הסבה מקצועית לאחר פרישה מהצבא מה חשוב לדעת

תוכן עניינים

פרשתם מהצבא ואתם מחפשים כיוון אחר? זה הזמן להמציא את עצמכם מחדש. כעת עומדים לרשותכם התנאים האופטימאליים לעשות זאת: פנסיה צבאית נוחה המהווה הכנסת בסיס, זמן פנוי בשפע, הילדים כבר גדולים וניתנת לכם הזדמנות להתפתחות מקצועית מעניינת. אז מה דעתכם לבצע הסבה מקצועית ולהשיק קריירה חדשה בסבב ב’ בחייכם? לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצאת לדרך חדשה.

הרקע הצבאי כמקפצה לאזרחות

הידע שרכשתם וצברתם בצבא יכול להוות נקודת מוצא מצוינת לתפקידים באזרחות. כך למשל, ידע במחשבים או באבטחת מידע מעניקים לכם נתוני פתיחה מעולים ואת ההבנה הנדרשת מתפקידים דומים בחברות ציבוריות ופרטיות. אם עברתם קורס מסוים במהלך השירות הצבאי שפתח בפניכם צוהר לעולם חדש ומסקרן כמו בדיקות QA וכדומה.
תוכלו להתייחס לקורס הזה כאל טעימה מהדברים שתוכלו לעשות על בסיס יומיומי בשלב מאוחר יותר. מעסיקים מעריכים גם תכונות ומאפיינים של אנשי צבא לשעבר – סדר, דיוק, משמעת עצמית. את כל אלה ניתן ומומלץ להבליט בקורות החיים ובראיונות עבודה. יתכן שתרצו להשתמש בידע הצבאי שלכם כרקע לקורס הסבה מקצועית היות וחסרה לכם התעודה בתחום לצורך עבודה באזרחות.

 

עושים שינוי

לפעמים ההפך הוא הנכון. כלומר, אחרי שנים בשירות בו עבדתם בפעולות מבצעיות, בתנאי שטח, עבודה פיזית מאומצת או באוויר הפתוח, אולי תרצו לעבור לעבודה בחלל ממוזג, מול מחשב. תעשיית ההייטק פותחת שעריה בפני אנשים בגילאים שונים. מה שחשוב הוא הידע הטכנולוגי העדכני והמוטיבציה שלכם.
קיימים יתרונות רבים לאנשים באמצע החיים בעבודה בהייטק – יש לכם את הכישורים והזמן להשקיע לפעמים יותר מחבר’ה צעירים יותר וכמובן, ניסיון חיים שצברתם במהלך השירות. תוכלו לעבור הכוונה מקצועית או לגשת לייעוץ מקצועי ולבדוק מה מעניין אתכם ללמוד – שיווק דיגיטלי, עיצוב גרפי, ניהול רשתות – אינספור אופציות וכל אופציה טומנת בחובה עולם תוכן חדש ומסקרן. תוכלו לבדוק מה מבוקש היום בשוק, כמה מרוויחים בכל ג’וב, מה נדרש מבחינת כישורים, איזה יתרון תחרותי יהיה לכם ביחס למתמודדים אחרים. לפעמים משתלם לשלב מספר קורסי הסבה מקצועית ביחד על מנת להפיק את המיטב ולפתוח דלתות לעבודות מסוגים שונים בתעשיית ההייטק.

 

הסבה תוך כדי תנועה

הבחירה בהסבה מקצועית לא מחייבת אתכם לעצור כעת את החיים ולהתמסר רק ללימודים. תוכלו לבצע את ההסבה לפני הפרישה או תוך כדי תהליך הפרישה או לאחר הפרישה כשאתם משלבים את ההסבה עם עיסוקים נוספים, על מנת לבצע מעבר הדרגתי לעולם האזרחות. קיימים קורסים בשעות נוחות שמאפשרות לכם לשלב עבודה ועוד עיסוקים יחד עם הלימודים.

 

בררו מה מגיע לכם

בחרו מוסד לימודים בעל מוניטין בתעשיית ההייטק, כדי שהתעודה באמת תשמש אתכם בהמשך. כמו כן, בדקו מה מגיע לכם מבחינת זכויות של אנשי צבא לשעבר ופורשי צבא. במוסדות לימוד רבים תיהנו ממסלולי לימוד מיוחדים או מהנחות בלעדיות ליוצאי צבא שיאפשרו לכם לממן את הקורס בעלויות משתלמות במיוחד.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...