page up
envelopeלהשארת פרטים

פיתוח תוכנה הוא תחום דינאמי המתפתח בלי סוף ומשלב הכרות עם תוכנה, חומרה, מזמין חשיבה יצירתית ולעיתים מצריך גם פרספקטיבה שיווקית.

איך מגיעים לתפקידי פיתוח תוכנה

כדי להגיע לתפקידים של מפתח תוכנה יש צורך בשפות פיתוח שונות, רקע בהנדסת תוכנה או לימוד של קורסים ייעודיים וממוקדים בשפות תכנות או פיתוח, הכל תלוי איזה תפקידי פיתוח מעניינים אתכם: פיתוח בג'אווה, לינוקס, פיתוח ל- NET. או למובייל, פיתוח ממשקי משתמש, מערכות מידע.
קיימות אינספור אפשרויות בשוק העכשווי ליצירת פיתרונות ופיתוחים מעניינים ויעילים.
מה שבטוח זה שחברות הייטק וארגונים רבים מחפשים מפתחים מוכשרים שיוכלו להשתלב בצוותי פיתוח או להוביל את אגף הפיתוח בדרך ליצירת מוצרים רווחיים שהחברה תוכל לשווק ולמכור או לחילופין, לפתח תוכנות לשימוש פנים ארגוני.
פיתוח תוכנה הוא אומנם תפקיד טכני במהותו אך יש לו אוריינטציה שיווקית וניהולית ומפתחי תוכנה רבים מתפתחים בהמשך לאפיקים מעניינים שנושקים לתחום דוגמת ניהול פרויקטים בתוכנה, שיווק תוכנות ועוד.

פיתוח תוכנה – איך מתחילים?

פיתוח כישורים - השלב הראשון בדרך לפיתוח תוכנה הוא לימודים מקצועיים ששמים דגש על פרקטיקה. היות והתחום שופע מסלולים וקורסים, חשוב שתחליטו מה תרצו ללמוד ובאיזה סוגים של תוכנה תתמקדו. בדקו לפי הסילבוס או הייעוץ שניתן למועמדים האם הקורס מתמקד בשפת תכנות מסוימת או מרחיב למספר שפות תכנות ובאיזה סביבות תכנות (WEB או ענן).
ניתן לעבור על תוכנית הלימודים כדי להבין לעומק את היכולות ותכני הלימוד אם הם עונים ותואמים לציפיות השוק. כך למשל, בקורס פיתוח תוכנה בסיסי לרוב עוסקים ב ארגון המחשב, שפת C, תכנות מונחה עצמים, מערכות נתונים, מבני נתונים ואלוגריתמים ועוד.

פיתוח מבוקש - ערכו סקירת שוק קצרה, בררו איזה שפות תכנות נחשבות לשפות החמות והמבוקשות בשוק. אם תתייחסו להיצע והביקוש בתעשייה, יתכן שתעדיפו להתמקד דווקא בפיתוח מערכות מובייל, כמו למשל ל- Symbian מערכת ההפעלה הסלולארית הנפוצה ביותר בעולם ואחרות, תחום בתנופה עם ביקוש עולה וגובר למפתחים.

נתוני פתיחה - לאחר שהחלטתם על קורס פיתוח תוכנה, בדקו מול מוסד הלימודים, האם יש צורך בידע קודם ואם אתם עומדים בתנאי הקבלה לקורס הבסיסי או למתקדם. לעיתים יש צורך לעבור מבחן מקצועי שבוחן את רמת הידע הנדרשת לעמידה ביעדי הקורס, בדיקת השליטה שלכם באנגלית וראיון אישי.

הכשרה מעשית - חשוב מאוד לבדוק מה כוללת ההכשרה, איזה כלים ומיומנויות תקבלו במסגרת הקורס, האם הקורס הוא פרקטי וכולל תרגול מעשי, האם יש פרויקט מסכם.
כמו כן, בדקו האם הקורס מכין אתכם לבחינות, במידה ואלה יוכלו לשדרג את מעמדכם בקרב מעסיקים פוטנציאליים או לפתוח בפניהם הזדמנויות תעסוקה וקידום.
 

קורסים בתחום שיכולים לעניין אותך

icon
קורס תכנות בשפת JAVA - Full Stack Development

715 שעות אקדמאיות

השפה משמשת כיום מיליוני מתכנתים בארץ וברחבי העולם לבניית אפליקציות. לימודי JAVA וקורס תכנות מספקים יכולות מלאות לבניית אפליקציות PC אך עיקר העיסו...
ספרו לי עוד
ספרו לי עוד

נשמח לייעץ, ללוות ולענות על כל השאלות

סניף מועדף

אני מסכים/ה שג'ון ברייס הדרכה תשתמש במידע למטרות שיווק, דיוור ישיר ומשלוח פרסומות באמצעי הקשר שמסרתי, ותכלול אותו במאגר המידע של החברה, והכל בכפוף למדיניות הפרטיות של ג'ון ברייס הדרכה וקבוצת מטריקס הזמינה כאן.

המידע שייאסף יישמר במאגר מידע מס' 700019285 הרשום בפנקס מאגרי המידע. להסרה בעתיד פנה/י לדוא"ל infomail@johnbryce.co.il או לטלפון: 03-7100777.