מושגים מרכזיים בתחום הפיתוח ובניית האתרים

תוכן עניינים

עולם בניית האתרים שהוא מאוד רלוונטי ומתפתח כל הזמן מהיום שהאינטרנט נכנס לחיינו, ומי שהתחום מעניין אותו חייב להכיר את המושגים הבאים.

  •  קוד פתוח

שפות תכנות בקוד פתוח מאפשרות למעשה לכל מי שרוצה לערוך שינויים ולהפיץ את השפה וכך מאפשרות גמישות גבוהה יותר בתכנות. JAVA לדוגמא היא שפת קוד פתוח.

  • HTML קיצור של Hypertext Markup Language

זוהי שפת סימון תגיות ועיצוב דפי אינטרנט ותוכן לתצוגה המובילה היום באינטרנט. היא מאפשרת לעצב תוכן במהירות רבה ומתאימה לכל סוגי המחשבים והדפדפנים.
שפה זו מאפשרת ליצור קטעים, כותרות, קישורים, הטמעת תמונות ווידאו עבור דפי אינטרנט ויישומית דרך תגים ותכונות במבנה קוד פשוט.

  •   XML

זהו תקן המייצג שפת סימון מורחבת לייצוג נתונים במחשב המסייע בהחלפת נתונים בין מערכות שונות שפועלות על גבי תשתיות שונות. תגי XML מזהים את הנתונים המשמשים לאחסון וארגון הנתונים, והוא פופולארי בשל היכולת ליצור תגים בהתאמה אישית ולאחסן את הנתונים בלי קשר לאופן הצגתם. והוא גם תקן ציבורי כך שהוא זמין כקוד פתוח.

  •  CSS – Cascading Style Sheets

ascading Style Sheets או בעברית גליונות סגנון מדורגים אשר באמצעותם ניתן להחיל כללי עיצוב על דף HTML או XML בבניית אתרי אינטרנט, זאת על מנת להפריד בין תוכן ומבנה דפי האינטרנט ובין העיצוב שלהם. להפרדה זו יתרונות רבים דוגמת קוד נקי יותר, התאמה אישית בתצוגה למשתמש ולפי גודל המסך והרזולוציה.

שפת תכנות מונחית עצמים בקוד פתוח בין הנפוצות היום המאפשרת גמישות רבה בעת הפיתוח לצד שרת ולצד לקוח. ניתן לפתח תוך שימוש בה באמצעותה לתחומים רבים כמו מובייל ומערכות מידע.
זו שפה דינאמית, חינמית הניתנת להרחבות והיא נחשבת קלה וידידותית יחסית ללימוד, וכוללת ניהול זיכרון אוטומטי. ומבחינת ביצועים, היא רצה מהר במיוחד ומתאימה לפיתוח יישומים פשוטים ומערכות מורכבות. קיימת קהילת JAVA גדולה ותומכת שמסייעת בפיתוח השפה ותמיכה למתכנתים.

זוהי שפת תכנות דינאמית מונחית עצמים המשולבת במרבית אתרי האינטרנט כיום. השפה מאפשרת ליצור תוכן דינאמי ולשלוט במולטימדיה כמו למשל, הנפשת תמונות או להעלות מפה אינטראקטיבית.

  • PHP

שפת תסריט לשרת בקוד פתוח חינמית שיכולה לרוץ על מבחר פלטפורמות כמו יוניקס, לינוקס, ווינדוז ועוד. היא מתאימה לפיתוח אתרים סטטיים ודינאמיים והיתה בין השפות הראשונות בה השתמשו לפיתוח אתרים דינאמיים ונחשבת שפה פשוטה ללימוד ויישום.

פלטפורמת קוד פתוח חינמית למגוון יישומים המתאימה לווינדוז, אנדרואיד, שרתים, לינוקס ועוד. דוט NET מתאים עבור אתרי אינטרנט, שרתים ואפליקציות ומתאים הן לפיתוח לצד לקוח והן לפיתוח לצד שרת. רבים שלומדים פיתוח דוט נט מתקדמים לתחום ה-FULL STACK.

שפת תכנות דינאמית מונחית עצמים ונחשבת אטרקטיבית במיוחד לפיתוח יישומים מהיר, כי היא מאוד אינטואיטיבית. התחביר שלה קל ופשוט ללמידה והיא תומכת במגוון מודולים ומתאימה לכל הפלטפורמות הגדולות. המאפיין הבולט בתחביר השפה הוא השימוש בהזחה להגדרת בלוקים של קוד.

  • VBScript

שפת תסריט מבית היוצר של מיקרוסופט המבוססת על Visual Basic ומשתמשים בה בעיקר לפיתוח בסביבות פיתוח של מיקרוסופט.  VBScript פופולארית היום בהיותה שפת התסריט העיקרית עבור (Quick Test Professional (QTP, כלי בדיקה אוטומטי.

  • צד לקוח וצד שרת

פעמים רבות תגלו שיש תכנות ופיתוח לצד לקוח ויש פיתוח ותכנות לצד שרת, כאשר לרוב מדובר בשתי התמחויות שונות, אך היום יש גם מתכנתי פול סטאק שיודעים לתכנת הן לצד שרת והן לצד לקוח. הכוונה בצד לקוח הוא המחשב של הלקוח שמקבל את המידע שהגיע למעשה מהשרת ומציג אותו, כמו למשל, דרך הדפדפן. צד שרת מתייחס לפעולות המבוצעות על ידי השרת במערכת שרת-לקוח. תכנות צד שרת אפשרי במגוון שפות כמו PHP ותכנות צד לקוח אפשרי בשפות כמו JAVASCRIPT. בוודאי תשמעו בהקשר של צד שרת גם על ASP – טכנולוגיית צד שרת מבית היוצר של מיקרוסופט והיא מאפשרת הצגת תוכן דינאמי בדפי אינטרנט.

בבואכם לבחור קורסי פיתוח ותכנות בדקו מהם תנאי הסף, מה כוללת תוכנית הלימודים והאם היא מקיפה ומעמיקה ואכן תקנה לכם את הידע והכלים שיעזרו לכם להתחיל לעבוד בתחום מיד עם סיום לימודיכם.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...