רוצים להשתלב בהייטק? הכירו את שלושת התפקידים הנדרשים היום בתחום ה-IT

תוכן עניינים

האקזיטים הנוצצים, התנאים המפנקים, ההזדמנות להיות חלק ממהפכה טכנולוגית. עבודה בהייטק על כל המשתמע מכך קורצת לרבים ובצדק.
עובדי ההייטק הם נושאי הבשורה של העידן החדש והם מתוגמלים בהתאם ונהנים גם ממשרות מאתגרות ומעניינות וביקוש רב שמאפשר להם לשלוט בעתיד המקצועי שלהם. היכן לעבוד, במה לעבוד, לאן להתפתח.
אבל מאיפה מתחילים ואיך נכנסים מלכתחילה לזירת ההייטק? עולם ה-
IT מציג אפשרויות מסקרנות לתפקידים מהם אפשר להגיע רחוק בהייטק. לינוקס, help desk, רשתות. לפניכם כל מה שחשוב לדעת על המקפצה שלכם לקריירה טכנולוגית:

מומחי תמיכה – מחפשים אתכם

העובדים או הלקוחות מתקשים להתחבר למערכת? התרחשה בעיה טכנית בחומרה או בתוכנה? מומחי help desk נכנסים לפעולה. מדובר בג’וב שמשלב בין שירות לסיוע טכני ומתבסס על הידע המקצועי של התומכים, כך שיוכלו לתדרך, ליישם ולתחזק מערכות שונות.
אופי העבודה משתנה לארגון לארגון לפי הגדרות התפקיד, כשברוב המקרים מומחי
help desk אחראים על זיהוי ופתרון בעיות IT, אחראים על מחשבים, מדפסות, ציוד היקפי, ביצוע שדרוגים ועדכונים, חידוש רישיונות. הם נדרשים להבנה גם באבטחת מידע וליווי הלקוח בתהליך פתרון הבעיות.
התפקיד יכול להיות במתן תמיכה פרונטאלית, טלפונית או מרחוק והעבודה מצריכה סבלנות, חשיבה יצירתית, כושר אבחון גבוה, שליטה טובה בשפה האנגלית.
האחריות כוללת, בין היתר, מענה לשאילתות, השתלטות על מחשבים מרחוק לצורך פתרון בעיות, מתן סיוע טכני באספקה, תחזוקה והגדרה, הכשרת משתמשים, כתיבת מדריכים טכניים ותוך כדי תפקיד לומדים ומכירים טכנולוגיות חדשות וזה תפקיד שניתן לצמוח ממנו לתפקידים רבים בעולם ה-
IT.   

מקצועני לינוקס – בואו להיות חלק מנבחרת ה-DEVOPS

הפופולאריות המתמשכת של לינוקס הזמינה להורדה וחופשי לשימוש מושכת רבים שמעוניינים לשלוט בלינוקס על מנת לבצע התאמות למערכת ההפעלה, לפתח יישומים על בסיס לינוקס ולהיות חיוניים בפרויקטים שונים על בסיס לינוקס. מפעילי מערכות LINUX בעלי ידע בעולמות של תקשורת נתונים. הם בעלי מומחיות בתפעול המערכת, קנפוגים, לרוב כחלק מצוות DEVOPS.
התפקיד הוא טכני ודורש התמקצעות בפיתוח בלינוקס ותחזוקה של לינוקס, פתרונות הקשורים לניהול המערכת, איתור תקלות, ניטור ביצועים, הטמעת שדרוגים, ביצוע תיקונים, פיתוח אסטרטגיות שקשורות לתהליכי אוטומציה וכדומה.
נדרש ידע מעמיק בלינוקס, תהליכי פריסה,  ניהול ותחזוקת שרתים בסביבת לינוקס, הבנה של רשתות
LAN ו-WAN התקנה, הגדרה ותחזוקה, פתרון טכני ועוד.

להתמקצע בתחום הרשתות ולהגיע רחוק

בעידן הרשתות נדרשים מנהלי רשתות, אנשי סיסטם, שיהיו אחראים לטיפול בתשתיות מחשוב כמו שרתים, רשת תקשורת, מערכות ניהול משתמשים, מערכות אחסון וגיבוי.
מנהל רשת עוסק בהתקנת מחשבים, ציוד היקפי, בעל הבנה וידע בשרתים שונים כולל שרתים וירטואליים.
התפקיד כולל התקנה והגדרה של רשתות ומערכות מחשבים, זיהוי ופתרון בעיות ברשתות ובמערכות, הכרות עם חומות אש, מתודולוגיות גיבוי ושחזור, הבנת פרוטוקולי רשת, הרכבת מערכות חדשות, ניטור רשתות מחשבים וכל שנדרש לתפעול וניהול רשת יעילה. התפקיד משלב בין כישורים טכניים בתחום ה-
IT ובין כישורים בין אישיים, תשומת לב לפרטים.
מנהלי רשתות תמיד בעניינים: מכירים פיתוחים בתחום החומרה ויישומים חדשים, עדכונים שנדרשים, אבטחת רשת וקישוריות, הם עם יד על הדופק במעקב אחר ביצועי הרשת מפיקת תפוקה וכדומה ואחראים בארגונים רבים גם על הגדרת מדיניות ונהלים שקשורים לרשתות.
בתחום הרשתות אפשר להתחיל
כחלק מצוות תשתיות ה IT, להיות אחראים על תחזוקה שוטפת וטיפול בתקלות בארגון או אצל לקוחות, תחזוקה של מערכות שרתים ותחנות קצה ולהתקדם בהמשך להקמה של סביבות פיתוח, תפעול של סביבות וירטואליות, הובלה של פתרונות בעולמות הסיסטם וכדומה.

הדרך להשתלבות מהירה בתעשיית ההייטק במקצועות ה-IT היא לעבור הכשרה מקצועית שתקנה לכם את הידע, הכלים והמיומנות הנדרשת להצלחה.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...