חושבים על הסבה מקצועית לעולם ההייטק? כך תעשו זאת

תוכן עניינים

הסבה להייטק

בעבר חשבתם שתעבדו לנצח במקצוע בו בחרתם מלכתחילה, אבל בעידן הנוכחי בו רבים מחליפים עבודות בקצב מסחרר, עשוי להגיע השלב בו אפשר לבחור מחדש.
אם אתם מגיעים לעבודה ומשעמם לכם או אתם מעוניינים לשדרג ההכנסה ולשפר באופן משמעותי את התנאים, לא מאוחר מדי לנווט קדימה. אנחנו חיים בעידן של הסבה מקצועית וחידושים טכנולוגיים ואפשרויות בחירה ומקצועות חדשים שבכלל לא היו קיימים בעשורים הקודמים פורצים לשוק ורבים מעוניינים להמציא את עצמכם מחדש, להתפתח לעולמות אחרים ותעשיית ההייטק מככבת בפסגת שאיפותיהם של רבים שמחליטים על הסבה מקצועית.

מהם תנאי הקבלה להייטק

בניגוד לסברה הרווחת, הייטק העכשווי הוא עולם ומלואו דינאמי וגדוש אפשרויות וכולל אינספור תחומים – תשתיות, סייבר, מערכות מידע, פיתוח, קידום אתרים ושיווק דיגיטלי ועוד ומתאים גם למי שבכלל למד בעבר ספרות באוניברסיטה או עבד עד כה בחברת ביטוח. כלומר, יש מקצועות בהייטק שפתוחים לכל מי שמחפש נקודת זינוק לתעשייה.
כמובן שתנאי הקבלה להייטק משתנים ממשרה למשרה ומארגון לארגון, כשישנם תחומים המחייבים זיקה מתמטית או גישה טכנולוגית יותר, אבל גם יש שפע של קורסי הסבה להייטק ומקצועות מבוקשים בתעשייה ללא דרישות סף (או לפחות לא משהו שמצריך רקע או ניסיון קודם). 
מה שבאמת חשוב להצלחה שלכם היא המוטיבציה, הרצון העז ללמוד והשלמת קורס איכותי במוסד לימודים מוכר ונחשב בתעשייה שידוע למגייסים שמפיק בוגרים מיומנים המצוידים בידע העדכני ביותר, שיעניק לכם את הכלים הנחוצים להגשת מועמדות לעבודה.
תמיד טוב לברר מה עשוי להידרש מכם בעת ראיון קבלה לעבודה בתחום שמעניין אתכם, בין אם מדובר בידע בתוכנות או בהפעלת מערכות, שליטה גבוהה בשפה האנגלית, הצגת פרויקטים ועוד ולהיערך בהתאם בחיזוק השפה, למידת הטרמינולוגיה בתעשייה, רכישת הידע שיידרש מכם על מנת להגיע הכי מוכנים ולשפר את האטרקטיביות שלכם בתור מועמדים (גם כאלה בעלי היסטוריה מקצועית לא הייטקית). 
קורס הסבה להייטק הוא הדרך האפקטיבית ביותר להיכנס לתעשייה – כי זה מה שמגייסים מחפשים היום, שיהיו לכם הכלים לבצע את העבודה בפועל!

למי מתאים קורס הסבה בהייטק

לכולם. החיפוש האינטנסיבי של מגייסים בהייטק אחר מועמדים והביקוש שעולה על ההיצע מאפשר לכל אחד מכם בכל שלב בחיים לבצע דריסת רגל. 
ארגונים רבים מאפשרים צמיחה פנים ארגונית, כך שגם אם תתחילו במקצוע כביכול זוטר (או במושגים ההייטקסטים – ג’וניור), הרי שתוכלו להגיע רחוק ולהתקדם בסולם הדרגות! 
כמובן שיש לקחת בחשבון שהסבה להייטק מצריכה לקבל החלטה ולפנות זמן לצורך למידה. יש  לעבור הכשרה מקצועית מקיפה.

מאיפה מתחילים הסבה בהייטק?

לפני שאתם פוצחים בתהליך הסבה מקצועית חשוב שתבצעו סקר שוק ותבחנו אילו מקצועות אופציונליים מבחינתכם. התייחסו למדד של ביקוש והיצע – במה תוכלו להרוויח יותר כסף, היכן תוכלו לעבוד (חברות אינטרנט ומדיה, חברות ביטחוניות), מה נדרש כדי לאייש את המשרה (ידע בתוכנות ספציפיות וכדומה).
לא חייבים לעזוב את כל מה שהכרתם עד כה ולקפוץ מתוך “אזור הנוחות” מיד למים העמוקים. אפשר לבחור לימודים המאפשרים לכם לשלב בין עבודה ולימודים (יום בשבוע, קורסי ערב) על מנת לבחון היטב שאתם אכן מבצעים הסבה מקצועית למקצוע שמעניין אתכם ומתאים לכם.
תוכלו לחפש עבודה בסיום הקורס, כשיש לכם ביד תעודה נחשקת ואת הידע המבוקש (אך יש גם כאלה שהצליחו למצוא תוך כדי לימודים). בדרך זו, תבצעו הסבה הדרגתית בתהליך שמאפשר הסתגלות לשינוי המקצועי ולחפש עבודה חדשה ברוגע.
יתכן שתלמדו מקצוע שנדרש גם במקום העבודה הנוכחי שלכם ותוכלו להציע לבוס פתרונות נוספים וכך להרחיב את תחומי העניין ואולי גם לעלות במדרגות השכר.

אילו תחומים אפשר ללמוד בקורסי הסבה להייטק?

אספנו עבורכם מקצועות נדרשים בתעשיית ההייטק שמתאימים להסבה מקצועית, דרישות הסף לעבודה בתחום ומה לומדים כדי לחפש ולמצוא עבודה. 
בדיקות תוכנה QA – כל תהליך של שחרור תוכנה לאוויר העולם מחייב בדיקות טכניות של התוכנה או המוצר הטכנולוגי. זו יכולה להיות אפליקציה או פלטפורמה אינטרנטית. הבודקים שמכונים גם אנשי QA, משתמשים בכלי בדיקה ידניים ואוטומטיים על מנת לאתר באגים ולשפר את המהירות והיעילות של אותו מוצר. 
מדובר במקצוע פופולארי בחברות הייטק רבות שמהווה כרטיס כניסה לתעשייה. הקורס יכין אתכם לדרישות המקצוע: כתיבת תסריטי בדיקות, ביצוע בדיקות, תיעוד הבדיקות, לרבות רישום תקלות במערכת תיעוד התקלות, הכרות מעמיקה עם מסד נתונים ושליפת נתונים ועוד.
פיתוח JAVA – שפת הפיתוח JAVAהיא שפת פיתוח פופולארית המסוגלת לרוץ על מערכות הפעלה במגוון פלטפורמות, ממחשבים ועד טלפונים סלולריים. בקורס תלמדו על תכנות מונחה עצמים, עולם ה-WEB, פיתוחים מורכבים כמו JEE, פיתוח למובייל.
פיתוח FULL STACK – אם אתם לא רוצים לבחור בין צד שרת לצד לקוח, תוכלו לפתח בפול סטאק לשני הצדדים! זהו תפקיד המחייב ראייה אינטגרטיבית בהבנת תהליכים הנדרשים מהצד של השרת ולעבד אותם נכון לצד הלקוח ותוך כדי לשפר תהליכי פיקוח. הקורס כולל נושאים הנחוצים לתפקיד כמו HTML, CSS, תכנות ב-JAVA, PHP, MYSQL, GIT ועוד.
מגן סייבר – תקיפות הסייבר מתרבות ומתעצמות מיום ליום ומגן סייבר הוא מי שיש לו את הכלים למנוע פריצות ולטפל בתקריות. במהלך התפקיד סורקים רשתות, מגדירים ומנהלים חומות מגן, שולטים בהרשאות משתמשים, יודעים לבחור פתרונות אבטחת מידע למערכות ותשתיות שונות ולהתמודד עם זיופי כתובות והתקפות פישינג. מקצוע סופר מבוקש במערכי סייבר של חברות.
ניהול רשתות – תחום הרשתות צומח בלי הפסקה ומנהלי רשת מנהלים רשתות תקשורת מסוגים שונים מאפיון הרשת דרך התקנה ועד תחזוקה שוטפת. יש להכיר ולהבין היטב ברשתות שונות כמו פלטפורמות ענן דוגמת Microsoft Azure, Office 365 ופלטפורמת ענן Amazon Web Services. כדי לשפר את הסיכויים להשיג עבודה בתחום, כדאי לעבור קורס שמכין אתכם להשגת ההסמכה היוקרתית הבינלאומיתMCSA: Windows Server .

נתוני שכר בהייטק ממשרת ג’וניור ועד בעלי ניסיון

המשכורות בהייטק הן משכורות גבוהות ביחס לתחומים אחרים, כשיש הבדל בין משכורת למתחילים לג’וניור ובין משכורת לבעלי ניסיון. בכל אופן גם השכר ההתחלתי הוא מתגמל ולרוב מתחיל ב-10,000 שקלים ויכול להגיע גם לסכומים של 30,000-40,000 ₪ לחודש (לרוב לבכירים או בתפקידי ניהול). 
אבל השכר הוא לא הכל, כי בהייטק התנאים המתגמלים לא פחות חשובים מהשכר הגלובלי וכוללים לרוב גם הוצאות רכב, שוברים לאוכל או חדרי אוכל מדוגמים, תנאים סוציאליים – ביטוח פנסיוני, קרנות השתלמות, אירועי חברה, סביבת עבודה סופר מרגשת הכוללת עמדות פלייסטיישן, חדר כושר מאובזר וכן תוכניות העשרה, קורסים להעצמה, פעילויות גיבוש, סדנאות והטבות רבות שהופכות את ההייטק לתעשייה המפרגנת והמפנקת שמושכת עובדים שרוצים יותר.  

איך אוכל לדעת איזה קורס הסבה מתאים לי?

הבחירה בקורס ההסבה הנכון צריכה להתבסס על מספר פרמטרים חשובים: ראשית, החיבור שלכם וההתאמה שלכם למקצוע וכאן יכול לסייע צוות יועצי קריירה שיוכל להפגיש אתכם עם מקצועות שעשויים להתאים – בהם תפרחו ובהם גם תמקסמו את הפוטנציאל. 
אפשר לקרוא על התחומים ולהבין מהן התכונות והמאפיינים של התפקיד, למשל, עבודה בצוות, יכולת אנליטיות, חשיבה אסטרטגית וכדומה ולהבין אם אתם אכן יכולים להתאים לתפקידים מסוימים יותר מאשר לאחרים.
שנית, ישנו שיקול של “מקצועות חמים” בתעשיית ההייטק בהם תוכלו להגיע רחוק יותר או שידוע לכם שיש בהם ביקוש ולא נדרש ידע או ניסיון קודם, כך שמלכתחילה תבחרו קורס הסבה שיענה על צרכי השוק ויפתח בפניכם יותר הזדמנויות תעסוקה. 

מתלבטים בין כמה תחומים שונים – איך לבחור נכון ואיך הרקע והניסיון הקודם שלי יכולים לעזור לי? 

תוכלו בהחלט להתייחס בבחירת קורס ההסבה להייטק הנכון עבורכם לרקע ולניסיון שלכם, שיכולים לסייע בתהליך הלמידה וההצלחה בתחום וכן בשדרוג קורות החיים. 
למשל, מקצוע צבאי שהיה לכם או ניסיון שיכול לשמש בסיס שצברתם בעבודות קודמות. 
אפילו אם לא עבדתם לפני כן בהייטק אבל עסקתם לדוגמא בשיווק או באנליזה – הידע הקודם עשוי לשרת אתכם היטב הן בלימודים והן בביצוע העבודה. 
מגייסים בהייטק כבר יודעים אילו תכונות להעריך ומה יכול לתרום לביצוע התפקיד אפילו אם לכאורה מדובר ברקע או ניסיון מתחומים שונים לחלוטין. אל תמחקו את העבר שלכם, למדו כיצד להשתמש בו לטובתכם!

איך לבחור מבדק התאמה להייטק אמין ומקצועי

מבדק התאמה להייטק יכול לסייע לכם להחליט בסופו של דבר מה ללמוד ולאיזה מקצוע לכוון בתהליך ההסבה המקצועית. 
מבדקים אלה הם מבחנים שבודקים את הנטיות, היכולות והכישורים שלכם בדרך ממוחשבת עם שאלות שונות ומפיקים תוצאות מתוכן ניתן להפיק תובנות שיעזרו לכם לבחור כמו תחומים למיקסום הפוטנציאל בהתאם לתכונות אישיותיות והעדפות והתשובות שמסרתם במבדק. 
בחרו מבדק שמקיימת המכללה בשיתוף עם מכון מבדקים נוסף. לדוגמא – ג’ון ברייס מציע לכם מבדקי התאמה אמינים להייטק בשיתוף פעולה עם מכונים מובילים לייעוץ ואבחון תעסוקתי. 
תוכלו ליהנות הן ממבדק ממוחשב והן מייעוץ אנושי של יועצי קריירה, שמכירים היטב את התעשייה וידעו לסייע בחילוץ המסקנות בהתבסס על תוצאות המבדק והריאיון האישי שיקיימו עמכם. 

האם בסיום הלימודים העבודה בהייטק מובטחת?

כאשר לומדים מלכתחילה מקצוע נדרש בהייטק ומכוונים לשוק העבודה בקורס שמתבסס בתוכנית הלימודים היסודית והמקיפה לדרישות התעשייה הרלבנטיות משפרים באופן משמעותי את הסיכויים להשיג עבודה. 
אפשר גם להעלות סיכויים בהצלחה מבחני הסמכה המעניקים את ההסמכה הבינלאומית שנדרשת אליהם לומדים בקורסים מסוימים. 
חשוב מאוד לבחור לימודי הסבה להייטק במוסד לימודים מכוון תעשייה המציע, בין היתר, מחלקה לקידום קריירה בקרב הסטודנטים והבוגרים שמציע הכשרות שיכולות לחזק את הסיכויים כמו הכנה לראיונות עבודה והדרכה בכתיבת קורות חיים וכן חשיפה להצעות עבודה והזדמנויות קריירה. 
המגייסים יודעים היכן “לדוג” את הבוגרים שהם מחפשים לעבודה והם מרבים לייצר פניות יזומות למוסדות לימודים מכווני הייטק והסבה להייטק. 
ברגע שלמדתם במקום מוכר בתעשייה יהיה לכם הרבה יותר קל לצאת לשוק העבודה ואפילו להיחשף להצעות שלא בהכרח יופיעו במקומות אחרים. 
במקביל, עבדו על הנטוורקינג שלכם וחזקו את המוניטין המקצועי בהעלאת פרופיל מרשים ללינקדאין, יצירת קשרים אסטרטגיים, נוכחות בכנסים מקצועיים והשתלמויות נוספות כדי להציע יותר למגייסים. 

באיזה חברות אפשר להשתלב בעבודה לאחר הלימודים?

עבודה בהייטק בעקבות קורסי הסבה מקצועית מגוונת להפליא ואפשר לעבוד בחברות המובילות בשוק, בארגונים שונים ובסטארט אפים במגוון תחומים, תלוי בהכשרה. 
אלה יכולות להיות חברות טכנולוגיה, אבל גם חברות פיננסים, חברות ביטוח, מוצרי צריכה ועוד שמחפשות לאייש תפקידים באוריינטציה טכנולוגית. 
זה תלוי גם בכם – באופי של הארגון, בסביבת העבודה המועדפת עליכם, עבודה כשכירים או כעצמאים, כפרויקטורים, בארץ או בחו”ל וכדומה. מה שבטוח שההזדמנויות רבות ומגוונות וכשיש את הידע והתעודה יש הרבה יותר ממה לבחור!

איך לבחור מכללה טובה שתכשיר אותך לעולם ההייטק?

כאמור, המקום בו תלמדו ללמוד בעל השפעה רבה על הקריירה העתידית שלכם בהייטק וכדאי מלכתחילה לשפר את הסיכויים ולמצוא נקודת מוצא אטרקטיבית. 
אל תתפשרו על מכללה טובה מוכרת בתחומה מכוונת הייטק ובולטת בתעשייה כחממה לאנשי הייטק לעתיד כך שהתעודה שלכם תהיה אטרקטיבית יותר בפני מגייסים. 
לכו למכללה שמספקת את התנאים האולטימטיביים להכשרה כמו לימודים במתכונת היברידית, שתאפשר לכם ללמוד גם במקביל לעבודה או לחיי משפחה, מהבית או מהכיתה עצמה, סניפים בפריסה ארצית שיהיו קרובים אליכם וכן כיתות ווירטואליות ופיזיות חכמות המצוידות בכל הנדרש ללמידה אפקטיבית. 
יש לבחון מראש את תוכנית הלימודים – הסילבוס ומה הוא כולל והאם מדובר בתכנים עדכניים (ניתן להתייעץ עם אנשים בתעשייה בנושא), במיוחד במקצועות שמצריכים פרקטיקה יש חשיבות ללימודים תיאורטיים אך גם מעשיים – hands on. על מנת שתוכלו כבר בלימודים להתנסות ולהבין מה מצופה מכם במקום העבודה ולצבור ניסיון ולצאת עם פרויקטים ותיק עבודות להציג בפני מגייסים. 
שימו דגש על מכללה שתסייע לכם כבר בשלב הראשוני לבחור את האפיק הנכון עבורכם בסיוע של יועצי קריירה מנוסים ומיומנים (לפעמים מגלים בדרך מקצועות שבכלל לא ידעתם על קיומם או לא חשבתם עליהם כאופציה והם דווקא הדבר הכי נכון עבורכם בשלב הזה בחיים). 
נקודה נוספת למחשבה – כדאי לבחור במכללה שגם משקיעה בתקשורת ובאינטראקציה עם הבוגרים ומעסיקה נבחרת מרצים מהתעשייה ומציעה היצע רחב של קורסים להסבה אך גם להתמקצעות בהמשך הדרך. מכללה שתלווה אתכם לאורך מסלול הקריירה.

למה ללמוד דווקא בג’ון ברייס?

מכללת ג’ון ברייס היא זרוע  ההדרכה של מטריקס המובילה בהכשרה למקצועות ההייטק המונה 3 מרכזי הדרכה בארץ: תל אביב, חיפה וירושלים. 
המכללה מכשירה יותר מ-10,000 אנשי הייטק מדי שנה שיכולים לבחור מתוך היצע רחב של יותר מ-500 קורסים מקצועיים ומציעה קורסים הן למי שמחפש להתחיל קריירה בהייטק והן למקצוענים בתחום. 
מרכזי ההדרכה מצוידים בכיתות הדרכה מתקדמות ופתרונות הדרכה וניתן לבחור לימודים בשיטה היברידית מרחוק או בכיתות פיזיות במרכזי ההדרכה. 
ג’ון ברייס היא גם שותפת הדרכה בלעדית של חברות שונות והלימודים במכללה כה מוכרת, מבוססת, וותיקה ואמינה מאפשרים ליהנות מחוויית למידה טובה ממוקדת בדרישות ההייטק אצל נבחרת מרצים מהטובים בתחום ולסיים הכשרה במקום שמגייסים בהייטק מכירים ומעריכים. 
ג’ון ברייס גם מעניקה שירותים מיוחדים למי שמתעניין בלימודים כמו ייעוץ קריירה וכן הכנה לראיונות עבודה ומתאימה ללא הרף את תכניות הלימוד כך שיהיו העדכניות ביותר ומציעה גם השתלמויות להמשך התמקצעות לאורך הקריירה. ההסבה להייטק מתחילה כאן!

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...