מהו Windows PowerShell ?

תוכן עניינים

במרתון היומיומי הצפוף של מנהלי תשתיות, אוטומטיזציה היא קריטית להצלחה ולייעול המשימות. סביבת העבודה של חברת מיקרוסופט Windows PowerShell מסייעת באוטומציה של משימות בפלטפורמות שונות, מכילה ממשק שורת פקודה ושפת Script, הסביבה המקורית פותחה בסביבת NET. ועברה הסבה לסביבת NET Core. על מנת לאפשר תמיכה במערכות הפעלה שונות.
Windows PowerShell מבוססת קוד פתוח, מותקנת מראש במערכת ההפעלה  Windows כסביבת עבודה ראשית. את הגרסה המבוססת NET Core. ניתן להוריד ולהתקין בכל מערכות ההפעלה הנתמכות. יתרון סביבה זו הוא בהתאמה של מודלי הפקודות שיכולים לרוץ בכל מערכת הפעלה נתמכת. הסביבה זמינה לכל המשתמשים המעוניינים לבצע אוטומציה של משימות ותצורות באמצעות קוד.
עם זאת, נדרש ידע כדי להשתמש בה, כפי שנלמד בקורס ייעודי הכולל הכרות עם הפקודות השונות, עבודה עם צינור עיבוד הנתונים (pipeline) של PowerShell, עבודה עם משתנים, סקריפטים בסיסיים ומתקדמים וניהול מחשבים מרוחקים ותזמון משימות.

 

Windows PowerShell  – הופכים את משימות הניהול לאוטומטיות

סביבה זו מאפשרת לכתוב קוד בתור פקודות ולהריץ על מחשבים שונים ומערכות הפעלה שונות. מיקרוסופט למעשה פיתחה כאן ממשק שכתוב בשפה של Windows שבאמצעותה ניתן לייצר אוטומציות לתהליכים שבעבר לקחו זמן רב.
לדוגמא: ניתן לכתוב פקודה שתמצא את כל המשתמשים שלא התחברו למערכת בחודש האחרון ותזין את שמותיהם ישירות לקובץ אקסל ותשלח לכל מנהל את הנתונים על משתמשים אילו, כולל מתי בפעם האחרונה ביצעו חיבור למערכת. בעצם אפשר בדקה לכתוב שתי שורות קוד של משהו שאחרת היה לוקח שבוע עבודה. דוגמא נוספת היא הקמה של סביבות ענן מורכבות בעזרת Script.
לימוד הסביבה מעניק יתרון עצום למי שעובד בניהול תשתיות והוא יוכל לכתוב משימות משתנות שחוזרות על עצמן ולחסוך זמן ומשאבים רבים לארגון. המוטו הוא – “תהיה זה שכותב קוד ולא זה שהקוד מחליף”.

על פי מיקרוסופט, שפת הסקריפט של PowerShell ניתנת להרחבה באמצעות פונקציות, סקריפטים ומודולים ויש בה תמיכה מובנית בפורמטים נפוצים של נתונים כמו CSV, JSON ו-XML. כמו כן, היא ניתנת שימוש עם WMI ו-CIM לניהול מערכות ארגוניות.
השימוש בה מקל מאוד על ביצוע המשימות וגם יכול להפחית טעויות אנוש. PowerShell אינה מוגבלת למחשב המקומי וזו הסיבה שאפשר להשתמש בה גם בעבודה מרחוק. הסביבה מתעדכנת בשדרוגים רבים, כמו למשל, ביצוע תחזיות להשלמת הפקודה בהתבסס על היסטוריית פקודות.
החשיבות של התנסות מעשית ב- Windows PowerShell

בקורס הייעודי יש דגש על לחשוב ב- “PowerShell” כך שלא משנה איזו משימה תקבלו בארגון לאחר סיום ההכשרה תדעו לגייס את סביבת העבודה לטובתכם.
המטרה היא להבין לעומק איך להפעיל את הסביבה דרך אתגרים מכוונים ומשתנים וזו הכנה מעשית שמסייעת ללומדים להתמודד עם כל אתגר שיקבלו בהמשך שקשור לעבודה עם Windows PowerShell  “.

לנהל מרחוק – לקצר תהליכים

ידע ב- PowerShell חיוני היום למנהלי תשתיות באוטומציה של משימות במיוחד בעידן של עבודה מרחוק הודות ליכולת לתת פקודות מרחוק ומאפשר למנהלי IT לבצע עבודה מרחוק, לחסוך זמן, לקצר בתהליכים ולהתמקד במשימות מורכבות ומאתגרות יותר בעבודה.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...