תוכן עניינים

בעידן של טרנספורמציה דיגיטלית, ריבוי שחקנים, שינויים בכוחות השוק, הצפה של מידע, התפקיד משתנה ומתפתח ול-CIO נוספות סמכויות רבות מביצוע אנליזה מתקדמת ועד חדשנות טכנולוגית.
עליו לשמור על איכות מערכת הנתונים נוכח איומי הסייבר המתרבים יחד עם הטמעת כלים דיגיטליים והפקת בשורות בעלות ערך שיוכלו להצעיד את הארגון קדימה לעבר העתיד.

 

CIO כל יכול – התפקיד שלא מפסיק להשתנות

הפרופיל של CIO בהווה כולל סמכויות רבות שהופכות את התפקיד לאחד מהחשובים, הדומיננטיים והמרתקים בארגון כולו. אז מה CIO עושה כיום בארגונים:
מעל הכל, המנמ”ר כמובן אחראי על המידע בארגון, כולל פלטפורמות לאיסוף וניהול המידע, שמירתו, ניתוחו והפקת תועלת להעלאת הביצועים. ענף המידע היום נמצא בתהליך מתמיד של התחדשות והתרחבות ולכן, CIO ממונה גם על הטמעת תהליכים של BI (בינה עסקית). המנמ”ר מטמיע מערכות ומנהל את מערך המידע הארגוני כך שניתן יהיה לחלץ את הנתונים הרלבנטיים ביותר ולהשתמש בהם בדרך הטובה ביותר ברמה העסקית.
בשל עומס הנתונים, הטכנולוגיות, המערכות, הפלטפורמות ובעלי התפקידים, נדרש כיום ממנמ”ר לבצע אינטגרציה בין כל המערכות – לא רק במערכות מידע אלא גם ברעיונות, בעלי תפקידים ובתהליכים עסקיים. כלומר, עליו לוודא שמערכות המידע תואמות את היעדים, המדיניות העסקית ואת המשתמשים השונים.
סמכות ייחודית שנוספה לתפקיד ה-CIO בשנים האחרונות היא של הדרכה והשבחה מקצועית. עליו להכשיר ולספק תמיכה במשתמשים השונים במערכות. הוא הופך למנהיג המידע והטכנולוגיה בארגון והעיניים נשואות אליו, שיביא את הבשורות המרעננות אך גם יכשיר את הצוותים כיצד ליישם אותן.

 

חדשנות היא הדרך להצלחה

אין ספק שמבחינת רבים, הפונקציה הייחודית שנוספה למנהל מערכות מידע בארגון ואולי גם המאתגרת מבין כל הצדדים בפרופיל המקצועי, היא של מי שאחראי לייבוא רעיונות וחידושים.
מהמנמ”ר מצופה לזהות הזדמנויות עסקיות וטכנולוגיות חדשות על מנת לפתח מוצרים או שירותים חדשים שעונים על צורך עולה, יובילו את הארגון לשווקים חדשים וכמובן יתורגמו גם להצלחה כלכלית.
ההיבט הזה של תפקידו כולל פיתוח טכניקות עבודה חדשות, תמיכה ביוזמות חדשות, זיהוי שטחי שוק חדשים וגם ארגון מפגשי סיעור מוחות על מנת לקדם רעיונות ופרויקטים חדשניים.
במילים אחרות, CIO הוא לא היחיד בארגון שמפתח רעיונות אלא תורם בכך שהוא גם מאפשר לעובדים אחרים לפתח את הרעיונות בעצמם על ידי הכוונה ותמיכה, יצירת שיתופי פעולה בין מחלקת המחקר והפיתוח תוך כדי שהוא מיישר עמם קו בנוגע לאסטרטגיה העסקית.
למקצועיות של CIO ולהרחבת תפקידו יש חשיבות רבה בצמיחה העסקית של הארגון. פתחו לעצמכם את הדרך לעתיד עם קורס מנמ”רים ותגיעו רחוק.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...