מיישם SAP – התפקיד שאתם רוצים להיות בו ב-2024

תוכן עניינים

SAP היא שחקנית בינלאומית מובילה בתכנון משאבי הארגון בעולם (Enterprise Resource Planning System) והפתרונות שהיא מציעה מהווים כלי מרכזי של ארגונים כיום לתכנון, ייצור, ביצוע בקרת איכות, מימון והפצה בתהליכים עסקיים מכל הסוגים. פתרונות ה- SAP נמצאים כיום בכלל המגזרים המשק.
בכל הנוגע לפעילות בחברות האנטרפרייז  – התאמתה של מערכת SAP דורשת ידע ומיומנות והכשרה ייחודית על מנת למקסם את היעילות בפתרונות המתקדמים של SAP להתאמתם של מודולים שונים אשר ישרתו את הארגון בדרך הטובה ביותר ובהתאמה אישית.

עד כמה הדרכת ה-SAP  משפיעה על תהליך המיגרציה שעוברת קהילת ה-SAP ?

על כך ענתה גילי אוריאלי- כהן, מנהלת תחום הדרכות SAP במכללת ג’ון ברייס הדרכה:
“כאחת שמלווה את קהילת ה- SAP בישראל מעל עשור, ראיתי לא פעם את חשיבות ההדרכה  לשיפור ביצועי הארגון. תמיד האמנתי והובלתי מהלכים מתוך אמונה שההדרכה היא הלב והצעד החשוב ביותר בשינוי הטכנולוגי בארגון.
כיום ארגונים פונים בבקשה להדרכות עובדים- לא רק בתפקיד כזה או אחר בארגון, אלא הדרכה לקבוצות עובדים גדולות- מתוך מגמה לגייס את העובדים , לחבר אותם לתהליך ארגוני המתחולל בתקופה זו.
כאשר כוח האדם בחברה בעל הכשרה מקצועית מתאימה למקצועות ה- SAP השונים בהם משובצים, ההצלחה הארגונית בהכרח עולה. ביצועי ארגונים תלויים במידת היכולת של העובדיםלהפיק את המקסימום מ”כלי העבודה ” שקיבלו מהמנהלים שלהם. זה מקנה להם לא רק בטחון אלא גם מאפשר להם לנצל את מקסימום היכולת של אותו פתרון טכנולוגי אשר היה קיים “מתחת לאף” כל השנים.”

מהי הבשורה המרכזית של החידושים בהדרכות S/4HANA Cloud SAP וכיצד היא עתידה לשנות את השוק?

“אנחנו נמצאים בתקופה מרתקת אשר במהלכה אנחנו, כשותפי ההדרכה הבלעדיים לארגונים הגדולים בארץ בהם קיימת מערכת מידע של SAP,מלווים ומובילים שינוי גדול ומשמעותי.
הידע הקיים בקרב עובדי ארגונים הוא בסיס חיוני לעבודה מוצלחת וקרקע פורייה לשדרוג יכולות וביצועי ארגון.  בשנים אלו אנו גאים להיות חלק בלתי נפרד מתהליך מרתק אשר במהלכו אנו דואגים לספק ידע והדרכות בכל מקצועות ה- SAP , גם לארגונים המחזיקים את מערכות ה- SAP הוותיקות של  SAP ECC  וגם מספקים הדרכות לכל הנדרש בתהליך המיגרציה ל-
.SAP S/4HANA ”

אילו הדרכות קיימות במרכז ההדרכה של ג’ון ברייס, בדגש על קורס היישום?

ג’ון ברייס הינה שותפת ההדרכה הבלעדית בישראל  ללקוחות האנטרפרייז (מה שנקרא:  ה- SAP הגדול, ECC וכיום כמובן גם HANA  ו- S/4HANA )
“ההדרכות שאנו מקיימים פונות לכל בעלי מקצועות ה- SAP : משתמשים, מיישמים, אנשי BASIS , מפתחים ועוד  מה שיפה היום הוא שבמקביל לכך שארגונים שולחים עובדים להדרכות מסודרות אצלנו , ישנה עליה גם בביקוש לידע ב- SAP  גם בקרב אנשים חסרי ניסיון אשר מעוניינים להשתלב בעבודה כמיישמי SAP .
בזכות העובדה  שמכללת ג’ון ברייס היא  מרכז ההדרכה המורשה הרשמי והיחיד של SAP בישראל : בסיום הקורס התלמידים שעומדים בהצלחה בתנאים מקבלים תעודת סיום מטעם ג’ון ברייס ו-SAP.  ג’ון ברייס מפעילה את מרכז הבחינות וההסמכה של SAP בישראל ולכן המכללה היא באמת המקום הטוב ביותר ללמוד בו יישום SAP.

כיצד השינוי בשוק ישפיע על תפקיד מיישם SAP?

“למעשה הוא לא ישפיע על תפקיד המיישם באופן משמעותי – כיוון שמיישם זה המקצוע עצמו.
אך במציאות של היום חשוב שמיישם יכיר את השינוי, יבין עם מה מתמודדים הארגונים אשר רובם כבר מצויים בתהליך המיגרציה  ואלו שמצטרפים ל- SAP  רוכשים ישירות את ה- S/4HANA  .”

כיצד נראה בפועל תפקיד של מיישם SAP?

“זה משתנה מארגון לארגון אבל אתן דוגמא: משתמש בתוכנה בארגון פונה למנהל שלו כדי לבצע שינוי שיאפשר לו לבצע תהליך עסקי. המנהל מאשר את פעולת השינוי ומפעיל את צוות מיישמי ה-SAP על מנת לבצע את השינוי כך שלמשתמש תהיה האפשרות לבצע את הפעולה שהכרחית לעבודה שלו. השינויים שמבצע מיישם SAP יכולים להשפיע משמעותית על הביצועים העסקיים והם נוגעים בכל בעלי התפקידים שמשתמשים במערכת הארגון – פיננסים, לוגיסטיקה וכדומה. מיישם ה-SAP נדרש להבין את הצורך של המשתמש , חלק מהשינויים מבצע בעצמו, מה שנקרא קסטומזציה של התוכנה, וחלק מהשינוים  שהם ברמת הקוד- המיישם גם פה משמעותי, כיוון שהוא זה שכותר את blue print ,  הוראות העבודה למפתחי התוכנה. המיישם בעיני הוא כמו אדריכל ויש לו חשיבות אדירה גם בהבנת הצורך המקצועי והשינוי שנדרש במערכת וגם בביצוע ההתאמה הנכונה של התוכנה לפי הדרישות”.
בקורס יישום  SAP  נלמדות כל הפרקטיקות החשובות לעבודה בתחום, ברמת משתמש בין היתר נלמדים: ניווט במערכת ופרסונליזציה, רכש, מלאי, מכירות והפצה, בקרה, ניהול פרויקטים ועוד.  ברמת מיישם אנו מתמקדים במודולים הפיננסי FI  והלוגיסטי MM  מתוך ידיעה ששני מודולים אלו קיימים בהכרח בכל ארגון וגם הם הכי גדולים ומשמעותיים כיוון שאליהם “מתנקזים” כל שאר המודולים.”

מי לדעתך מתאים להיות מיישם SAP?

“אחד הדברים החשובים בעיני הוא שכדי להיכנס למקצוע הזה הוא שצריך לאהוב לעבוד עם אנשים, להיות תקשורתיים כי העבודה עם צוותים וזו עבודה פרונטאלית. בקורס כבר מקבלים את כל הכלים המקצועיים  תוך למידה משמעותית עם פרקטיקה  HANDS ON כבר מרמת המשתמש והכנת 2 תיקי עבודה שאפשר להציג בראיון עבודה. הפרקטיקה מדמה צוות שפועל כמו בעולם העבודה האמיתי והקורס מלווה דוגמאות מהשטח. המרצים שלנו הם מיישמים פעילים בקהילת ה- SAP בקרב ארגונים בפרויקטים מגוונים מהתעשייה ומכינים את הלומדים לעבודה בשטח.”

מהם אפיקי הקידום והקריירה של מיישמי SAP?

“מיישמים נדרשים תמיד באופן שוטף בחברות וארגונים מכל מגזרי התעשייה . מיישם SAP עשוי להשתלב במקומות עבודה שונים : או בקרב הלקוחות עצמם, כלומר ארגונים אשר בהם קיימת מערכת המידע: תדיראן, קופ”ח שונות, ארגונים בטחונים וכו’ או אצל אינטגרטורים שהינן חברות גדולות-כגון מטריקס, ONE XactTech , מל”מ, NESS , דלויט ועוד אשר מספקים שירותים לאותם ארגונים/ לקוחות בפרוייקטים שונים ומגוונים בכל רחבי הארץ זו  עבודה מגוונת, דינאמית ומרתקת עם הזדמנויות קריירה רבות כמו קידום לראש צוות SAP או עבודה כיועץ SAP עצמאי”.

למגוון משרות בתחום לחצו כאן

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...