בימים שהמכונות יחליפו את בני האדם – כדאי להיות מוכנים כבר עכשיו

תוכן עניינים

כיום יש רובוטים שמנתחים מסמכים, מטפלים במשימות שנעשו בעבר אך ורק על ידי בני אדם למשל, ממלאים תפקיד חשוב במענה אוטומטי של שירות לקוחות. כך למשל, ניתן למצוא תוכנות שמבצעות חישובים ומקבלות החלטות במקום בני אדם כמו רובוטים למסחר אלקטרוני (software bots), תוכנות שמבצעות עיבוד וחדר נתונים (למשל, DISCOVERY מערכות לביצוע במשרדי עורכי דין גדולים או DocktorBots שמזהים את הבעיה ומציעים תא הטיפול הרפואי הטוב והיעיל ביותר ותוכנות לאוטומציה של תהליכי פיתוח כמו JENKINS, ANSIBLE ועוד.)

תכנון קריירה אוטומטית יותר

המסקנה היא שהעולם הולך לאוטומציה וכדאי לתכנן את המסלול התעסוקתי כך שהוא יתאים להשפעות החדשניות בתעשיית ההייטק. אחד התחומים שמיישרים קו עם המעבר לאוטומציה הוא תחום הבדיקות – Quality Assurance. כלים בדיקה אוטומטיים רבים פותחו בשנים האחרונות על מנת לאפשר לבודקי תוכנה, אנשי QA, לשפר משמעותית את ביצוע הבדיקות מבחינת מהירות, הבטחת איכות, ביצוע בדיקות סימולטאניות. כלי הבדיקה האוטומטיים מספקים מענה לבדיקות יעילות יותר בסטנדרטים גבוהים מאלה שניתן לבצע באמצעות בדיקות ידניות.

 

מדוע משתמשים בבדיקות אוטומטיות?

לבדיקות תוכנה אוטומטיות יש יתרונות רבים על פני תהליכי בדיקה ידניים: ראשית, הן משפרות משמעותית את עומק והיקף הבדיקה וכך תורמות לשיפור איכות התוכנה. בדיקה ידנית צריכה להתבצע תחת השגחה, אבל ברגע שמתכנתים בדיקה אוטומטית היא יכולה לרוץ ללא פיקוח תוך כדי התייחסות לרכיבי הבדיקה שתוכנתו מראש.
בדיקות תוכנה אוטומטיות משפרות משמעותית את הדיוק, כיוון שאין מקום לטעות אנוש, הן חוזרות על אותן פרמטרים שתוכנתו לבדוק שוב ושוב. בנוסף, בדיקות אוטומטיות יכולות לרוץ על מגוון פלטפורמות בו זמנית, במהירות רבה. היום הכלים האוטומטיים כה מתקדמים, כך שניתן לתכנת מראש ולתזמן תסריטי בדיקה מורכבים שבני אנוש לא יכולים לבצע בעצמם.
בפרויקטים מורכבים משתמשים כיום בעיקר בבדיקות QA אוטומטיות, שפעמים רבות חוסכות כסף לארגון ומשפרות את הביצועים של התוכנה.

 

העולם האוטומטי – אל תישארו מאחור

הכלים האוטומטיים לא מחליפים את פעילותם של אנשי QA אלא משדרגים אותה משמעותית. חברות הייטק משוועות למומחי QA המכירים את כלי הבדיקה האוטומטיים, שידעו להשתמש בהם בדרך הטובה ביותר כולל ניתוח נכון של הנתונים. אנשי QA מתחילים וכן אנשי QA ותיקים לומדים היום קורס בדיקות אוטומטיות כדי להתאים לצרכים המשתנים של תעשיית ההייטק. בין היתר, לומדים בקורס שימוש מושכל בכלים כמו Junit, JMeter, Jenkins וכלי בדיקה למובייל דוגמת Appium.

סיבה טובה נוספת ללמוד היום בדיקות תוכנה אוטומטיות היא במטרה להשתלב בהמשך בתחום Devops, תפיסת עבודה שמחברת בין הפיתוח (Developement) לבין האופרציה (Operations). בדיקות אוטומציה מהוות חלק מרכזי בתוך מכלול תהליכי ה-Devops בארגונים ומכאן גם החשיבות הרבה ביישום הכלים בהתאמה ישירה לצרכי הארגון.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...