ניהול אנשים בארגון

ד”ר גייפמן-ברודר, מרצה ומנהלת אקדמית של תחום משאבי אנוש במרכז הישראלי לניהול, ומרצה לניהול משאבי אנוש וניהול בינלאומי במרכז ללימודים אקדמיים, אור יהודה, הרצתה בפני משתתפי קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס הדרכה ואנשים ומחשבים בנושא ניהול אנשים בארגון בדגש על תפקיד המנהל הישיר בניהול צוותו.

 

בהרצאתה דיברה ד”ר גייפמן-ברודר על תפקיד המנמ”ר בניהול אנשים. אחד הנושאים המרכזיים שעלו בהרצאה היה כיצד יכול המנהל הישיר להביא לשיפור בביצועי העובדים בצוות שלו. בניגוד לדעה לפיה יש להשקיע בעובד שעות הדרכה וחניכה על מנת לשפר ביצועיו, הציגה המרצה תפיסה לפיה יש לאתר את הכישורים החזקים ואת העשייה המקצועית בהם מרגיש העובד שהוא בא לידי ביטוי באופן הטוב ביותר, ואותם להעצים ביום יום. בהרצאה נערכה הקבלה בין הגישה לעובדים לבין הגישה לתלמידים במערכת החינוך. המשתתפים הסכימו עם העובדה שבדומה לעובדים גם כלפי תלמידים יש לנהוג באופן דומה ולחזק את יכולותיהם במקצועות בהם רמת הביצוע שלהם גבוהה יותר.

ההרצאה עסקה גם בגורמים המייצרים חיבור חזק בין העובד לקריירה ולמקום העבודה שלו, והודגשו חשיבות האיתור של צרכי העובד הבולטים ביותר ומודעות המנהל לצרכים אלה כבסיס ליצירת מחוייבות, שייכות וביצועים גבוהים בקרב העובדים בצוות.

המשתתפים בקורס מילאו מספר שאלונים באמצעותם יכלו לאתר מהם הדברים החשובים להם במקום העבודה ובקריירה. לדוגמא, בהסתמך על תיאוריית העוגנים של אדגר שיין  מיפו המשתתפים את העוגנים הבולטים שמכוונים אותם בקריירה, ביניהם עוגן האוטונומיה, עוגן האיזון בין בית לעבודה, עוגן הביטחון התעסוקתי ועוד.

ד”ר גייפמן-ברודר ציינה: “על המנהל הישיר לאתר מהם הצרכים החזקים שיש לכל עובד כבר בשלבי הגיוס שלו לארגון ולבחון את ההלימה ביניהם לבין התפקיד המוצע, התרבות הארגונית והערכים המרכזיים בארגון. כיוון שצרכי העובד משתנים לעיתים לאורך הקריירה, יש לבחון הלימה זאת בפרקי זמן שונים ולאפשר שינויים במשימות, בצוות ובאתגרים העומדים בפני כל עובד בצוות. מנהל ישיר שמגלה עירנות לשינויים בצרכי העובד ונותן להם מענה, משכיל לשמר ולהניע את העובד לביצועים גבוהים ומביא לתחושת מחוברות גבוהה יותר של העובד לארגון באופן כללי ולצוות ולמנהל הישיר בפרט”.

קורס המנמ”רים של ג’ון ברייס הדרכה ואנשים ומחשבים הינו הקורס המוביל והיוקרתי ביותר בעולם מערכות המידע בישראל. בקורס עברו בשנים האחרונות מאות מבכירי תחום מערכות המידע ומנהלי מערכות המידע בשוק הישראלי והקורס זוכה להכרה על ידי גופים ציבוריים רבים ומהווה את תעודת הכניסה לתפקיד המנמ”ר בארגונים רבים. את הקורס מנחה מקצועית בנצי שפירא, אשר שימש במשך שנים רבות כמנמ”ר של ארגונים מובילים במשק כגון קוקה קולה, פלאפון וידיעות אחרונות.

הקליקו כאן לפרטים נוספים אודות קורס מנמ”רים >>

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...