10 הדברות לבחירת מכללה ללימודי מחשבים

רוצים לדעת מה כדאי ללמוד? לחצו כאן!

אם גם אתם מתחבטים בשאלה הרת הגורל – "מה ללמוד כדי להצליח?" אתם בטח יודעים שעולם המחשבים מציע עבורכם אינספור הזדמנויות לקריירה מרתקת ומתגמלת.
עולם ההייטק רץ קדימה עם טכנולוגיות חדשות ותחומים ייחודיים ובמידה ואתם מחפשים להוביל את השינוי וליהנות על הדרך מעבודה דינאמית ועניין מקצועי מתמשך, כולל משכורת נוחה ותנאים מפנקים – הייטק היא הזירה האידיאלית עבורכם.

לימודי הייטק של המקצועות הנחשקים בתעשייה יסייעו לכם להיכנס לזירה המתחדשת ללא הפסקה. מה ללמוד כדי להגיע רחוק? לפניכם סקירה קצרה של הקורסים המובילים שמתאימים גם לחסרי ניסיון בתחום המחשבים:

קורס JAVA – ללמוד את השפה הפופולארית בעולם
שליטה בשפת תכנות היא דרך מצוינת לפתוח דלתות בתעשייה ושפת JAVA היא ללא ספק שפה, שיכולה לסלול עבורכם את הדרך.
מדובר בשפת תכנות פופולארית שנעשה בה שימוש נרחב במגוון פרויקטים בתעשיות רבות – טכנולוגיה, פיננסים, ביטחון ועוד.
זוהי שפה בקוד פתוח המאפשרת גמישות מקסימלית, ניתנת להרחבה ורב תכליתית ומשמשת לצרכים רבים, מפיתוח אתרי סחר אלקטרוני דרך טכנולוגיות בעולם הביג דאטה ועד פיתוח אפליקציות לאנדרואיד.
קורס ג'אווה מקנה את הכלים הדרושים לקידוד ופיתוח בשפה, כך שתוכלו לצאת לשוק העבודה עם הידע הדרוש לעבודה מידית.

פול סטאק ווב – להצליח מקצה לקצה
זירת ההייטק מחפשת היום מפתחים שיוכלו להתמודד בעצמם עם חלק מסוים בפרויקט טכנולוגי.
אלה הם פול סטאק – מעין מאסטרים שיודעים שפות תכנות מגוונות ולפתח לקצה קדמי ולקצה אחורי.
Full stack web הוא קורס שילמד אתכם כיצד לעשות זאת בפועל: לפתח את מה שהלקוח רואה וכן לפתח ל"מאחורי הקלעים" – שרתים, מסדרי נתונים, ארכיטקטורה פנימית.
בקורס נלמדים, בין היתר, תכנים לשליטה ב- HTML  &  HTML5, CSS, JAVASCRIPT, MySQL Angular ועוד להשתלבות מוצלחת בתפקידי פול סטאק בטכנולוגיות ואפליקציות WEB. הזדמנות ליהנות מתפקיד מולטי אסקינג מעניין, מבוקש ומתגמל.

סייבר סקיורטי – המגינים של המאה ה-21
בעידן בו איומי הסייבר מתרבים ומשתכללים מיום ליום, עולה הביקוש למומחי אבטחת סייבר שידעו כיצד להתמודד עם התקפות ולייצר שכבת אבטחה חזקה עמידה ככל שניתן בפני התוקפים.
קורס סייבר סקיורטי מקנה את האמצעים להגן על הנכסים של הארגון, לפתור בעיות אבטחה, לזהות חריגות והפרות, ליישם שיפורי אבטחה, לשדרג מערכות אבטחה, ניהול חומת אש, פרוטוקולי רשת, כתיבת מסמכי הקשחה, תחזוקת מוצרי סייבר דוגמת אנטי וירוס,
EDR, התמודדות עם אירועי סייבר ועוד. מדובר בתחום סופר אטרקטיבי מכל הבחינות: אקשן, הכנסה.

QA – האיכות בידיים שלכם
הבטחת האיכות של מוצר טכנולוגי היא חלק בלתי נפרד מהצלחתו ואנשי QA – הבודקים הטכניים -הם אלה שמוודאים שהמוצר אכן עומד בקריטריונים, במפרט הטכני ובביצועים הנדרשים.
קורס
QA יקנה לכם את המתודולוגיות והטכניקות לשליטה בכלי בדיקה ידניים ואוטומטיים כולל אפיון תוכניות בדיקה, איתור באגים והגדרת פעולות מתקנות, ניטור כל שלבי הבדיקה, תיעוד התהליך ובדיקות רגרסיה כל זה תוך כדי תהליכי פיתוח מסוג Agile/Scrum ועוד.
מדובר בעבודה שהיא גם עצמאית אך גם בשיתוף צוותים המאפשרת ליישם מיומנויות טכניות וגם ליהנות מריבוי משימות, פתרון בעיות, אנליזה ולהתקדם לתפקידי מפתח מאתגרים.

שיווק דיגיטלי – לקדם אחרים ואת עצמכם בדיגיטל
אנשים רבים המתלבטים מה כדאי ללמוד, בוחרים לבסוף בשיווק דיגיטלי. זירת הדיגיטל לא עוצרת לרגע עם מגוון פלטפורמות, כלים חדשניים, מוצרים ושירותים מקוונים והיא יכולה להוות כרטיס כניסה מצוין לעולם ההייטק.
אנשי השיווק הדיגיטלי הם אלה שמנצחים על החגיגה במגוון קונסטלציות ופורמטים: ניהול קמפיינים, קידום אתר במנועי החיפוש, הפקת ניוזלטרים שמניעים לפעולה, דפי נחיתה ועוד.
התפקיד בשיווק דיגיטלי משתנה ממקום עבודה אחד לשני לפי צרכי הארגון כאשר אפשר גם לעבוד כעצמאים וכפרויקטורים בתחום.
הפעילות כוללת,  בין היתר, שמירה על נוכחות דיגיטלית של בית העסק המקודם תוך שימוש בכלי שיווק דיגיטליים ליצירת מודעות, חקר מילות מפתח לביסוס
SEO חזק, העלאת קמפיינים אפקטיביים ואופטימיזציה לשיפור המרות וביצועים, ניהול פרופילים עסקיים ברשתות החברתיות ועוד.
זהו ג'וב שמשלב טכניקה עם יצירתיות, מיומנויות אנליטיות וחשיבה אסטרטגית ומתפתח בקצב מהיר, כך שתוכלו להתפתח מקצועית יחד עם השינויים בענף. 

10 הדברות לבחירת מכללה ללימודי מחשבים

כעת, כשחשפנו בפניכם את המקצועות הנחשקים היום בעולם המחשבים תוכלו לצאת לדרך ולהירשם לקורס המועדף עליכם.
על מנת לשפר את תנאי הפתיחה – חשוב לבחור מכללה ללימודי מחשבים המוכרת בתעשייה, המתמחה בהסבה והכשרה ומספקת תוכניות לימודים עשירות עם תכנים עדכניים ומעשיים, מסגרת לימוד בפורמט היברידי
על מנת שתוכלו לבחור היכן ובאיזה סגנון ללמוד ואצל מרצים מהתעשייה אשר ידעו להקנות לכם את הכלים היישומיים הטובים ביותר להצלחה.

1.      הכוונה מקצועית לבחירת מסלול לימוד

אם אינכם יודעים עוד באיזה מסלול לבחור מבין המסלולים, בדקו שהמכללה תוכל לספק לכם ייעוץ לימודים ולהפגיש אתכם עם האפשרויות השונות שמתאימות לכם ביותר על סמך המידע האישי והמקצועי אותם הצגתם. בדקו אם ניתן לבצע מבחן התאמה ממוחשב על מנת להשיג תחזית נאמנה המשקפת את ההתאמה המקצועית שלכם למסלולים האפשריים.

 

2.      לימוד טכנולוגיות של חברות מובילות 

בחרו מכללה שמציעה לימודים של טכנולוגיות עם "אבא" יציב, אג'נדה ו-Road Map . קיימות בשוק היום אינספור טכנולוגיות במגוון סביבות שעונות על התנאי הזה. כמו למשל, הטכנולוגיות של חברות Microsoft, Oracle, IBM, Cisco ועוד. מכללה שמשתפת פעולה עם חברות טכנולוגיה מובילות תציע לכם את הלימודים ברמה הגבוהה ביותר במיוחד אם עליכם לעבור מבחני הסמכה בינלאומיים.

 

3.      גב כלכלי איתן  
חשוב לנקוט משנה זהירות בבחירת בית הספר ובדיקת איתנותו הכלכלית. הגב הכלכלי של המכללה מורכב מהמשאבים שיש לה.
לימודים במכללה מוכרת, בעלת וותק וניסיון של חברת טכנולוגיה גדולה תאפשר לכם ליהנות מיציבות וביטחון ושקט במהלך הלימודים כמו גם ממוניטין.

 

4. לימודים בסגנון שלכם

חפשו מקום לימודים שיאפשר לכם לשלב את הלימודים כחלק בלתי נפרד משגרת החיים. בין אם מדובר במסלולי לימוד בבוקר או בערב או לפי המודל ההיברידי – לימודים מרחוק או בכיתות פיזיות. פורמט לימוד נוח וגמיש שיעלה את הסיכויים שלכם להתמיד ולהצליח.

5. ללמוד אצל המרצים הטובים בתעשייה

השוק הטכנולוגי דינאמי במיוחד. עובדים זזים בין ארגונים ומשנים את זמינותם להדרכות. רישום ללימודים על בסיס ציפייה כי מרצה ספציפי עתיד ללמד בקורס משול לרישום לחברת טיסה שיש לה טייס אחד. כאשר הולכים למהלך ארוך טווח של לימודי הי-טק, חשוב לבחור מוסד ותיק עם יכולות מוכחות בקורסים מסוג זה ועם יכולת "Recovery" מעזיבת מוביל טכנולוגי כזה או אחר. איך בודקים? מבקשים לראות את רשימת המרצים המלאה ומבררים שהם באמת מדריכים פעילים ולא רק על הנייר ומוכרים בתעשייה כך שלא משנה מי ילמד, תדעו שהוא / היא יעשו את העבודה הטובה ביותר היות ומוסד הלימודים בחר אותם עבור הקורס.

6. מרכז בחינות הסמכה בינלאומי

לימודים במכללה שמהווה גם מרכז בחינות הסמכה בינלאומי מטעם חברות מובילות יאפשרו לכם להבין שאתם לומדים אצל שחקנית מרכזית בתחום כמו גם שתוכנית הלימודים עדכנית.
יתרה מזאת, במידה ומדובר במסלול לקראת בחינת הסמכה – שתוכן הלימודים מותאם ככל שניתן לדרישות הבחינה.

7. קורסים מקצועיים למתחילים ולמקצוענים
יתכן שכעת אתם רק עושים את צעדיכם הראשונים בזירת ההייטק, אבל אולי בהמשך תרצו להמשיך ולהתמקצע, לרכוש מקצוע נוסף במקביל או להוסיף טכנולוגיות לארסנל הכלים שלכם.
חפשו מכללה שמציעה מבחר מגוון ורחב של קורסים ללא ניסיון בתחום אך גם קורסים למקצוענים, כך שתדעו שתוכלו להמשיך ללמוד במקום ולהתמקצע.

8. תכנים עדכניים המחוברים לתעשייה

יש לימודים ויש לימודים רלבנטיים. בשוק כה דינאמי ומתחדש כמו זה של תעשיית ההייטק, חשוב שיהיו לכם התנאים הטובים ביותר לעבודה מעשית בתחום מיד עם סיום הלימודים.
מכללה הפועלת גם במגזר העסקי, מעבירה קורסים דומים בארגונים גדולים, במרכזי פיתוח תוכנה וכד' עם מרצים מהתעשייה תדע באמת מה ללמד אתכם, לבחור נכון את חומרי הלימוד, השיטות והטכנולוגיות ותקנה לכם חיבור אמיתי לתעשייה כבר בשלב הלימודים.

9. השמת בוגרים

בדקו שהמכללה מלווה אתכם גם עם סיום הקורסים כמו בחשיפה להצעות עבודה וסדנאות מעשיות לכתיבת קורות חיים או כהכנה לראיונות עבודה. כך תדעו שיש מי שמסייע לכם ועומד מאחוריכם גם בתהליך חיפוש העבודה בסיום הקורס.

10. סיפורי הצלחה והמלצות של בוגרים

חפשו בוגרים של הקורסים בהם אתם מתעניינים במכללה בה אתם בוחנים על מנת לשמוע ממקור ראשון ואמין על חוויית הלימודים, המרצים, הזדמנויות קריירה בסיום הלימודים.
תוכלו להתרשם מסיפורי הצלחה באתר האינטרנט של המכללה, במדיה החברתית וגם לבקש לשוחח עם בוגרים. היכנסו לעמוד הבוגרים הממליצים שלנו.

מקווים שהמאמר עזר לכם להבין מה כדאי ללמוד בתחום המחשבים.

אל תתפשרו על המקום שיכשיר אתכם לעבודה בהייטק ובחרו את המסלול המקצועי הנכון ביותר עבורכם.

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...