למה אתם צריכים BI בעסק שלכם?

תוכן עניינים

כלי BI משמשים לשאיבת נתונים ממגוון מקורות מידע, תוך מקסום הזמן והמשאבים העומדים לרשות הארגון ועיצוב מהלכים לפעילות עסקית יעילה יותר המבוססת על נתונים מאומתים ומדויקים.
החלטות עסקיות מבוססות מתורגמות בפועל לביצועים והישגים טובים יותר תוך הבנת הצרכים הייחודיים של קהל היעד, אלטרנטיבות למה שמציעים המתחרים בשוק, שכלול מנגנון הפעילות וקיצור תהליכים בארגון עצמו וכמובן הגדלת הכנסות והרווחים בתדירות גבוהה יותר. הגיע הזמן שתשלבו פלטפורמות BI בארגון שלכם ותיהנו מתוצאות מכל הבחינות.

רלבנטי בכל תחום ולמגוון מטרות

ניתוח BI רלבנטי בכל תחום, בכל ענף ותעשייה ומשתמשים בבינה העסקית במגוון נושאים בין אם לצורך מודיעין עסקי, בייעול של תהליכי תפעול או שכלול תהליכי שירות לקוחות ושיפור חווית לקוח, הפחתת עלויות לוגיסטיות, הגדלת המכירות, מעקב אחר מלאים, החזר השקעה, גיבוש תכנית שיווק, מעקב אחר נתונים פיננסיים לצורך בניית תקציב, ניהול צוותים ועוד.
פתרונות
BI נכנסים לפעולה בנסיבות שונות – כאשר רוצים לזהות דפוסים בשוק  או מתמודדים עם נתונים אקטואליים בהיקף רחב בפרויקטים מורכבים.
באמצעות פלטפורמות
BI ניתן לזהות מגמות בשווקים ולא לפספס אף הזדמנות. למשל, הזדמנות להשקעה או למכירה, זיהוי תבנית של לקוחות נוטשים וכך ניתנת לארגון ועובדיו האפשרות לספק שירות טוב ואישי יותר לכל אחד מהלקוחות. הפקת הנתונים עוזרת מצד אחד, בהפחתת סיכונים ומצד שני, בהתמודדות עם אתגרים עסקיים.

מידיות היא שם המשחק

הדיווחים במערכות הבינה העסקית מתקבלים באופן מידי ובעידן התזזיתי הנוכחי ובמציאות העסקית הדינאמית תגובה בזמן אמת יכולה לעשות הבדל משמעותי בהצלחה עסקית. המיידיות מסייעת גם בניצול נכון של הזמן. לדוגמא, נציגי שירות ומכירות שמושכים נתונים כבר בשיחה עם הלקוח וחוסכים זמן המתנה. כל שצריך זה לשלוף את הנתונים ולטפל בשטח וכך הפרודקטיביות עולה.

בינה עסקית בהתאמה אישית

הגדולה של שימוש במערכות BI הוא בהתאמה האישית לפי צרכי הארגון, כאשר ניתן לעצב את המערכות עם מפתחי BI שסיימו קורס BI באפיון, תכנון ותפעול המערכת כך שתשאב את הנתונים הרלבנטיים ותפיק תצוגה חזותית על פי הצרכים הספציפיים של הארגון. ניתן גם ליהנות מכל השלבים של כריית נתונים מאיסוף דרך אחסון וארגון הנתונים ועד הצגה וניתוח וכן לממשק בין מערכת BI למערכת ה-CRM של הארגון. האוטומציה חוסכת זמן, כסף ומשאבים נוספים.

הגודל לא קובע

הסברה הרווחת היא ש-BI קריטית רק לארגוני ענק וזוהי טעות נפוצה, כי גם עסקים קטנים מפיקים את המיטב מכלי בינה עסקית. למעשה, עסקים קטנים חסרים את המשאבים שיש לארגונים גדולים וכלי BI מאפשרים להם למקסם את המשאבים המועטים העומדים לרשותם.

הדמיה אפקטיבית להחלטות עסקיות חכמות

תהליך הפרשנות הופך לפשוט יותר מתמיד. אחד היתרונות של השימוש בפלטפורמות BI מתקדמות נוגע בהדמיית נתונים והפשטת תהליך הניתוח והסקת המסקנות.
אם בעבר רק אנליסטים הבינו את המשמעות של הניתוחים ונדרשו להנגיש את המידע בדרך שמקבלי ההחלטות יוכלו לעבד במהירות, הרי שכיום אפשר לבצע ויזואליזציה פשוטה בשלל פורמטים חזותיים ולהפיק בצורה אינטואיטיבית יותר פרשנות בדרך מהירה יותר. המערכות משתמשות בתרשימים, גרפים, אנימציות, אינפוגרפיקה ואפילו סרטונים ועוד אמצעים חזותיים להעברת המידע. באמצעות הפקת דוחות אלה, ניתן לאבחן שגיאות בחיובים, זיהוי הביצועים הטובים ביותר וכדומה. התצוגה המתקבלת היא הוליסטית כיוון שהיא מסונכרנת עם מגוון מאגרי נתונים והמערכות של הארגון והפרספקטיבה היא רחבה ומקיפה. ניתן לראות את התמונה המלאה וכך להבין את האפקט של כל מהלך ולשפר את הצמיחה העסקית.

אסטרטגיה ניהולית חכמה יותר

בזכות BI הארגון יכול לקחת שליטה על הפעילות – ולהגביר מעורבות בתהליכים חיוניים – לתכנן את המהלכים הבאים, לפקח על ההתנהלות במספר חזיתות, להיות מחובר למה שקורה בפנים ובחוץ, להגיב במהירות ולהתייעל בתבונה. בינה עסקית יעילה בבניית אסטרטגיה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך כאשר ניתן ליצור החזיית נתונים ולהסתמך עליהם בפעילות עסקית בהווה ובעתיד.

עולם הבינה העסקית מספק היום פתרונות טכנולוגיים להפקת תובנות שמסייעות לכל ארגון לצעוד קדימה. ניתוח מתקדם של נתונים זמינים שהופכים בפועל לביצועים ולהצלחות.
בעידן הנוכחי כבר לא צריך להסתמך על ניחושים או אינטואיציה ואפשר בהחלט להבין את המתרחש על פי תרשימים מתקדמים ולהפיק מסקנות בזמן אמת.
קורס
BI מתאים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום וגם למקבלי החלטות המעוניינים להניע מהלכים בארגון ורוצים לדעת כיצד להשתמש בדרכים יעילות יותר בכלי ה- BI העומדים לרשותם

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...