טעויות נפוצות בלימודי הייטק

תוכן עניינים

אז מהן השגיאות הנפוצות וממה כדאי להימנע?

 • ללמוד ללא סקר שוק
  לפני שבחרתם מה ללמוד והיכן, כדאי שתקראו את “המפה”, היכנסו לאתרי דרושים בהייטק והיוועצו עם מכרים בוגרי קורס מחשבים, תבדקו מה החברות המובילות בתחום מחפשות, כמה מרוויחים בתפקידים השונים והאם דרישות הקבלה מתאימות לאופי, לנטיות המקצועיות ולעניין שלכם.
  זכרו שיש הרבה מאוד מקצועות בהייטק ולא תוכלו ללמוד את כולם בבת אחת. ההתמקצעות כאן היא קריטית ולכן, מידע מקדים על מקצועות פופולריים ומתאימים עבורכם יסייע לכם בבחירה מושכלת.

 

 • לבחור במוסד לימודים אקראי
  המקום בו תלמדו לימודי הייטק ישפיע מאוד על הידע שלכם ועל עתידכם וזו הסיבה שכדאי לגשת ליום פתוח, לקבוע פגישת הכרות עם יועצי הלימודים של המוסד, לבחון את רמתו והמוניטין שיש לו בשוק, לקרוא היטב את הסילבוסים, לבדוק איזו תעודה תקבלו בסיום הקורס, מי הם המרצים של הקורסים וכולי.
  אל תבחרו מוסד לימודים רק כי הוא אטרקטיבי יותר במחיר או כי חברים שלכם למדו שם או כי מדובר במוסד הלימוד הקרוב ביותר לביתכם. בחרו מוסד לימודים המתמחה במקצועות ההייטק שנחשב למוביל בתחומו ושיקנה לכם את ההכשרה האיכותית והמקצועית ביותר.
  כמו כן, בדקו מה הם מבחני הכניסה, התנאים או ההתאמה הנדרשת לקורס הנבחר – יתכן שתגלו שאתם לא עומדים בקריטריונים במקרה זה, יש לבדוק איזה מסלולים של מקצועות ההייטק כן יתאימו לכם. עולם ההייטק מגוון מאוד ומציע אופציות רבות ולכן, בוודאי תוכלו לאתר מסלול שתפור עליכם.

 

 • נשמע טוב בתיאוריה, לא פרקטי בכלל
  יש הרבה מאוד מסלולים שנשמעים אטרקטיביים על הנייר, הם מתעתדים להיות מסלולי הכשרה יוקרתיים שמכינים אתכם לשוק העבודה, אך אם תעמיקו בסילבוס תגלו שהרקע התיאורטי שניתן לכם בקורס אינו רלוונטי לצרכי התעשייה ואינו מעשי כלל. בהייטק יש חשיבות רבה לפרקטיקום, ולכן חשוב מאוד שתבחרו קורס ממוקד שמכווין אתכם לעבודה בתחום.

 

 • ללמוד ולעבוד בלי להשקיע
  רבים רוצים ליהנות משני העולמות – לימודים ועבודה במקביל, אם אתם מתכוונים לשלב בין פרנסה ללימודים, חשוב מאוד שתבחרו מראש תוכנית לימודים גמישה המיועדת לאנשים עובדים מאשר תשתלבו בתוכנית לימודים רגילה ותקרסו עוד לפני סוף הסמסטר.
  למרבה השמחה, יש מספיק מסלולי לימוד גמישים המיועדים לאנשים עובדים, קורסי ערב ועוד שיאפשרו לכם לעבוד וללמוד במקביל ולהצליח בשני התחומים בלי שאחד יבוא על חשבון השני.

 

 • לא להגיע לשיעורים ולקוות לטוב
  אומנם שילמתם על הקורס אך בזה לא קניתם תעודה, אם לא תגיעו לשיעורים ותעמדו במטלות ובמשימות של הקורס לא תצליחו בתחום. לא מדובר כאן בענף שבוחר אנשים רק על סמך התעודה שהם מציגים אלא על פי רמת הידע שלהם ובראיונות עבודה תעמדו בפני שאלות מקצועיות ותבדקו על סמך רמת הידע שלכם ולכן, נוכחות בשיעורים והגשת המטלות היא קריטית להמשך.

 

 • לעשות את הקורס בלי מבחן ההסמכה
  אם התחלתם כבר בתהליך של לימודי הייטק בקורס שמכין אתכם למבחן הסמכה, חשוב מאוד שתתאמצו ותיגשו בסיום הקורס למבחן ההסמכה כי הוא יעניק לכם את האסמכתא המבוקשת והנדרשת בחברות הייטק שונות. כמו כן, אם יש לקורס פרויקט סיום, חשוב מאוד שתגישו אותו – ההגשה חשובה לסיום הקורס אך גם מאפשרת לכם לבדוק את עצמכם, אם אתם באמת בקיאים בחומר.

 

 • לסיים קורס בלי לחפש עבודה בתחום
  אם הכוונה שלכם היא באמת להשתלב בעולם ההייטק בתחום בו למדתם, אל תדחו את מועד הגשת המועמדות לראיונות עבודה. ראשית, חשוב שתוודאו כי במוסד הלימודים אותו בחרתם ניתן שירות של הכוונה והשמה שיוכל לסייע לכם במציאת עבודה ושנית, מעסיקים מחפשים מסיימי קורס שיש להם את הידע הרלוונטי והעדכני ביותר ולכן, דחייה של תחילת העסקה עלולה לעכב את השתלבותכם בתחום.

 

קורס מחשבים מהווה את עמוד התווך להיפתחות בעולם ההייטק והוא הבסיס להצלחה במקצוע.

מתלבטים מה כדאי ללמוד? היכנסו

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...