כל מה שרציתם לדעת על קריירה של בודק תוכנה

תוכן עניינים

בודק תוכנה המבצע את עבודתו היטב חוסך לארגון משאבים רבים בכך שהוא יכול לאבחן תקלות פוטנציאליות שיפגעו בקידום, מכירת והצלחת המוצר. מעבר לחיסכון הכספי, בדיקות אלה מונעות טעויות, תורמות לשיפור שביעות רצון הלקוחות ויכולות להעלות גם את רווחיות המוצר.

מה עושה בודק תוכנה?

כל חברה מגדירה את רמת ההיררכיה, התפקידים והאחריות של בודק תוכנה בדרך אחרת, אך לרוב
תהליך העבודה מגוון וכולל, בין היתר, הגדרת פעילות הבדיקה, תכנון ביצוע פעילויות הבדיקה, הכנת דוח סטטוס פעילות, עדכון המנהלים לגבי התקדמות פעילויות הבדיקה, דיווח על ליקויים.
מדובר באחריות רבה הקשורה לאפיון ביצוע פעולות הבדיקה, תכנון תסריטים, בחירת כלי הבדיקה לאורך שלבי הפרויקט השונים, הכנת דוחות סטטוס, אינטראקציה עם לקוחות, תעדוף פעילויות בדיקה, ביצוע בדיקות לאחר תיקון הפגמים. עבודת בדיקת התוכנה דינאמית ומאתגרת, אפשר להתייחס אליה כמו אל פתירת חידה או מצא את המטמון בדרך המפותלת לאיתור באגים, היא יכולה להיות גם מאוד יצירתית כאשר משתמשים בטכניקות שונות וחושבים “מחוץ לקופסה” כיצד ניתן לאתר שגיאות סמויות ובודק התוכנה נתון כל הזמן בתהליך של למידה מתמשכת כי כל פרויקט שונה מקודמו.
באופן טבעי, בודקי תוכנה חשים ערך רב בנוגע לתפקיד שלהם בשל החשיבות שיש לג’וב ולמרבה השמחה, הם לא לבד. קיימת קהילה חזקה ותומכת של בודקים המשתפים ידע ביניהם, מדווחים על משרות בתחום וכלים וטכנולוגיות חדשות לשדרוג מקצועי. ניתן כמובן גם להתקדם לתפקידים ניהוליים בתחום ולתפקידי
DevOps כך שעבור רבים בדיקת תוכנה היא רק נקודת זינוק בקריירה.

השילוב בין ידני לאוטומט הוא שם המשחק

כפי שיילמד במסגרת קורס בודק תוכנה, כיום קיימים כלי בדיקה רבים בשוק ועולם הבדיקות נחלק למעשה לבדיקות ידניות ולבדיקות עם כלים אוטומטיים, שאמורים לקצר זמן ולשכלל את תהליכי הבדיקות.
הידע שנדרש מאנשי
QA הוא שליטה מרבית הן בביצוע בדיקות ידניות והן בביצוע בדיקות אוטומטיות. כך למשל, קיימים כלים לביצוע והערכת התוכנה בדרך למציאת שגיאות טכניות והבטחת תוכנה ללא באגים לרבות אבטחה, תאימות והתקנה, כמו בדיקות רגרסיה, בדיקות יחידות, אינטגרציה, פונקציונאליות, מערכות, עומסים, שימושיות ועוד.
בין הכלים המובילים בתחום ניתן להזכיר את
JUNIT, שמסייע למדוד התקדמות הבדיקה, Selenium המיועד לביצוע בדיקות אוטומטיות, Appium המתמקד בביצוע בדיקות למובייל ו-Jenkins.

איך מגיעים לתפקיד בודק תוכנה QA?

על מנת לאייש משרה של בודק תוכנה נדרש ידע מקיף בביצוע בדיקות, ניתוח התוצאות ודיווח על בדיקות באמצעות מסמכי בדיקה מסודרים. בין תנאי התפקיד ניתן למצוא אלמנטים שקשורים לידע עדכני בתכנון בדיקות תוכנה ומתודולוגיות בדיקה לצד ידע בתכנות והכרות עם תקני איכות.
כמו כן, הכרות עם מתודולוגיות פיתוח שונות, פלטפורמות וסביבות לבדיקת תוכנה, שליטה מלאה בכלים של
UNIX, Linux ו / או Windows, ידע ב-C ++, SQL, Python, PHP. הבנה של מסדי נתונים ועוד.
מעבר למיומנויות הטכניות, מי שמתאים לתפקיד הוא לרוב בעל כישורים אנליטיים, כישורים ארגוניים וכישורי תקשורת מפותחים.
היתרון הבולט הוא שניתן להשתלב במגוון תפקידים בחברות רבות מתעשיות שונות מהייטק דרך פיננסים ועד מוסדות ציבור.
על מנת להעלות את הסיכויים להשתלב בתפקיד נחשק של בודק תוכנה כדאי לגשת למבחן ההסמכה

של ISTQB שיכולה לפתוח דלתות למשרות בדיקת תוכנה בכל העולם. ניתן לבחור קורס להכשרת בודק תוכנה המציע הכנה לבחינת הסמכה זו המוכרת בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם והיא בעלת 3 רמות – רמת הסכמה בסיסית, רמת הסמכה מתקדמת ורמת הסמכה למומחים.
הבחינה בודקת שליטה בנושאים הרלבנטיים לעבודת בודק התוכנה כמו למשל, עקרונות הבדיקה, בדיקות סטטיות, טכניקות לעיצוב בדיקות, ניהול בדיקה והטמעת כלי בדיקה וברמות המתקדמות יותר גם ניהול תהליך בדיקות, תקנים בבדיקות תוכנה, בדיקות למאפייני איכות שונים ועוד.

חפשו קורס בדיקת תוכנה QA שיעניק לכם את הידע והכלים הנדרשים להצלחה בתחום!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...