הקורס שמתאים לי

תוכן עניינים

בין אם השתחררתם לא מזמן מהצבא או אתם מחפשים לבצע הסבה מקצועית, חשוב שתשקיעו בתהליך של בחירת קורסים מקצועיים, שיקדמו אתכם לעבר עתיד מקצועי מוצלח.
זירת ההייטק מתפתחת בקצב מסחרר בעקבות החידושים הטכנולוגיים ומציעה אינספור הזדמנויות לקריירה מעניינת ותוכלו לגשת להכשרה הנדרשת לעבודה בתחום.
מתלבטים במה לבחור? לפניכם מספר שיקולים חשובים בבחירת קורסים מקצועיים. תחקיר מקדים יאפשר לכם לבצע בחירה מושכלת

פאזה בחיים – איפה אתם עומדים כיום והיכן תרצו להיות בעתיד?

המקום בו אתם נמצאים עכשיו בחיים רלבנטי בהחלט לבחירת הקורס הן מבחינת השילוב של הקורס בשגרה היומיומית והן סוג המקצוע בו תרצו לעסוק. אם אתם אחרי צבא ועוד אין לכם הכשרה ספציפית, יתכן שתבחרו בקורס מקיף במיוחד שמכשיר למקצוע אשר יהווה עבורכם מקפצה להייטק – פול טיים ג’וב עד שתחליטו מה הלאה.
אם אתם דווקא מחפשים עבודה גמישה, שתאפשר לכם לבלות יותר זמן עם הילדים, כדאי לשקול קורס שמכשיר למקצוע שיאפשר עבודה מהבית או עבודה בתנאים נוחים יותר ואף השלמת הכנסה. כמו למשל,  קורס קידום אתרים. קורס
SEO מעניק את הכלים כיצד לקדם אתרי אינטרנט במנועי החיפוש וכלים בשיווק דיגיטלי מאופטימיזציה של תוכן ומבנה ועד בניית אסטרטגיית קישורים. בוגרים רבים של הקורס בוחרים לעבוד מהבית או לעבוד בתחום במקביל לעבודה קיימת.
טיפ: בדקו האם הקורס מתקיים ביום או בערב, יום או יומיים בשבוע וכיצד תוכלו לשלב את הלימודים בחיים.

ידע טכני קודם – להתחיל מחדש או להשתכלל במקצוע הנוכחי?

אין ספק שיש הבדל בין קורסים מקצועיים שדורשים ידע טכני קודם לקורסים שמאפשרים לכם להתחיל מחדש, ללא רקע או ניסיון. אם אתם מחפשים הסבה מקצועית או הכשרה ללא רקע בחרו מקצוע בו המעסיקים מוכנים להמר גם על בוגרים טריים ואם אתם כבר עובדים בתחום אבל מעוניינים להתפתח חפשו קורס שיאפשר לכם להתקדם במקום העבודה ואף להרוויח יותר.
לדוגמא, קורס QA המכשיר בודקי תוכנה הוא קורס אידיאלי למי שאין ידע טכני בתחום המחשבים ורוצה לפלס את הדרך ישירות לעולם ההייטק. הוא מלמד כיצד לבצע בדיקות כולל שימוש בכלים מסורתיים ואוטומציה, SQL ועוד ומעבר לידע בסיסי באנגלית והכרת האינטרנט ומערכת הפעלה windows ברמת משתמש אין דרישות קדם כתנאי קבלה לקורס.
ההכשרה מהווה מקפצה מצוינת לתפקידים שונים במגוון חברות שמפתחות תוכנות, אפליקציות ומוצרים טכנולוגיים המחפשות בודקי תוכנה לא בהכרח עם ניסיון קודם ולפעמים אפילו להפך – בוגרים שמצוידים בידע העדכני ביותר שמעוניינים להשקיע על מנת להצליח.
לעומת זאת, יש קורסים מקצועיים המיועדים למי שכבר עוסק בענף מסוים ורוצה להרחיב את הידע המקצועי, למשל בתוכנות מסוימות וחידושים בתעשייה או להתפתח לתחומים מקבילים הדורשים ידע טכני קודם ואפילו שנות ניסיון ועבודה בתחום. כמו למשל, קורס ייעודי ל-
POWER BI בתחום הבינה העסקית ועוד.

התאמה אישית – מאיזו בחינה תרצו לממש את עצמכם?

לפני בחירה בקורס מקצועי שאלו את עצמכם: מה בעצם אתם אוהבים לעשות, מהן היכולות הטבעיות שלכם, מיומנויות וכישורים שמלווים אתכם בחיי היום יום ובאים לידי ביטוי בתהליך העבודה.
למשל, אנשים המצטיינים בכושר אנליטי, אבחנה חדה והתמדה יבחרו קורסים שמכשירים לתפקידים אנליטיים כמו
data analyst. הכשרת אנשי מקצוע המעבדים נתונים ומפיקים על סמך הנתונים תובנות חיוניות לגיבוש אסטרטגיה עסקית.
זהו תפקיד שמחייב ראייה מערכתית רחבה יחד עם הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר ומשלב בין יכולת תחקיר לפלטפורמות טכנולוגיות ומתאים מאוד למי שאוהב לבחון דברים לעומק. אנשים בעלי אופי יצירתי אולי יעדיפו קורסים מקצועיים כמו עיצוב גרפי המאפשרים להם ליצור באמצעות תוכנות גרפיות ולהשתלב בתחום יצירתי במיוחד שעובר בשנים האחרונות טרנספורמציה דיגיטלית ולכן, משלב בין חשיבה יצירתית וכישורים אומנותיים לאמצעים טכנולוגיים.

אופק מקצועי – לאן אתם מכוונים את עצמכם?

השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני בחירת הקורס הוא להבין היכן אתם רוצים לראות את עצמכם בעוד כמה שנים. יש מי שמחפש קורסים לכאן ועכשיו בעוד אחרים חושבים על הצעד הבא. כך למשל, לימודי JAVA מאפשרים חופש יצירתי ומעניקים למשתמשים אופציות רבות לפיתוח כמעט בכל תחום בין אם באינטרנט של דברים או לפיתוח אפליקציות ויישומי אינטרנט שונים, הן לצד לקוח והן לצד שרת וניתן להתקדם מלימודי תכנות ב-JAVA לתפקידי פיתוח בכירים. רגע לפני שהחלטתם לבחור בלימוד JAVA מומלץ לשוחח עםהבוגרים ולבחון את תוכנית הלימודים, אם היא מעניקה ידע מקיף בתחום, מה השכר המקובל ועוד .

רוצים לדעת מה כדאי לכם ללמוד? לחצו כאן!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...