DevOps – המדריך המקיף שיעשה לכם סדר

תוכן עניינים

תחום ה- DevOps הפך לאחד המבוקשים בתעשייה וזה הזמן להעמיק ולהבין מה עושים אנשי DevOps, ומדוע כדאי ללמוד קורס DevOps כדי להשתלב בתפקידי מפתח בארגונים.

התאמה מהירה לצרכים ולשינויים בשוק

נתחיל מהמקורות: מקור המילה DevOps הוא מראשי התיבות של development ו-operations והיא מגלמת היטב את המהות של נושא התפקיד, שנועד להגביר את האופרציה הארגונית והסנכרון על מנת לפתח ביעילות רבה יותר מוצרים ושירותים, בכך להשיג יתרון תחרותי בשוק.
DevOps מתייחס היום למתודולוגיה או לתרבות פיתוח של אוסף רעיונות ופרקטיקות בפיתוח מודרני המאפשר שחרור מהיר, תכוף ואיכותי יותר של יישומים כאשר היא מבוססת על שיטת פיתוח זריזה (Agile) בה כל שלבי הפיתוח נעשים במקביל בו זמנית ולא האחד אחר השני כפי שהיה נהוג בעבר. כך, היא למעשה יכולה לשפר את מהירות ואיכות אספקת התוכנה, שדרוגים, עדכונים, מתן שירות טוב יותר ללקוח לפי ההתפתחויות בענף.

לפני שה- DevOps רווח לא בהכרח היה קשר רציף בין צוות התפעול בנוגע לפעילות או להתקדמות בפרויקט של צוות הפיתוח וכאשר יש DevOps, הצוותים יודעים מה כל אחד עושה ברמת התכנון, הביצוע, התפעול ויש ביניהם אינטראקציה שוטפת ואינטגרציה וקונפיגורציה רציפות שמאפשרות להוציא מהר יותר מוצרים באיכות גבוהה יותר במינימום בעיות תשתית, כולל דגש משמעותי על פקטור של יעילות-עלות גבוהה יותר בתהליך הפיתוח עצמו.

למעשה, כאשר יש את ההתממשקות בין האופרציה לפיתוח ומתבצעת עבודה בצוותים טכנולוגיים מולטי דיסציפלינאריים, ניתן גם להסיר מחסומים שעשויים להפריע בדרך ולאפשר זרימת עבודה טובה יותר תוך שיפור מהירות הפיתוח והאבטחה של המוצר כולל ניטור בזמן אמת של מוצרי התוכנה וליווי של הפרויקט מתחילתו ועד סיומו.
DevOps משתמשים גם בכלי אוטומציה, יישום תרבות עבודה שכוללת חיבור פעולות פיתוח ו-IT ביחד ואינטגרציה מתמשכת.
מקצוענים בתחום מנתחים נתונים כדי לבצע אופטימיזציה, מיישמים כלים הנדסיים כדי לעדכן תהליכי פיתוח, תוך כדי שהם משתמשים בכלים לקידוד וכלים שונים להגברת הביצועים להפחתת זמן פריסה ועלויות התשתית.

מה עושים אנשי DevOps?

אנשי DevOps הם חלק מהמהפכה הטכנולוגית ששינתה את הדרך בה ארגונים מתנהלים ומעוניינים לעמוד בקצב המהיר של שינויים בשוק תוך שאיפה מתמדת לשפר את תהליכי הפיתוח על אחת כמה וכמה בסביבה מרובת שרתים / לקוחות.
אז מה מצופה בפועל מאנשי DevOps? אנשים אלה מתמחים בפריסת עדכוני מוצר, זיהוי בעיות ייצור, הטמעת אינטגרציות, שיפור מערכות פונקציונאליות.
עליהם להבין את צרכי הלקוח, להטמיע כלי פיתוח, לבדוק כלי אוטומציה שונים, לתכנן את הפעילות ולהיות מעורבים בתהליך הפיתוח על מנת לנסות לקצר את מחזור החיים של פיתוח התוכנה.

מה צריך ללמוד כדי להיות DevOps?

כדי לאייש משרה בתחום יש להגיע עם הכישורים הטכניים הנדרשים: לדעת שפות תכנות כמו פייתון, להפגין ידע בעבודה עם בסיסי נתונים ו-SQL, ניסיון עם מערכת Git, יישום כלי אוטומציה של תהליכי פיתוח, כלים לניהול תצורה כמו Terrafor, שירותי ענן, הכרות עם מערכות CI כגון Jenkins , GitHub Actions וכדומה, ידע במערכות הפעלה מבוססות LINUX, עבודה בסביבת ענן GCP/ AWS/ AZURE , ארכיטקטורת תוכנה ו Microservices Design patterns ,ניהול , תפעול ופיתוח מערכות מבוססות Kubernetes ושימוש מתקדם ב Docker Containers לצרכי CI ואריזה של Microservices,
ניהול והקמת מערכות ניטור אוטומטיות כגון Prometheus ו Real Time Transactions monitoring ושימוש במערכת מבוססת Elastic Stack לניטור משלים ואיסוף לוגים ממגוון המערכות האופרטיביות ויצירת Dashboards לבחינה והבנה מעמיקה של מצב השירותים.
תכונות אישיותיות שיכולות לסייע בביצוע התפקיד על הצד הטוב ביותר הן היכולת לעבוד בצוות, לפתור בעיות במהירות, תשומת לב לפרטים הקטנים, כושר ניתוח גבוה, שאיפה למיקסום הביצועים.

האם כדאי להיכנס לתחום DevOps?

ישנם יתרונות רבים וברורים מדוע ללמוד קורס DevOps: נתיב קריירה עם צמיחה אישית מקצועית מתמדת, עמידה בחזית הטכנולוגיה, תפקיד רבגוני ומרתק המשלב בין משימות שונות כמו קידוד, אינטגרציה ובדיקה ומשכורות מתגמלות.
על פי נתוני השכר של Alljobs, DevOps מרוויחים בממוצע 20,934 ₪ בתחילת הדרך. קורס DevOps Engineer מתאים לאנשי תשתיות בעלי ניסיון של לפחות 4 שנים בסביבות ייצור וענן או לבעלי ניסיון כמומחי IT בסביבות ענן או מי שעבדו כמפתחים בכירים עם רקע ב- IT וכן אנשי פיתוח, ארכיטקטים וראשי צוותים בעלי ניסיון מוכח המעוניינים להתמקצע בעולם ה – DevOps. המקפצה המהירה לאחד מהתפקידים המבוקשים והמשמעותיים היום בתעשייה.

תוכן עניינים

Schedule Appointment

Fill out the form below, and we will be in touch shortly.

לא הצלחנו לאתר את הטופס.

בודק...