איך מתקבלים לעבודה בהייטק ללא תואר אקדמי?

תוכן עניינים

עולם התעסוקה משתנה בקצב מסחרר וזירת ההייטק מחפשת כישרונות ועובדים חרוצים בעלי ידע פרקטי, רלבנטי ועכשווי, שיוכלו להשתלב בשורותיה. תואר אקדמי הוא כבר לא כרטיס הכניסה היחיד לתעשייה. בשנים האחרונות עם הביקוש העצום למקצועות ההווה והעתיד – יותר ויותר חברות מעניקות חשיבות לכישורים ולכלים שיש למועמדים להציע עבורם.

מה ההבדל בין קורסי הייטק ללימודים אקדמיים?

קורסי הייטק קצרים וממוקדים, שעוסקים בעיקר ומכינים מועמדים ישר לפעילות בשטח בהחלט עושים את העבודה. אם אתם מתלבטים במה לבחור להלן מספר נקודות למחשבה ממשך זמן הלימודים ועד אופי הלימוד.
קורסים של מקצועות נחשקים כמו דאטה אנליסט, מנתח מערכות BI או שיווק דיגיטלי נמשכים  בסביבות 400-500 שעות אקדמיות וישנם קורסים מעשיים קצרים מזה, זאת לעומת 3-4 שנות לימוד בדרך לתואר אקדמי. קורסים מקצועיים להייטק לרוב ניתן ללמוד לפי בחירה במתכונת בוקר או ערב והם נפתחים במועדים תכופים יותר במהלך השנה לעומת לימודים אקדמיים בהם התמרון מוגבל יותר בשל המועדים הקבועים של פתיחת וסיום וחופשות ספטמבר.
כדאי להכניס למשוואה גם את גודל הכיתות (אולמות עצומים ברוב המסלולים האקדמיים לעומת לימודי בוטיק אינטימיים בקורסים מקצועיים), אפשרויות לימוד מגוונות במסלולי תעודה בקורסים (למשל, לימוד בסגנון היברידי פרונטאלי או אונליין מרחוק), תנאי הקבלה הנוחים יחסית לקורס שאינם מצריכים בהכרח ממוצע ציוני בגרות גבוה או פסיכומטרי ולכן נגישים יותר למי שמוכן להשקיע ורוצה להשתלב בתחום.
כמו כן, התכנים בקורסים נבחרים בקפידה ברלבנטיות הגבוהה שלהם לעבודה בחוץ ומתעדכנים נון סטופ בעוד תארים אקדמיים רבים משלבים בין תכנים תיאורטיים למעשיים ולא תמיד ממוקדים בתחום אחד מרכזי או במקצוע ספציפי ולרוב העדכניות שלהם איטית יותר ביחס לצרכי התעשייה הדינאמיים.
לאלה אפשר להוסיף גם את האטרקטיביות באפשרות לעבוד תוך כדי הלימודים בקורס לעומת לימודים אקדמיים שפחות גמישים מבחינת שעות במיוחד בשנת הלימודים הראשונה.
שלא תטעו, קורס מקצועי הוא מעמיק ויסודי ודורש מכם הגשות ולעיתים פרויקט סיום כדי לצלוח את הקורס, אך הוא תוכנן, נערך ונכתב במטרה שיהיו לכם הכלים היעילים והעדכניים ביותר ליישום במקום העבודה בתפקיד אליו אתם לומדים. בחלק מהמסלולים יידרש גם מבחן הסמכה בינלאומי שיפתח בפניכם דלתות בארץ ובחו”ל וכמובן, שהלימודים מכינים אתכם לקראת מבדק ההסמכה.

מה כדאי ללמוד כדי להשתלב בהייטק?

לימודי קורס במכללה מוכרת בתעשייה יכולים בהחלט להכניס אתכם להייטק במיוחד אם המגייסים מחפשים מועמד שלמד התמחות ספציפית. לכן, כדאי לבחון היטב את האופציות שלכם במיוחד במקצועות הנחשקים היום.  לפניכם הכרות קצרה עם שלושה תחומים ששווים בדיקה:

דאטה אנליסט data analyst

בעידן הביג דאטה יש חשיבות רבה לניתוח הנתונים כדי להפיק מהם תובנות חשובות, שעוזרות לבסס החלטות עסקיות משמעותיות.
דאטה אנליסט משתמש במדגמים לחילוץ הנתונים החשובים, מעריך את איכות הנתונים, מכין כוחות לניתוח והצגת הנתונים, מתכנן ומתחזק מערכות נתונים ומאגרי מידע, כריית נתונים, משתמש בכלים סטטיסטיים לפירוש הנתונים, עומד על מגמות המשפיעות על העשייה הארגונית.
הוא יכול להשתלב במגוון חברות הייטק, בנקים, ייעוץ, במגזר הציבורי ועוד. הידע הנדרש ממנתח זה לרוב כולל שפות תכנות כגון SQL, פייתון, הכרות עם אורקל ועוד תכנים הנלמדים בקורס ממוקד להכשרת דאטה אנליסט. על פי מתחם השכר של Alljobs השכר הממוצע לדאטה אנליסט הוא 13,417 ₪.

שיווק דיגיטלי

 

מומחי שיווק דיגיטלי היום נדרשים בכל התעשיות והתחומים על מנת לסייע ארגונים, חברות ועסקים להתקדם במנועי חיפוש ובזירת הדיגיטל. SEO קידום אורגני במנועי חיפוש וניהול קמפיינים PPC בקורס שמשלב את כל הכלים בהכרות עם תמהיל קישורים, אופטימיזציה של מבנה ותוכן, פילוח קהלי יעד, עבודה עם תקציבים, ניתוח ביצועי מודעות מאפשר לצאת לשטח עם הידע הדרוש לעבודה כולל ביצוע מחקר מילות מפתח, בניית דפי נחיתה, הפקת דוחות והסקת מסקנות על פי נתונים.
ניתן לעבוד בגמישות רבה גם מהבית, לפתוח עסק עצמאי ולנהל לקוחות.
מנהל דיגיטל על פי אולג’ובס מרוויח בממוצע 12,375 ₪, אך הכל תלוי בתפקיד הממוקד במחלקת הדיגיטל וכן במידה ואתם עצמאים תוכלו לקחת פרויקטים ולתמחר אותם בהתאם.

 

 

מקצועני בינה עסקית

תחום הבינה העסקית (BI) משלב בין טכנולוגיה לניתוח נתונים תוך יצירת שאילתות חשובות והצגה גרפית של הנתונים על מנת לקבל החלטות נבונות ולבסס אסטרטגיה מבוססת נתונים.
קיימים מגוון קורסים שמאפשרים לעסוק בתחום הבינה העסקית כולל מפתח BI בסביבת SQL וקורסים מתקדמים למי שכבר עוסק תקופה בתחום כמו ניתוח מערכות וניהול פרויקטי BI. מומחה BI על פי מתחם השכר של אולג’ובס מרוויח בממוצע 16,824 ₪ והיד נטויה ככל שמתקדמים בתחום.

בג’ון ברייס תוכלו למצוא מגוון קורסים מקצועיים להשתלבות מהירה ועבודה בהייטק וגם קורסים למקצועניים לקידום בתחום.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...