יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות בכל השיעורים של הקורס

 • השתתפות ומעבר בהצלחה של מבחנים ופרויקטים
 • תרגול - בנוסף ללימודים הסדירים בכיתה, נדרשת מן הסטודנט יכולת תרגול עצמית בבית של כ-12 שעות בשבוע
   

זכאות לתעודת סיום

על מנת להיות זכאי לקבל תעודות גמר מסלול יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • נוכחות ב- 85% מן המפגשים לפחות
 • הצלחה בפרויקטים
 • הצלחה במבחנים פנימיים

המשתתפים שיעמדו בדרישות המפורטות, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם משרד הכלכלה עבור קורס "פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת Android" בהיקף של 312 שעות.

 

מבנה המסלול בלימודי פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

הקורס יערך במתכונת של קורס מעשי הכולל הרצאות עיוניות ותרגול מעשי רב. קורס משלב פרויקטים מעשיים ומבחנים פנימיים הבוחנים את הידע של התלמידים בכל שלב מהותי של מסלולי הלימודים.
קורס ייחודי זה מכשיר את משתתפיו לפיתוח בסיסי ומתקדם של אפליקציות מבוססות JAVA ו - Android ומחולק לארבעת החלקים הבאים:
מודולים בסיסיים – ההכרחיים להשגת יכולות פיתוח בסיסיות בכלל וב-JAVA בפרט. קורסי הבסיס כוללים את עקרונות הפיתוח, פיתוח בשיטת OBJECT-ORIENTED, פיתוח בשפת JAVA, בניית ממשקים גרפיים בשפה.
מודול אנדרואיד - מודול המשמעותי והמעמיק בקורס זה המכיל 200 שעות לימוד. שלב זה הינו קריטי וכולו מתרכז במתן פתרונות לפיתוח אפליקציות מובייל. מודול זה מכיל גם לימוד פיתוח צד שרת, שכן כל מפתח חייב לדעת לעבוד עם השרת בתהליכי הפיתוח.


חומרי עזר
כל תלמיד יקבל ערכות לימוד מלאות בכל אחד מנושאי הקורס. חומרי העזר בקורס, הינם חומרים מקוריים שפותחו בג'ון ברייס הדרכה או ע"י ספקיה. כל תלמיד יקבל ערכות מלוות לכל אחד מנושאי הקורס. ערכות הלימוד הינן מקצועיות ביותר ומעודכנות לטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק.


פרויקטים מעשיים
אנו מאמינים כי הלמידה הטובה ביותר מתבצעת דרך עבודה מעשית ולפיכך המסלול כולו מלווה בתרגולים רבים מהעולם האמיתי. 2 פרויקטים מסכמים מלווים את המסלול, במהלכם יפתחו התלמידים אפליקציה ע"י הכלים והטכנולוגיות אשר נלמדו במהלך ההתמחות, אשר שוות ערך ברמתם לפרויקטים המבוצעים בעולם האמיתי.
 

לפרטים נוספים אודות קורס אנדרואיד >

תכנית זו נלמדת בסניפים ת"א וירושלים. לקורס אפליקציות בחיפה >

קהל יעד

מסלול זה מיועד לחסרי רקע בפיתוח (ולמפתחים בשפות פרוצדוראליות) המבקשים להתמחות באחד המקצועות הנדרשים ביותר כיום - פיתוח תוכנה להתקנים ניידים.

מטרות

עם סיום הלימודים, משתתפי המסלול ישיגו את המטרות הבאות:

 • היכרות מעמיקה עם עולם המובייל והטכנולוגיות המובילות בעולם זה
 • פיתוח בשפת Java
 • פיתוח אפליקציות ל- Android בצד-לקוח ובצד-שרת
 • פיתוח אפליקציות ווב מותאמות למובייל

תנאי קדם

 • ראיון אישי / ייעוץ להכוונה מקצועית
 • יכולת בסיסית של עבודה מול מחשב
 • 12 שנות לימוד, מבחן פנימי באנגלית ובמתמטיקה
 • היכרות עם עולם המובייל והסמארטפונים ברמת המשתמש – יתרון משמעותי

משך המסלול

סניף תל-אביב:
 • 470 שעות (370 שעות לימוד פרונטאליות + 100 שעות עבודה עצמית על הפרויקט)
 • לימודי בוקר בין השעות 9:00-16:30, מפגשים של 8 שעות אקדמיות
 • לימודי ערב בין השעות 17:30- 21:45 (בימי שישי הלימודים בין 9:00 ל- 13:15) שני מפגשים שבועיים, מפגשים של 5 שעות אקדמיות
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים. 

 

סניף ירושלים:

 • 469 שעות (369 שעות לימוד פרונטאליות + 100 שעות עבודה עצמית על הפרויקט) 
 • סניף ירושלים: לימודי ערב לימודי ערב, פעמיים בשבוע, בין השעות 18:00-22:00, מפגשים של 4.5 שעות אקדמיות
 • הלימודים אינם מתקיימים בחגים ומועדים. לוח חופשות עדכני יחולק לסטודנטים. 

נושאים

 

נושא

פירוט נושא

מבוא טכנולוגי לעולם האינטרנט והמובייל

 

מושגי יסוד בתקשורת / פרוטוקול HTTP/ אתרי Webו- FTP/ סוגי דפדפנים / שרתי אינטרנט וספקי אינטרנט / ארגוני תקינה / טכנולוגיות צד שרת וצד לקוח / שפות פיתוח לצד שרת וצד לקוח / מבוא לעולם המובייל / טרמינולוגיה ומושגים / היכרות עם יצרנים מובילים / סקירת מערכות הפעלה וטכנולוגיות מובילות בעולם המובייל.  

Introduction to Programming

מודול זה יציג את עקרונות התכנות ויאפשר לחסרי רקע בתכנות ליצר פתרונות לוגיים ולהבין את הפעולות העיקריות למימוש flow controlבתוכניות. בשלב זה נעשה שימוש בתרשימי זרימה לפתרון הבעיות ולבניית האלגוריתמים.

אלגוריתמים / הכרת הרעיון / הגדרת משתנים / השמות ופעולות אריתמטיות / קלט / פלט / תנאים פשוטים ומורכבים / לולאות / מבני Switch

Basic Programming with Java

שפת ה- Javaהינה שפת תכנות מונחית עצמים אשר פותחה בחברת סאן מיקרוסיסטמס והיא אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר הנמצאות בשימוש כיום. תחביר השפה מבוסס במידה רבה על התחביר של ++C, אך כולל הרחבות רבות במטרה לאפשר תמיכה מובנית בתהליכים השונים, באבטחה ובעיקר בעבודה בסביבת האינטרנט. שפת ה- Javaעובדת בסביבת הרצה וירטואלית הנקראת Java Virtual Machineוהודות לכך התוכנית יכולה לרוץ על כל מחשב הכולל JVMוכל מערכת הפעלה, מטלפונים סלולריים ועד למחשבי על.

לימוד שפת Javaהינו הצעד הראשון המכין אותנו לקראת פיתוח אפליקציות לסמארטפונים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד. במודול זה יילמדו העקרונות הבסיסיים בפיתוח בשפת Javaתוך דגש על הספריות וההרחבות להם נידרש בפיתוח לאנדרואיד.

Introduction to Object Oriented Programming

מודול זה יציג, באופן תיאורטי, את צורת התכנות המודרנית הקרויה 'תכנות מונחה עצמים'. בחלק זה יתוודעו התלמידים לשיטת הפיתוח המהפכנית, יפנימו את המושגים הבסיסיים ויבינו היכן משתלב האלגוריתם בתכנות מסוג זה.

תפיסת התכנות מונחה העצמים,  מהו אובייקט / עקרונות התכנות מוכוון / העצמים / עצמים בעולם התכנות / תכונות העצמים / דפוסי פעולת עצמים / המחלקה / בניית תוכנה מכוונת עצמים / הכימוס תפיסה ויישום / ההורשה התפיסה והיישום

Object Oriented Programming with Java

במודול זה ניישם את העקרונות שנלמדו ב-Introduction to Object Oriented Programmingתוך שימוש בשפת Java.

Java Programming

לאחר שלמדנו את כל העקרונות נשלבם יחד ונלמד תכנים נוספים שיביאו לשליטה מלאה בשפת Java

Introduction to XML

מודול זה עוסק באחת מהטכנולוגיות הנפוצות ביותר כיום לייצוג מידע ואלמנטים ויזואליים. במסגרת מודול זה נלמד את פרוטוקול השפה וכיצד נעשה שימוש בה שימוש  לייצוג רכיבי UI  כבסיס לפיתוח באנדרואיד.

פיתוח אפליקציות ל- Android

אנדרואיד הינה מערכת הפעלה המיועדת למכשירים ניידים מבית Google. מערכת הפעלה זו מאפשרת למפתחים לתכנת לפתח אפליקציות בשפת Javaהכוללת מחלקות מיוחדות לעבודה עם המכשיר. מערכת ההפעלה Androidהינה מערכת קוד פתוח (תחת רשיון Apache 2.0) שבמסגרתו יצרנים יכולים להוסיף הרחבות קנייניות מבלי להגיש אותן חזרה לקהילת הקוד הפתוח. במודול זה ילמדו המשתתפים כיצד לפתח אפליקציה למערכת ההפעלה זו.

פרויקט

פיתוח אפליקציות ל- Android

בפרויקט זה נסכם את הנלמד עד כה ע"י פיתוח אפליקציה למכשירי הסמארטפון המבוססים על Google Android Platform. במהלך הפרויקט ייעשה שימוש גם בשירותים מתקדמים כגון שירותים מבוססי מיקום, שירותי תוכן, מולטימדיה ועוד

HTML, CSS

במודול זה נלמד את בסיס יצירת ועיצוב דפי אינטרנט בעזרת HTMLו-CSS. בהמשך נכיר את המאפיינים החדשים ב-HTML 5.

JavaScript + jQuery

במודול זה נכתוב קוד שרץ בצד הלקוח בדפי האינטרנט שיצרנו. הקוד רץ ע"י הדפדפן ונותן לייצר לוגיקה בעקבות אירועים בדף כמו לחיצות, גרירה וכו'.
jQueryהיא ספרייה המאפשרת לכתוב קוד קצר ויעיל יותר בדפי האינטרנט והיא תאפשר לנו לייצר לוגיקה מורכבת במינימום מאמץ.

Bootstrap + responsive design

Bootstrapהיא ספרייה שמאפשרת יצירת דפים מותאמים למובייל בקלות רבה. בשילוב עם קוד JSנבנה דפים דינמיים שמתאימים את התוכן לפי גודל המסך ואוריינטציית המכשיר.

פיתוח צד שרת

במודול זה נלמד לפתח קוד צד שרת בעזרת Servlets APIכך נוכל לכתוב אפליקציות שמדברות גם עם השרת ולא רק בצד לקוח.
בנוסף נלמד לייצר REST Web Servicesונעבוד מול הענן של גוגל בעזרת שירותי Firebase.

המלצות

מה הבוגרים שלנו אומרים על קורס פיתוח אפליקציות אנדרואיד

 

בתקשורת:

תגיות
קורס אפליקציות Android   |   פיתוח אפליקציות למובייל   |   אנדרואיד