עלייתו של המנמ"ר – איך השינויים הטכנולוגיים השפיעו על מעמדו בארגון

תוכן עניינים

מי שאחראי על אפיון מערכות המאגדות את המידע החשוב ביותר וכן על אפיון מערכות המחשוב של הארגון כך שיתמכו באסטרטגיה העסקית של החברה הוא המנמ”ר – מנהל מערכות מידע.
זה הוא תפקיד שלא מפסיק להתפתח ולצבור כוח ומוניטין. מדובר בעבודה דינאמית, רצופת אתגרים, כיוון שככל שיש לארגון יותר מערכות מידע ויש צורך לסנכרן ביניהן ולנהלן בצורה מקצועית, כך גם עולה “מניית” המנמ”ר באופן משמעותי, שכן הוא אחראי בפועל על התהליך המערכתי הכולל מפיתוח המערכות דרך הקמת ותחזוקת השתית הטכנולוגית ועד תפעול וניתוח הנתונים והממצאים של מערכות אלה.

בשנים האחרונות עלה באופן דרסטי הצורך במנהלי מערכות מידע מקצוענים וגם תפקיד המנמ”ר קיבל טוויסט מעניין. לפניכם מספר שינויים שחלו בתפקידם של מנהלי מערכות מידע בשל ההתפתחות הטכנולוגית המואצת:

מהפנים אל החוץ – אם בעבר מערכות המידע שרתו רק משתמשים בארגון עצמו, כמו ניהול מלאי, ניהול פיננסי, ניהול המשאב האנושי, הרי שכיום מדובר על מערכות מידע ארגוניות מתקדמות המשרתות גם את ספקי ולקוחות הארגון, לדוגמא, מערכות CRM . בין המערכות המוכרות ניתן למצוא למשל, אתר סחר אלקטרוני דרכו מבצעים הזמנות של קניות, מערכות בנקאיות, הבורסה לניירות ערך ועוד.
פתיחת מערכות אלה לקהל הלקוחות רחב ולמשתמשים חיצוניים לארגון מביא מחד ערך רב ותועלת לארגון כיוון שהן מאפשרות למשתמשים לבצע פעולות באופן עצמאי וכך חוסכות לארגון הקצאת משאבים במיוחד כוח אדם ומאידך, הן יצרו גם עומס רב על המערכות ושיבושים שעשויים להשבית את המערכת ואף לפגוע בפעילות התקינה של הארגון.
זו הסיבה שחשוב שהמנמ”ר כיום יתאים את עצמו לפעילות הטכנולוגית המורכבת של הארגון המודרני, יכיר מקרוב את היבטי המערכות השונות וידע להתאימן הן לדרישות השוק העכשוויות והן לצרכי הארגון הספציפיים הן של עובדי הארגון והן של לקוחות הארגון.

יותר אתגרים, יותר יוקרה – המוניטין של המנמ”ר בארגון עלה גם לנוכח האתגרים השונים שעומדים כיום בפני מנהלי מערכות מידע, כמו למשל, עידן הביג דטה שהביא להצטברות מפלצתית של מידע, יישומי מובייל, מדיה חברתית, תקיפות סייבר המאיימות על עמידות המערכות, מחשוב ענן ועוד. כיום מנמ”ר מתבקש להכיר את הפלטפורמות השונות, היתרונות והחולשות ולנהל למעשה מערכות משולבות ומתוחכמות במיוחד, שלעיתים מאוד שונות זו מזו.

תפקיד משולב – הראייה של מנמ”ר כיום היא לפני הכל טכנולוגית היות והוא נדרש לספק פתרונות טכניים, תשתית ומערכות ואפליקציות תומכות בפעילות המחשוב של הארגון אך מערכות אלה לא ישרתו את הארגון היטב ללא הראייה האסטרטגית וההבנה העסקית שנדרשים כיום ממנמ”ר– קורסי מנהלי מערכות מידע מכשירים לייעוץ טכנולוגי בשילוב מימוש היתרון העסקי – כיצד לנהל אנשים, משימות, תקציבים כולל החזר השקעה, לעמוד בלוחות זמנים ולהגיע להישגים כדי שהמערכות הטכנולוגיות יתאמו להצלחת הארגון בהתנהלות הפנימית ובהתנהלות החיצונית. כיום מנהלי מערכות מידע הם גם אנשים טכנולוגיים וגם מנהלים שיודעים להוביל, לראות את התמונה הרחבה על פרטיה השונים וגם אנשי עסקים כיוון שהם בוחנים היטב את האתגרים העסקיים עמם הארגון מתמודד ועל ידי שכלול מיומנויות הניהול שלהם יודעים לאפיין ולהטמיע את היישומים השונים של הטכנולוגיה תוך התייחסות לפרמטרים שונים כמו עלויות, זמן ורתימת העובדים השונים לשימוש במערכות כך שיפעלו כשורה ולטובת הצלחת הארגון.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...