page up
envelopeלהשארת פרטים

מנהלי רשת נדרשים כיום למגוון כישורים והכרות רחבה ומעמיקה עם הפלטפורמות הטכנולוגיות המובילות ממערכת הפעלה Windows 10 דרך תשתית הענן הפופולארית Amazon Web Services ועד יכולת יישום של Check Point Security Administration ככלי מוביל לאבטחת מידע. אז מי הם מנהלי רשת, לאיזה כישורים ואסמכות הם זקוקים כדי להתקדם בתחום וכיצד חברת CISCO קשורה לעניין?

מנהלי רשת – מה הם עושים?

ניהול רשתות תקשורת הוא תחום דינאמי ומאתגר בעיקר בשל החידושים הרבים וריבוי המערכות. מנהלי רשת מהווים פונקציה חיונית בארגון כשמצופה מהם להציג ידע עדכני בכל הנוגע להתקנת המערכות השונות וכן לתחזוקתם השוטפת כולל תיקון ושדרוג בהתאם לצורך וניטורן במטרה לשפר ביצועים. בין היתר, כולל התפקיד, ניטור תעבורת שרת, שמירת חשבונות משתמשים והרשאות גישה למערכות, עדכוני רשת, יישומים של תוכנות אבטחה, ביצוע גיבויים ובדיקות. מצד אחד, מדובר בג'וב תפעולי ומצד שני, בארגונים סומכים על מנהלי רשת שיכירו את ההתפתחות הטכנולוגיות, יחקרו שדרוגים של חומרה ותוכנה ויסייעו גם בתכנון פרויקטים שונים שקשורים לרשתות התקשורת ועיבוד נתונים.

מה לומדים בניהול רשתות?

חשוב מאוד לחפש קורס מקצועי של ניהול רשתות תקשורת עם התמחות בתשתיות ענן, כיוון שהשימוש בתשתיות ענן חיוני היום כמעל לכל ארגון. בקורס המכשיר מנהלי רשת או מנהלי מערכות, לומדים שימוש מעמיק במגוון מערכות הפעלה של שרתים ונקודות קצה, יסודות הרשת, תהליכי וירטואליזציה, אחסון נתונים ועוד. הדגש הוא על ידיעה של מערכות הפעלה כמו לינוקס ווינדוז וכן תשתיות ענן נפוצות של אמאזון ושל מייקרוסופט וכן על מודול אבטחת מידע ממוקד בפתרונות של חברת צ'ק פוינט המובילה בשוק לשרתי firewall. אחת הדרכים להשתלבות כיום בתחום המרתק של ניהול ותכנון רשתות תקשורת היא באמצעות לימודי תקשורת נתונים – קורס CCNA. מדובר בראשי התיבות של Cisco Certified Network Associate . ענקית התקשורת האמריקאית מציעה הסמכה טכנולוגית נחשקת לניהול רשתות Cisco שהיא דרגה אחת מעל טכנאי רשת (CCENT) ובדיוק מתחת - CCNP (Professional רשת מוסמך סיסקו). הסמכת CCNA היוקרתית מתמקדת בכישורים הדרושים לעבודת בסביבת ענן, כולל רשתות תקשורת מקומיות אלחוטיות (WLAN) והיא למעשה מצביעה על כך שמי שמחזיק באסמכה זו הינו בעל יכולת לנהל ולפתור בעיות ברשתות ארגוניות. לדוגמא LAN / WAN, שירותי רשת, פרוטוקולים ניתוב (RIP, EIGRP, OSPF) ועוד. כדי לקבל את ההסמכה יש לעבור בחינה ולכן חשוב ללמוד קורס שמעניק את הידע המבוקש לבחינה זו ולאחריה, לניהול רשתות של סיסקו הנפוצות בארגונים מקומיים ובינלאומיים.
בסיום הקורס ניתן להשתלב בחברות המחפשות מנהלי רשתות או להמשיך ללימודים והתמחויות של ניתוח מערכות מחשב, ניהול מסדי נתונים, אנליסטים של אבטחת מידע ומפתחי תוכנה

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
CCNP Routing and Switching

150 שעות אקדמאיות

התפתחותה העצומה של רשת האינטרנט כרשת תקשורת גלובלית והשקעת המשאבים העצומה כחלק ממגמה כלל עולמית בתשתיות האינטרנט, שוק התקשורת הלוויני, השוק הסלולארי, ...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.