המשמעויות ואחד המפתחות המרכזיים להפקת ערך עסקי מהטמעת BI בארגון

תוכן עניינים

ניר מקובר, יועץ בכיר בתחום מידע עסקי וניהול ביצועים בפירמת הייעוץ B-Pro, אשר מספקת ייעוץ באסטרטגיות לארגונים ממוקדי לקוח, הופיע בפני משתתפי קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס מהדרכה, ואנשים ומחשבים ופרס בפניהם את המשמעויות ואת המפתחות המרכזיים להפקת ערך עסקי מהטמעת BI בארגון.

 

ההרצאה המרתקת של ניר כללה הצגת המגמות והכיוונים בתחום המידע העסקי כמו גם תמונת מבט מלאה של תהליך הטמעת וניהול BI בארגון ומיצוי נכון של הפוטנציאל העסקי. ההרצאה לוותה בדוגמאות מעשיות מפרויקטים בתחום המידע העסקי ומ- Business Cases מעניינים מהעולם שנאספו במסגרת תהליך המחקר והמידענות ב- B-Pro.

ניר ציין כי “הדרך הנכונה לממש את חזון המידע העסקי של הארגון ואת הפוטנציאל המלא של ה- BI חייבת לעבור דרך התייחסות לזיהוי מיטבי של צרכי המידע, ארכיטקטורה וטכנולוגיה מתאימים, התייחסות להיבטים הארגוניים ולאנשים שייטלו חלק בפעילות וכן לתהליכי העבודה שייבנו סביב ה-BI, קרי: ניהול ביצועים”. כדי לפשט את הדברים ולהמחיש את החשיבות של כל אחד מהמרכיבים שפירט, הסביר ניר כי “הצלחת BI בארגון משולה לנוסחת כפל שתתאפס אם אחד האיברים בה יתאפס”.

בהרצאה ציין ניר כי “רמת העניין של מנהלים בכירים ב- BI נמצאת היום בשיאה. מעבר לכך שמנהלים מבינים כי מידע זמין ואיכותי הוא קריטי בקבלת ההחלטות, ההתעניינות נובעת גם ממספר מגמות שמתפתחות היום בתחום ה- BI, ובראשם ה- Big Data. יותר ויותר מנהלים מבינים שהזירה התחרותית השתנתה ומידע קריטי עבור ארגונם מצוי ברשתות חברתיות, בבלוגים, בפוסטים, באתרים פיננסיים ועוד. הציפייה שלהם היא לשפר את היתרון התחרותי של הארגון על ידי היכרות טובה יותר של השוק והבנה טובה יותר של ההעדפות והתנהגות הלקוחות. המנהלים הללו מבינים כי הארגון יוכל ליהנות מהיתרונות הללו אם ישכיל “להאזין” למתרחש באינטרנט וידע לשלב נכון את המידע הפנימי בארגון, המופק מהמערכות התפעוליות שלו, יחד עם המידע החיצוני שמייצרים לקוחותיו ברשת, וזאת על מנת לתרגם אותם לתובנות עסקיות. לדברי ניר, פתרונות בתחום ה- Big Data והערך העסקי שהוא יכול להביא לארגון, יעצימו את ה- BI ויישמרו אותו באג’נדה של המנכ”ל בשנים הקרובות”.

קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס הדרכה ואנשים ומחשבים הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביות בעולם מערכות המידע בישראל . בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי תחום מערכות המידע ומנהלי מערכות המידע בשוק הישראלי והקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ”ר בארגונים רבים. את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ”ר של ארגונים מובילים במשק כגון קוקה קולה, פלאפון וידיעות אחרונות. המחזור הבא של הקורס אמור להיפתח בחודש ינואר.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...