page up
envelopeלהשארת פרטים

זכרו שההחלטה מה ללמוד הינה החלטה אינדיווידואלית, ולכל אחד יש מקצועות שמתאימים לו יותר ממקצועות אחרים.
הבחירה הסופית היא פונקציה שמשלבת בין מקצוע מתאים למקצוע מבוקש במשק, כולל בדיקת פרמטרים חשובים לא פחות כמו רווחיות, סטטוס מקצועי, שעות עבודה, מסגרת העבודה ועוד גורמים שמשפיעים על קבלת ההחלטה.
כדי להחליט מה ללמוד מומלץ לעבור תהליך של הכוונה מקצועית שינתב אתכם למקצוע הנכון, אך גם בבואכם לבחור בכוחות עצמכם מה ללמוד, חשוב לקחת בחשבון גורמים שישפיעו על העתיד המקצועי שלכם. הנה מספר דברים שיש לקחת בחשבון כשאתם שוקלים מה מתאים לי ללמוד:

 

כישורים ונטיות טבעיות

כל אחד מאתנו הוא עולם ומלואו ולכולנו יש סט שלם של כישורים מגוונים, אך כמובן שיש מיומנויות חזקות יותר מאחרות ועלינו לבדוק מה מתאים לנו יותר ללמוד לפי הנתונים הטבעיים והכישורים שפיתחנו במהלך החיים.
כך למשל, יש כאלה שהם מאוד יצירתיים ובעלי תפישה חזותית מרשימה ויתאימו למקצועות של עיצוב בעוד אחרים בעלי כושר אנליטי גבוה, אנשים עם זיקה טכנית שיבחרו בקורס מחשבים בעוד אחרים נוטים לסדר וארגון ואולי ימשכו לתחום של מערכות מידע, יש מי שמוצאים את עצמם מאושרים ואפקטיביים בחברת אנשים ויתאימו למקצועות הדרכה, בעלי כושר מנהיגות טבעי ועוד.
ערכו מיפוי קפדני של התכונות החזקות שלכם והחולשות שלכם כדי שתקבלו פרספקטיבה רחבה יותר על עצמכם.

 

בחנו את המקצועות הקיימים בשוק

חשבו מה מתאים לי ללמוד, מה תמיד רציתי ללמוד ומה עכשיו מתאים לי ללמוד. לא כל מי שחלם להיות רופא מעוניין באמת ללמוד רפואה בהווה.
יש מגוון רחב של אינדקסים שחושפים בפניכם מקצועות שונים בשוק מעריכת דין, דרך הוראה ועד ראיית חשבון ומקצועות פחות מוכרים, כך שתוכלו לקרוא ולהבין יותר על כל מקצוע.
כמובן שבעידן הטכנולוגי בו אנחנו חיים תחת עולם המחשבים קיימים אינספור אפשרויות ולכן, אם התמקדתם למשל בקורס המחשבים, בדקו מה מבין האפשרויות השונות יתאים לכם ללימודים מקצועיים – הכרות ממוקדת עם תוכנת ניהול בולטת, פיתוח בשפת תכנות ספציפית ועוד.
בנוסף, בדקו כמה מרוויחים במקצוע המבוקש, מה נדרש מכם כדי להתקבל ללימודים במקצוע זה (השלמת בגרויות, ציון פסיכומטרי גבוה, קורסים מסוימים או לימודי תואר).
מומלץ לדבר עם מישהו שכבר עובד בתחום שמעניין אתכם כדי להבן במה כרוכה העבודה, מה הם החסרונות ומה הם היתרונות ואולי אפילו להתלוות ליום ניסיון או להתחיל לעבוד בחברה בה תוכלו לחוות מקרוב את אופי המקצוע לפני שהחלטתם מה ללמוד.

 

חשבו על העתיד

זכרו שחשוב להתחיל מנקודת מוצא חזקה כדי להתקדם הלאה ולעיתים מומלץ להתחיל בקורס מקצועי שייתן לכם בסיס טוב להמשך הלימודים ואפילו נקודות זכות ללימודי תואר או לחילופין להתחיל בלימודי תואר כלליים כדי שיהיה ברשותכם תואר אקדמי ואחריו תוכלו להתמחות ולהתמקד בתחום מסוים שיוביל אתכם לעבודה בתחום.
השוו בין הבחירות שלכם, כתבו חסרונות ויתרונות, ערכו את הבחירות בסדר עדיפויות ורק אז בחרו מה ללמוד.
זכרו שלא מספיק להחליט מה ללמוד, צריך גם לבחור היכן ללמוד. התחילו להשוות בין מוסדות הלימוד השונים ובחרו מסגרת לימודים שתתאים לכם בין אם אתם מתכננים להיות סטודנטים במשרה מלאה או לעבוד במשרה חלקית, בחרו מוסד לימודים בו תוכלו ללמוד בסגנון שלכם וגם ליהנות מתעודה מקצועית מוכרת או מתואר אקדמי יוקרתי.

 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
המסלול המקיף להכשרת מתכנתי .NET Full Stack

550 שעות אקדמאיות

סביבות מחשוב מבוססות מיקרוסופט הן השכיחות ביותר בעולם הארגוני, וסביבת הפיתוח .NET היא המובילה כיום בארגונים. מתכנתים בעלי שליטה גבוהה בפיתוח בסביבות א...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.