סיבות טובות מדוע כדאי ללמוד מדע נתונים

תוכן עניינים

הנה מספר סיבות ששוות בדיקה של קורס מדע נתונים בדרך לאיוש המשרות המבוקשות בתחום:

תפקיד עם משמעות – לתרום באמת

כמדעני נתונים תהיה לכם האופציה לסייע בקבלת תובנות הקשורות לניתוח כמויות עצומות שחברות צוברות ומייצרות. תוכלו להפיק מסקנות שיעזרו לחברה לקבל החלטות עסקיות מושכלות יותר ותהיו חלק בלתי נפרד מההצלחה שלהן.
מדעני נתונים אחראים גם ביצירת מוצרים חכמים יותר המותאמים לחוויית הקנייה האישית של כל לקוח או מאפשרים להבין התנהגות אנושית לעומק.
כך למשל: בחברות בתחום המכירות, מדען נתונים בעל חשיבות בהעלאת המכירות, בחברות בתחום הבריאות הוא יכול לסייע לרופאים לקבל תובנות טובות יותר לגבי בריאות המטופלים וכדומה.
כלומר, זה לא רק תפקיד שיש לו ערך מוסף לחברה, במקרים מסוימים הוא אפילו יכול להציל חיים!

תפקיד רב תחומי– מככב ברשימת המקצועות של המאה ה-21

יש תפקידים חד ממדים ויש תפקידים רב ממדים. מדען נתונים הוא ללא ספק מולטי טקסינג שעוסק בעבודתו במגוון נושאים המבוססים על ידע רחב כמו מתמטיקה, סטטיסטיקה, תכנות, ניתוח, בינה עסקית ועוד. זהו תפקיד מורכב, מאתגר ודינאמי בהחלט שיש בו גם חשיבה מחוץ לקופסא כולל אוריינטציה עסקית. אפשר לגעת במגוון רחב של נושאים ותחומים ולגוון לעצמכם כל פעם מחדש…ויש ארגונים שכבר מכנים את מדעני הנתונים כ”גיבורי העל” של העידן החדש.

הגמישות היא חלק בלתי נפרד מהתפקיד.

מדעני נתונים יכולים לעבוד מכל מקום בעולם ובכל עת וגם בדרך מקוונת וכפי שהוכיחה הקורונה, היום תפקיד חיוני הוא תפקיד שניתן לבצע גם מהבית וזה בהחלט מסוג התפקידים הללו.
בתפקיד זה נשמרת האופציה לשמור על איזון טוב בין חיי עבודה וחיים האישיים וליהנות משעות עבודה גמישות יחסית.
כמו כן, ההתפתחות המקצועית היא גמישה ואתם שולטים בקצב הלמידה ולשלוט באופי הפעילות. בארגונים רבים מדעני נתונים הם אלה שמעצבים את המשרה של עצמם לפי הדרישות המשתנות, הצורך והחידושים.
המיומנויות שנדרשות ממדען נתונים הן רבות ומגוונות ומעניקות לכם עניין בתפקיד בין אם מדובר בלימוד של שיטות לניתוח נתונים והדמיית נתונים, חיזוי ויזואלי, קידוד, תקשורת, הסתברות, אנליזה.
העבודה מאפשרת אינטראקציה מגוונת גם עם הנפשות הפועלות ועם בעלי תפקידים שונים ממתכנתים ועד מנהלי פיתוח עסקי. זהו תפקיד נהדר לרכוש כלים טכניים, לפתח שיטות עבודה מיוחדות ואסטרטגיה יעילה ולרכוש גם מיומנות עסקית. ניתן להתקדם גם לתפקידי ניהול בתחום כמו למשל, ניהול של צוות data science.

תפקיד מבוקש – לא תישארו בלי עבודה

אם תעברו על מודעות הדרושים תגלו את הביקוש העצום למדעני נתונים בתחום הדאטה. למעשה, יש כיום יותר משרות פנויות למדעני נתונים מאשר מדעני נתונים בעולם, כפי שמדווחים במגזינים רבים. המשמעות היא שתוכלו לנהל מו”מ בנוגע לתנאים ולבחור את החברה והדרך המועדפת עליכם. התפקיד מקנה אפשרויות קריירה רבות וביטחון תעסוקתי ומדעני נתונים חשובים לכל הארגונים ובכל התעשיות מפיננסים דרך רכב ועד אנרגיה, לרבות חברות שקשורות בבריאות, תחבורה, קמעונאות ועוד. התפקיד הוא רב תכליתי ותוכלו לעבוד במגוון תחומים.

תפקיד עם שכר מפנק – הזדמנות להרוויח מצוין

עבודה בתפקיד data science נחשבת למאתגרת במיוחד וכך גם המשכורת בהתאם – השכר הממוצע הוא 31,000 ₪ לחודש. עם המומחיות, החשיבות והשכר באה גם היוקרה המקצועית.

תפקיד העתיד – חלק בלתי נפרד מפיתוחים וחידושים

מדען נתונים נחשב לחלוץ המקצועות של העתיד ובעל חשיבות ביצירת מוצרי העתיד כמו מכוניות אוטונומיות. עם התקדמות הטכנולוגיה כך גם משתכללת יכולת העיבוד וניתוח סטטיסטי מתקדם מניע גם התפתחויות טכנולוגיות וחידושים בחיזוי והחזר השקעה ועוד.
מדען הנתונים הוא ללא ספק אחד התפקידים המבוקשים כיום ועם כל האופציות שקיימות זו הבחירה הנכונה עבור מי שמגיע מתחום ה-IT או עולם העסקים ורוצה לשדרג את הידע או להיכנס לתפקיד שיש בו אופק מקצועי ושילוב מרתק בין טכניקות מתמטיות, סוגיות עסקיות, ניתוח נתונים והסקת מסקנות שיכולה לעשות הבדל ואפילו לעשות טוב לאנושות!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...