הופכים את ירושלים למעצמת הייטק

תוכן עניינים

חממת הסטארט אפים של ישראל

מנתונים עדכניים של הרשות לפיתוח ירושלים עולה, שבעיר פועלות כ-550 חברות הייטק, מתוכן 470 סטארט אפים ו-30 חברות בינלאומיות. תעשיית ההייטק הירושלמית עלתה לכותרות גם עם אקזיטים מרשימים, כמו למשל Ex Libris, שפיתחה תוכנה לניהול ממוחשב של ספריות והשווי שלה בעת הרכישה עמד על חצי מיליארד דולרים והגאווה הישראלית -Mobileye, שנרכשה על ידי אינטל ב-15 מיליארד, האקזיט הגדול ביותר בתולדות המדינה.

תעשיית ההייטק בירושלים זוכה לעידוד של גופים עירוניים וממשלתיים רבים: הרשות לפיתוח ירושלים מעניקה תמריצים כספיים לחברות הייטק בעיר ותוכנית “ירושלים 2020” משקיעה סכומי ענק במגוון תחומים בעיר, ביניהם גם בהייטק.

העובדה שראש עיריית ירושלים בעצמו, ניר ברקת, הגיע מתחום ההייטק, תורמת לעידוד תעשיית ההי-טק הירושלמית. ברקת למד מדעי המחשב, היה ממייסדי קבוצת BRM חלוצה עולמית בפיתוח תוכנת אנטי וירוס וממייסדי IVN רשת הון סיכון.
החדשנות של תעשיית ההייטק של עיר הבירה הגיעה עד אירופה. לא מזמן נערך בפרלמנט האירופי בבריסל “כנס ירושלים” בו עסקו ביסודות ההי-טק הירושלמי, מודלים עסקיים והפיכת ירושלים לחממת סטארט אפים וחדשנות בינלאומית.

במקביל למינוף התעשייה בעיר ולמענקים לסטארט אפים שעברו לירושלים, נהנים עובדי הייטק בעיר מתשתיות נוחות בראשות הרכבת הקלה, חיי קהילה ותרבות פנאי תוססת.

מה ללמוד בירושלים כדי לעבוד בהייטק?

מי שמעוניין להשתלב בעולם ההייטק, יוכל למצוא מגוון קורסים בירושלים במכללת ג’ון ברייס, שמקנים כרטיס כניסה לתעשייה.

פיתוח אפליקציות אנדרואיד

אם חיפשתם קורסים בירושלים, בוודאי תגלו שאחד המבוקשים הוא פיתוח אפליקציות מובייל בסביבת אנדרואיד. סביבת קוד פתוח המאפשרת למפתחים ליצור אפליקציות שירוצו על פלטפורמות מסוג אנדרואיד לרבות מכשירי טלפון סלולארי, טאבלטים ועד שעונים חכמים וטלוויזיות חכמות. מדובר במקצוע מבוקש היום שלא דורש ידע קודם ופותח דלתות לעבודה בחברות פיתוח, אינטרנט ומדיה. מתאים גם ליזמים שצריכים רקע טכני לפיתוח אפליקציה.

בדיקות תוכנה

אנשי QA בודקי תוכנה מבוקשים היום בארגונים רבים ותפקידם לבצע בדיקות איכות של תוכנות טרם שחרורן לשוק. משלב האפיון דרך הפיתוח ועד התוצר הסופי. אנשי QA משתמשים במגוון טכניקות וכלי בדיקה ידניים ואוטומטיים כדי לוודא שאין לתוכנה באגים וכדי לשפר את ביצועיה עד השגת המוצר הטוב ביותר על פי המגבלות הטכניות תחת שיקולים תקציביים לאור האסטרטגיה העסקית.

עיצוב גרפי ומולטימדיה

מוזמנים לשחרר את הצד היצירתי שלכם ולהפוך אותו למקצוע מבוקש. קורסים בירושלים כוללים גם קורס עיצוב גרפי ומולטימדיה להכשרת מעצבים גרפיים לעולם הפרינט ועולם הדיגיטל תוך שימוש בתוכנות העיצוב המובילות בשוק.

קורס תכנות ב-JAVA

קורס ללימוד תכנות באחת משפות התכנות הנפוצות ביותר בפיתוח מערכות אינטרנט ופיתוח מערכות מידע. קורס Java מכשיר את הסטודנטים בכתיבת יישומים ב-JAVA בצד השרת ובצד הלקוח, שילוב טכנולוגיות ב- WEB תוך יצירת מודולי WEB בסביבת JEE כולל עולם המובייל ב-JAVA.

ניהול רשתות תקשורת

קורס אטרקטיבי נוסף מבין הקורסים בירושלים הוא בהכשרת מנהל רשתות תקשורת. הקורס מעניק ידע בניהול צד שרת וצד לקוח, מתן פתרונות מחשוב בתשתיות ענן ופתרון אבטחת מידע מבוססי המודול Check Point Security Administration.

מגן סייבר

מקצוע מבוקש היום הוא מגן סייבר, אותם מקצוענים שיודעים להגן על ארגונים מפני זליגת מידע רגיש ופריצות של האקרים. הקורס מכשיר מגני סייבר בהטמעת מוצרי הגנה, הקשחת עמדות קצה, הבנה בטכנולוגיות הצפנה, אימות זהות ועוד.

תמיכה טכנית

קורס helpdesk מכשיר מנהלי מרכז תמיכת משתמשים שחולשת על מערכות טכניות שונות של הארגון ומספק פתרונות טכניים בשימוש במערכות פנים וחוץ ארגוניות. בקורס זה לומדים להכיר טווח רחב של חומרה, שירותי ענן ומערכות הפעלה.

Full Stack

קורס Full Stack זה מכשיר מתכנתים לספק פתרונות באופן רציף מקצה לקצה בזמן קצר יחסית. מפתחי פול סטאק יכולים לתת מענה גם בצד השרת וגם בצד הלקוח. בין הנושאים הנלמדים בקורס: בניית ארכיטקטורה נכונה למערכות, פיתוח דפי WEB, פיתוח פלטפורמת מערכות WEB מורכבות, עבודה עם בסיסי נתונים ועוד.

לימודי הייטק בירושלים יעזרו לכם לעשות את הצעד הראשון בדרך לקריירה בהי-טק בין אם אתם תושבי ירושלים, סטודנטים בעיר או מעוניינים להשתלב בתעשיית ההייטק הירושלמית.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...